Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne vele játszani?

Hogyan lehetne vele játszani?

Figyelt kérdés

Van két kutyám,az egyik idősebb,a másik fiatalabb menhelyi,nagyon félős.

Mikor kimegyek hozzájuk,hogy játszunk vagy foglalkozzak velük,az idősebb nagyon élvezi a labdát vagy bármit eldobok, visszahozza,aztán megy a játék,hogy ki szerzi meg a másiktól.

Amíg ki nem fárad,addig szoktam vele játszani.

Eleinte a másik csak nézte, odahívtam , próbáltam bevonni,de semmi.

Gondoltam látja,hogy mire való a labda stb.

Az idősebbet leültettem,hogy a másikkal is foglalkozzak.

Ilyenkor bármit megmutatok, jön , mászik rám,hízeleg.

Eldobom a labdát bármit és semmi reakció.

Ha hozzá gurítom,akkor elszalad ,befekszik egy bokor alá és néz.

Ilyenkor oda sem jön,ha hívom.

Jutalomfalatra, bármi kajára előjön.

Megeszi és otthagy és rohangálni kezd.

Odahívom,jutalomfalat megmutat, leül, próbálom türelmesen lenyugtatni,hogy kezdjük elölről.

Ilyenkor néhány másodpercig nyugodtan van,aztán elkezd nyüszögni,aztán egyre izgágábban mocorogni. végül felpattan és olyan eszement vágtázásba kezd,mint akinek elmentek otthonról, ilyenkor mintha teljesen süket lenne.Ezt minél többször ismételjük, annál rövidebb idő alatt jutunk el oda,hogy elveszíti a türelmét és kezdődik a száguldás.

Múltkor egy ilyen ámokfutás alatt fejjel nekirohant egy sűrű bokornak ,de úgy hogy visszapattant és nyüszítve elszaladt.

Aztán lehiggad és befekszik valami bokor alá és ennyi.

Próbáltam a két kutyával együtt , külön,a másikat elzárva.

Semmiféle játékra nem lehet rávenni.Nem veszi el a labdát, semmilyen tárgyat a kezemből, hanem otthagy, megint húz a bokor alá és néz.

Egyetlen dolog érdekli,ha foglalkozok vele,hogy valamiféle testi kontaktus legyen köztünk.

Simogassam vagy két lábra áll és csak "kapaszkodik" rajtam vagy úgy mellém ül,hogy belém bújik és ennyi.

A másik kutyával nagyon jól kijön, nagyjából egy méret, sokszor látom őket játszani egész hosszan és gyakran.

Valakinek ötlet ,hogy mit lehetne megpróbálni?


2021. dec. 17. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Kutyaiskola!!!
2021. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Neki a szaladgálás a játék. Az én kutyám sem szeret labdázni. Nem minden kutyus van oda a labdáért, találj ki valami mást, pl. sípolós plüss, karika.

Szaladgálj vele, fogócskázzatok, ha ő ezt élvezi.

2021. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 vantel ***** válasza:
20%

Megpróbálnám a vadász ösztönét felébreszteni.

Botra kötött rongyot húznák elötte ide oda, lassan a jelleméhez mérten.

Ha erre sem reagál, akkor komoly sérülés érhette.

Lassú és speciális módszer szükséges vagy rá kell érezni a még épen maradt ösztön igényére.

2021. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Minden kutyus más! nem feltétlen élvezi a labdázást. Nekem is két kutyám van, hiába hogy testvérek, hihetetlenül különböznek. Míg az egyik nem igazán szeret játszani, inkább bújik, nézelődik, szaglászik, addig a másik kb mindenben a játékot látja, bármit előveszek ő már jön mert azt hiszi játék. :D De pl. úgy labdázni vele sem lehet hogy visszahozza, mert ő azt élvezi, ha kergetetjük egymást.
2021. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha a kajára szeret és tud dolgozni az már egy jó kiindulási alap, feladatként tanítsd meg neki, hogy visszahozza a labdát és ez lehet, hogy majd átkattan és kaja nélkül is menni fog a labdázás.


Ha nem sikerül, ne keseredj el, nem minden kutya szeret labdázni.

2021. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jajj,dehogy tud.

Még nyugodtan ülni sem tud 15 másodpercnél tovább.

Úgy otthagy,mint a szél és utána már kajával bármivel is csak úgy tudom odahívni,hogy odajön megnézi és ha nem kapja meg azonnal, akkor elrohan.

Ha ilyenkor megfogom és leültetem,akkor meg olyan félelem van rajta,hogy húzná el magát.

Ha kicsit jobban megfogom, akkor meg vonyít,mint akit nyúznak.

Ezt a rohangálós játékot megpróbálom.

Eszembe nem jutott,hogy ez a dobálok valamit nem jön be neki.

2021. dec. 17. 09:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya labdás. De ha a másikkal szeret játszani, eszköz nélkül is megpróbálhatnád vele a közös játékot.

Ha mégis eszköz, akkor valami izgalmasabbat. Műszőrös, birkaszőrös, nyúlszőrös játékot. A pecázás is jó mellé.

És minél többet tanítanám! Alap feladatokra, trükkökre, mindegy, csak erősödjön a kapcsolatotok, a köztetek lévő kommunikáció és az önbizalma.

2021. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem minden kutya szeret labdázni, ez elsősorban a terrierek sportja (persze nem csak az övék, de ők különösen szeretik). Volt goldenem és tacskóm, egyik sem hozta vissza a labdát, a tacskó félt is tőle. Most yorkshire terrierem van, ő imád rohangálni a labda után, ez a kedvenc játéka. Ki kell tapasztalni, hogy mit szeret csinálni a kutya, felesleges olyasmit erőltetni, amit nem élvez.
2021. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem border colliem van, amire azt mondjak, labdaőrült fajta, amit el lehet dobni, azt visszahozza. Na, az enyém erre úgy ahogy van racafol, csak azért hozza vissza, mert megtanitottam neki parancszora. Neki a játék más kutyák társasága, velük kergetőzés, bírkózas. Pedig kiskora óta nálam van, tehát trauma nem érte.

Ahogyan írták előttem, minden kutya más, a tiednel pedig lathatoan korabbi komoly traumás élmények is kozbeszólnak. Ne eroltesd azt, amire nem mutat érdeklődést. Ha simán bujni szeretne, akkor legyen az a játék. Első körben ne a közös játékra torekedj, handem oldjad a benne lévő félelmeket. Ne "buntesd" olyan feladatokkal, amikben lathatoan még nem erzi jol magát.

2021. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, próbálkozom tovább.
2021. dec. 17. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!