Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor kölyök?

Berni pásztor kölyök?

Figyelt kérdés
Ma hoztunk el családtól 8 hetes bernit, persze új neki minden furcsa is de aggódok mert keveset akar mozogni,sokat fekszik,ha kivisszük ott azért érdeklődik szagolgat stb! Ahonnan elhoztuk tesóival sokat játszott futkározott,mozgott! Szóval ez az új környezet miatt lehetséges? Erre a diszpláziára gyanakszok,utánna olvastam neten. De még csak pár órája van itt bármi lehet!
2021. dec. 12. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy sose guglizunk rá semmilyen betegségre, tünetre (se embernél, se kutyánál)!

Egyenlőre az új környezetet, helyzetet kell szoknija, ne agódj!

2021. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Hat en azert aggodnek, mivel szaporitotol vasarolt kolykot. Lehet az uj helyzet okozza, de lehet, hogy mar lappang benne valami betegseg. Azert allatorvos remelem van a kozelben, aki tudna fogadni, ha baj lesz.

Diszplazia meg majd kesobb fog kijonni valoszinuleg, nagytestu fajtajellegu kutyaknal ez nagy problema.

2021. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig első lépés elvinni állatorvoshoz ha nem rendes tenyésztőtől van papírokkal.

De amúgy a diszplázia nem kölyökkorban jelentkezik ahogy a kettes is írja. Nekem német juhászom volt, náluk gyakori és azt látni a járásán is majd ha az lenne a baja + alig tud felállni, néha még nyüszít is miatta.

2021. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen,holnap már visszük állatorvoshoz, csak furcsáljuk hogy nem nagyon érdeklődik, lehet azért is mert a keverék kutyánk mikor ilyen kicsit volt és elhoztuk nem kellet sok idő kb fél óra és már játszott stb! Persze minden kutya más ez igaz :)
2021. dec. 12. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3 kutyám is tenyésztőtöl volt, mind így viselkedett amikor elhoztuk.

Nem kell aggódnod, teljesen normális, egy olyan helyen van a kutya ahol soha nem volt, ti is idegenek vagytok neki (még), a testvérei és az anyja sincs ott. Ezek igenis épp elég indokok, hogy így viselkedjen, idővel feloldódik ne aggódj :)

Állatorvoshoz amikor mentek, megemlítheted, de nekem is mondta már a doki, hogy nagyon túl gondolom, nem kell ennyire.

2021. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van róla amúgy kép? Nyomhatnál egyet, imádom a cuki kölyökkutyikat!
2021. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen van kép,de itt nem tudom hogy kell küldeni ;)

2021. dec. 12. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, ha láttad, hogy otthon szaladgált, futkározott, akkor mégis miből jött neked, hogy azért, mert nálad - idegen környezet, idegen emberek, nincs fajtárs, plusz kifáradt, kimerült a költözéstől - nem szaladgál, mindjárt diszpláziája lehet?

Amúgy ha már diszplázia: a szülei például szűrtek voltak rá? Könyökre és csípőre is? Vagy nem tudod? Na mert ott kell kezdeni az aggódást ilyenek miatt, hogy a kutyakölyök betervezésekor nem csak az árat nézzük, meg mondjuk azt, hogy karácsonyra itt legyen, hanem előre tájékozódunk a betegségekről és arról, hogy a szülők mire szűrtek azokból a betegségekből, amikre lehet szűretni. Különben, ahogy írtad, "bármi is lehet".

2021. dec. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam rá,nem mondtam hogy az! Ez majd idővel kiderül
2021. dec. 12. 16:20
 10/11 anonim válasza:
Fpfuuu ilyen egy idióta baromi kérdést!!!! Még jó hogy szegény kis kutya majd nem örömtáncot jár egyből
2021. dec. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!