Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jó berni pásztor kennel?

Melyik a jó berni pásztor kennel?

Figyelt kérdés

Venyim Gyöngyéről jó benyomásom van, egy facebook ismerősömnek is onnan van a kutyája, aki egyszerűen bámulatos. Ez a kennel sajna egy óra kocsi útra van, nem tudom, ez számít-e kutyusnak.

Maglód-falviról is jókat olvastam, az csak félórányira van.

Mindkettő aranykoszorús tenyészet.

A hajdúsági-angyali berni tenyészetnél most lett az első alom, nyárra tervezik a következőt, róluk csak képeket láttam facen.

Előző kutyám a Bilber Ranch-ról volt, amiről sajnos elég rossz véleményeket olvastam, magam részéről az én kölyök kutyám elég nyúlánk alkat volt, 1 évesen még nem tüzelt, kevés volt benne a fehér szín. Illetve márciusi születésűek voltak, míg az előbb említetteknél májusban, nyáron születnek a kölykök. Tudom nem a küllem a lényeg, de ez kicsit elbizonytalanított, sajnos hogy milyen lett volna később, azt nem tudom, ugyanis 1 évesen elpusztult, valószínűleg mérgezés miatt.


Kinek milyen tapasztalatai vannak a fent említett kennelekkel? Milyen információi?

Illetve egy anyagi kérdés: tudja valaki, hogy milyen árra számíthatok, ezeknél a kenneleknél?



2017. okt. 31. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Bilber Ranchtól van kutyám nekem is. A "tenyésztő" tényleg nagyon lelkiismeretes és ért is a kutyákhoz csak átesett a ló másik oldalára. Van vagy 200 bernije (javarészt hím (90%)) állandóan nyomatja a kölyköket 55-ért adja el őket. A többi kutyát dögökkel eteti.

Én is hülye voltam mikor vettünk, csak utána jöttem rá, hogy milyen hülyeséget csináltam. A kutyusom elég mozgékony, le se bírom fárasztani, de szerencsére az idegei jók. Nem nagyon találhatóak meg még benne egy berni tulajdonságai. Valamint diszpláziás.

Még nyolc hónapos szuka (ő se tüzelt, de nem is baj), de nagyon szeretjük ettől függetlenül.


Sok sikert a jó helyről való választás kapcsán!

2017. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a közelség nem számít :)


Nekünk a venyim gyöngyétől van bernink , 2 órát utaztunk, mst 6 éves és fantasztikus! :) imádom, soha baja nem volt, teljesen rendben van egy igai berni. Minden berni pásztorra jellemző viselkedés megvan benne, teljesen egészséges, gyönyörű színe van :)

2017. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hajdusagi-angyali berni tenyeszetbol volt egyik ismerosomnek kutyaja, gyonyoru, nyugodt kutyus volt. En is onnan szeretnek kutyat, latom, hogy mar regi bejegyzes, vegulis melyik tenyeszetbol vettel bernit?
2019. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bilberről van kutyám, imádom, de többet nem vennék onnan. Súlyos gerincfájdalmai vannak. 6 évig mondjuk nem volt semmi baja, most viszont már menni alig tud, gondolkodunk az elaltatásán.
2019. okt. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Van vagy 200 kutya, mindenki parzik mindenkivel, óriási a beltenyészet.

Rengeteg beteg kutya kerül ki tőle, jelenleg Guardia fertőzés van nála .

2021. dec. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!