Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi keverék vagy "álomfaj...

Menhelyi keverék vagy "álomfajta" tenyésztőtől? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk, egy vásárolt és egy menhelyi. Tavasszal szeretnénk egy harmadikat. Van egy fajta, amit évek óta csodálok. Egyszer biztosan szeretnék egy ilyen kutyát. Viszont itt jön az érzés, hogy sajnálom a menhelyi kutyákat, hiszen ők is gazdára várnak. Menhelyi kutyánk is csodásan viselkedik, nagyon jó kutya. Nem értem miért került egyáltalán menhelyre. Kedvenc fajtámat viszont továbbra is nagyon szeretném. Nem hirtelen fellángolás, rengeteget olvastam róla, tenyésztőt is kinéztem már.


Örökbefogadás esetén mindenképpen felnőttet szeretnénk, hogy ne legyen esetlegesen nagy méretkülönbség köztük és tudjuk mire számítsunk jellemileg. Tenyésztőtől természetesen kölyköt hoznánk.


Ti melyik opciót választanátok?


2021. dec. 16. 21:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a fajtamentőknek. Viszont ha az álomfajtát csak kölyökként tudod elképzelni, akkor én azt mondanám, hogy vállad be megbízható tenyésztőtől most, amikor érzelmileg és anyagilag is késznek érzed magad erre. Mivel már van két felnőtt kutyád, sajnos azt is számításba kell venni, hogy idővel a létszám sajnos csökkenni fog. Akkor megint tudsz majd menhelyi kutyust befogadni.
2021. dec. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%
Csakis menhely. Sose vennék
2021. dec. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

+1 voks a fajtamentésre.

Ha annyira nem gyakori fajta, hogy legyen külön szervezet miatta, akkor is lehet nézelődni, hátha van menhelyen fajta jellegű kutyus.

De egyébként egyetértek a 11-es válaszolóval, sajnos a kutyusok nem élnek örökké, így később még lesz lehetőséged venni vagy örökbefogadni is, ha úgy érzed. Nem kell örökre szólóan, véglegesen választanod most a két lehetőség közül.


Puszta kíváncsiság: milyen fajtáról van szó? :)

2021. dec. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Van fajtamentésük, de oda többnyire idősebb, vagy szapitól kobzott beteges kutyák kerülnek. Alapból érzékeny fajta, így a tenyésztőt preferálom. Kutyáink 2 és 3 évesek, így 3 évnél idősebbet nem szeretnénk melléjük.


Menhelyinél mindegy milyen keverék, csak kistestű legyen, a mostaniak is azok. Keverék kölyöknél ugye benne van, hogy jóval nagyobb lesz, mint mondják. Több ilyet láttam a környezetemben is. Havanese keveréknek hozták el, aztán lett belőle egy óriás puli :D


Egyébként a fajtát azért nem írtam, mert sokszor olvasok negatív véleményeket róluk és úgy éreztem befolyásolná a válaszokat. Lehet furán hangzik, de a mopsz az álomfajtám. :)

2021. dec. 17. 11:33
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vettem észre hogy a mopsz annyira gyakori, hogy simán ki lehet fogni menhelyeken. A szomszédom a sintértelepről hozta jó pár éve az övét, még ott is volt kinézetre teljesen fajtatisztának látszó mopsz.

És nemrég pont láttam a facebookon hogy a helyi menhely kölyök mopszokat adott gazdához.

Tehát jó hír hogy nem ritka :)

2021. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!