Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi keverék vagy "álomfaj...

Menhelyi keverék vagy "álomfajta" tenyésztőtől? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk, egy vásárolt és egy menhelyi. Tavasszal szeretnénk egy harmadikat. Van egy fajta, amit évek óta csodálok. Egyszer biztosan szeretnék egy ilyen kutyát. Viszont itt jön az érzés, hogy sajnálom a menhelyi kutyákat, hiszen ők is gazdára várnak. Menhelyi kutyánk is csodásan viselkedik, nagyon jó kutya. Nem értem miért került egyáltalán menhelyre. Kedvenc fajtámat viszont továbbra is nagyon szeretném. Nem hirtelen fellángolás, rengeteget olvastam róla, tenyésztőt is kinéztem már.


Örökbefogadás esetén mindenképpen felnőttet szeretnénk, hogy ne legyen esetlegesen nagy méretkülönbség köztük és tudjuk mire számítsunk jellemileg. Tenyésztőtől természetesen kölyköt hoznánk.


Ti melyik opciót választanátok?


2021. dec. 16. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Örökbefogadás menhelyről
Vásárlás tenyésztőtől
46 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni. Szerintem ha ennyire vágysz arra a fajtára, akkor vegyél tenyésztőtől, vagy keress olyat menhelyeken, hátha akad.
2021. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Fajtamentés esetleg? Egy csapással 2 legyet.
2021. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettőt :)
2021. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is a fajtamentés jutott eszembe. Én tökéletesen elvagyok a keverék mentettekkel, de ha lenne egy álomfajtám, akkor tuti hogy a fajtamentőknél próbálkoznék, és akkor mindenki jól jár.
2021. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is a fajtamentést kellene megpróbálnod, mert biztos hogy az álomfajtádtól is váltak már meg felelőtlen gazdik.
2021. dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen 1-2 éves kutyust válasszál. Nem kölyök, aki mindent kiás és összerág, hanem már valamennyire megkomolyodottat. Fajtamentésben biztosan találsz ilyet.
2021. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha van az álomfajtádnak fajtamentése, érdemes ott nézelődni, egyébként attól is függővé tenném a dolgot, hogy az álomfajta belefér-e az életetekbe, biztosítani tudjátok-e a szükségleteit, egyáltalán jól kijönne-e a meglévő kutyákkal, vagy lennének kibékíthetetlen konfliktusok, a meglévő mentettek nevelésével, előéletükből maradt kellemetlen dolgokkal hogy álltok, ők hogyan viszonyulnak a kölyökkutyákhoz.


Nekem fajtamentéstől van olyan fajtajellegű kutyám, ami nagyon szimpatikus, de egy fajtatiszta igényeit nem tudnám kielégíteni, az én mentettem viszont úgy keveredett más fajtákkal, hogy pont belepasszol az életembe.

2021. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, félreolvastam, többes számban írtam a mentettet, de csak az egyik kutyátok menhelyi, nézd el nekem, kérlek, és értsd úgy a válaszomat. :-)
2021. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó döntés, nincs rossz döntés. Bővebben meg te tudod. :)


Esetleg a fajtamentés.

2021. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Felnott fajtamemtes vagy tenyesztos kutya legyen : elotte ismertesd oket ossze: van-e azonnal jatek es baratsag?? Ha nincs,masik egyedet kell valasztani.
2021. dec. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!