Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18 éves lánynak melyik fajta...

18 éves lánynak melyik fajta a legmegfelelőbb kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavasszal lesz a születésnapom, kiskutya lenne az egyik "ajándék".

Két fajta van, ami nagy szerelem, az egyik a máltai selyemkutya, a másik pedig a pomerániai törpespicc.


A két kutya közül melyik lenne jó első kutyusnak?

Fontos még, hogy jövőre beköltözök Budapestre, így a hét nagyobb részében lakásban fogok élni (így a kutya is, mert vinném magammal).



2021. dec. 11. 10:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Szegény jószág.
2021. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ugyan miért?

Biztos nem az én kutyám lesz az egyetlen, akinek nem 5 hektáros kert áll a rendelkezésére. Ráadásul direkt olyan fajtát szeretnék, ami jól elvan a lakásban is és nem igényli az állandó kintlétet (mondjuk szívem sem lenne kint tartani). Sétálni ettől persze fog napi szinten.

De köszönöm a hasznos választ, amit sikerült idebüfögnöd. További szép napot neked!

2021. dec. 11. 10:31
 3/24 anonim ***** válasza:
18%

Biztos nem a te kutyád lesz az egyetlen ez igaz, sok kutya szenved még attól, hogy be van zárva egy panelbe ahol semmi inger nem éri 10-12 órán keresztül.


Mi is köszönjük az 10000-ik kérdést a témában a kereső használata helyett. További szép napot.

2021. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
26%
spicc.
2021. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz?

Miért lenne bezárva 10-12 órát?! Meg milyen panelba...? Budapesten, főleg a budai oldalon azért bőven nem csak panelházak vannak (szerencsére).


Majd ha az életem minden részletével tisztában leszel, akkor okoskodj ilyen bőszen, kéretlenül. Addig pedig maradj szépen csendben, ha értelmes választ képtelen vagy írni!

2021. dec. 11. 10:36
 6/24 Pintér László ***** válasza:
19%
Yorkshire terrier? Mi kertes házban lakunk, de itt is sokat vannak bent, mert az udvaron nagyobb kutyák vannak, nem annyira merjük kiengedni Őket, max felügyelet mellett. (( Nem azért mert bántanák, hanem mert játszanak, futkároznak, és gy 30-cal szaladó husky könnyen eltapos egy töpszli yorkit. Na de a lényeg, hogy házban is elég jól el vannak. Igazából alig vágynak ki, az egyik az kifejezetten gyűlöl kint lenni. De lehet csak ezek ilyen elkényeztetettek.
2021. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

Csak akkor vallad be, ha ivartalanitod, napi 24 orat foglalkozol vele es 40.000 ftos orijennel eteted Kulonben egy allatkinzo szadista vagy.


*random gyk-s

2021. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
Az egyik barátnőmék is lakásban tartják, habár nekik yorki-juk van. Szerintem egyáltalán nem hat ki a kutyára az, hogy milyen helyen fog felnőni ha már egészen kiskorában kialakul egy rendszer számára is, hogy mikor lehet sétálni menni stb. Én első kutyának inkább a máltait írnám. Jobban megfelel első kutyának. Viszont nem tudom pontosan mikor kapnád meg és mikor költöznél fel. De ugyanúgy mint a legtöbb kutya ők sem szeretnek sokat egyedül lenni. Ezért azt mondom szerezz be neki játékokat és egyéb dolgokat a lakásba nehogy a házat kezdje el szétrágni. Próbálj meg kölyök korába sokat vele lenni hiszen ez foglya azért meghatározni a kapcsolatokat.
2021. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Terriert nem szeretnék, azt olvastam, hogy ők nagyon aktívak (még akkor is, ha kistestűek).


Igazából nálam az alap, hogyha már állatom lesz a saját döntésemből, akkor a legjobbat fogja kapni. Orvosi ellátásból, ételből, játékokból, mindenből.

Van itthon két brit cicánk, ők havi szinten körülbelül 70-80 ezernél állnak meg a költségeket tekintve. Szóval a kutyusnál is inkább a minőség fog dominálni, nem a spórolás.

És igen, alap az ivartalanítás is (nem szeretnék kiskutyákat, és az sem hiányzik, hogy méhgyulladása legyen és abba haljon bele).

2021. dec. 11. 10:54
 10/24 anonim ***** válasza:
56%

Hát,ez most nagyon pénz függő kérdés ugyanis az egyik legdrágább fajta a Pomerániai Törpespitz,ez egy luxus kutya.Még a szaporítók is megengedhetik maguknak hogy többszáz ezerért árulják a keverék pomijaikat (tenyésztőt keressétek,légyszi! a fajta jellegű kutya nem fajtatiszta kutya :/)..


Úgy 500.000 forintos árra számoljatok és akkor még szukához nem is biztos hogy hozzá jutsz ha esetleg azt szeretnél.

De cserébe kapsz egy jó fej és alapvetően egészséges kutyafajtát,a méretéhez képest ő minik között nagyon aktív és gyors mint a villám.A szőrét se egy nagy ördöngősség kezelni. :D

Viszont spitzekhez hűen rengeteget ugat.Erősen társaság igényes,úgyhogy a szükségesnél tovább nem szabad egyedül hagyni,de azt mondod Pesten laksz te is,itt kb minden hová beviheted a dohánybolttól kezdve a legtöbb étteremig..

Jó,ha max 5kg a kutya,cipelni is a többihez képest kellemes súly ez.


A máltai ezzel szemben csendes,de..hogy őszinte legyek nekem nem jön be,nem túl karakteres kutya.Hosszúszőrre hagyva se egy szép látvány (de ez csak személyes vélemény!),ha már ilyen "hajas babákat" nézünk szerintem egy Shih Tzu még nyírva is sokkal szebb.

Könnyezik a szeme folyamatosan,tehát nagyon hamar be tud neki gyulladni is,ezen felül folyamatosan barna (valamikor pirosas,vagy vöröses,rozsda barna..) és kissé nedves ott a szeme alatti szőr,mindenféle szemtisztítóval kell tisztítani,de másnapra akkor is ugyan olyan lesz.. :|

Tudom,hogy több más fajta (köztük 1-2 spitz is) is ilyen könnyezős,de akkor is ez egy kicsit kellemetlen a mindennapokban.

Ő se hiszem,hogy túl olcsó lenne,de kb már 250.000 körül lehet venni belőle tenyésztőtől (is).

2021. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!