Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes beoltani...

Szerintetek érdemes beoltani egy idén 18 éves kutyát veszettség ellen vagy nem?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 16:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Kötelező. Pont.
2016. márc. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy kötelező :) nem is ezen van a hangsúly hanem pl most olvastam hogy 3 évente kéne nem is lenne muszáj évente.

Egyébként tavaly is be volt oltva.

2016. márc. 7. 16:34
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
Oltasd akkor 3 évente, csak aztán ne sírj, ha jól megbüntetnek.
2016. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem akarom 3 évente csak ezt olvastam. Eddig minden évben be volt tartva és nem tudom idős kutyánál számít e. Egyébként nem értem miért kell bunkónak lenni, én sem voltam az.
2016. márc. 7. 16:38
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

én meg azt nem értem, minek kell ilyen kérdést feltenni?

most neked az évi pár ezer forint fáj, vagy inkább kockáztatod, hátha megbüntetnek nagyobb összeggel, esetleg a kutyád és környezeted egészsége nem ér ennyit? komolyan, minek kutya, ha ezt a pár szabályt sem akarod betartani?

2016. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Anno az állatorvosunk azt mondta a 16 éves, fél lábbal a sírban lévő kutyámra, hogy ő nem erőlteti az oltást, értelme nincs sok, csak ne engedjem ki az utcára, és vigyázzak, nehogy megharapjon valakit. Végül beoltattam, mert féltem, hogy kellemetlenségem lesz, de tényleg felesleges volt, kb. 6 hónapig élt még utána.
2016. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Platypus ***** válasza:
100%
Úgy tudom, más EU országokban 2 évente kötelező, és akár stimmelhet az is, hogy nagyjából 3 évig is véd. Azonban a veszettség nem olyasmi, amivel szemben egészséges a legkisebb kockázatot is bevállalni. Nálunk ritka ugyan, de azért előfordul, egyes szomszédainknál meg bőven akad eset minden évben. Szóval nem jó ezzel viccelni, akkor sem, ha a büntetést nem veszed figyelembe. Plusz ha a kutyáddal bármi probléma van, elszökik vagy megharap valakit, akkor nagy sz@rban leszel az oltás nélkül.
2016. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Említettem egy szóval is hogy nem fogom betartani és inkább megkockáztatom hogy büntessenek meg? Hát igen 'valószínűleg' fáj...

Röhej, hogy az ember csak kérdez vmit mert kíváncsi más véleményére mert ilyen idős kutyánál nem tudom mit javasolnak, és akkor már rossz állattartó ja meg állatkínzó is vagyok nem?

Na szerintem hagyjuk.

2016. márc. 7. 16:48
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak kíváncsi voltam más esetleg hogy tett. Persze inkább be kell oltatni,mint hogy véletlenül is elkapja.
2016. márc. 7. 16:49
 10/23 anonim ***** válasza:
de ha nem állt szándékodban, minek tetted fel a kérdést? hmm? :)
2016. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!