Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két nagyjából egyforma méretű...

Két nagyjából egyforma méretű kutya tud igazán jókat játszani?

Figyelt kérdés

Jól érzem, hogy ez fontos szempont a második kutyánk kiválasztásakor?

Eddig biztos voltam benne, nemcsak hogy hasonló testalkatút szeretnék, hanem ugyanabból a fajtából választunk "párt", de mostmár abban sem vagyok biztos, hogy ellenkező nemű legyen és akár most még egy jóval kisebb kutyát is el tudnék képzelni...🤔 Vagy maradjak az egyenlő erőviszonyoknál? Két egyforma kan előbb utóbb "testvérharcokba" fognak?

Jöhetnek sztorik, ki, mikor, milyen második kutyát vállalt és milyen lett a viszonyuk!?


2021. szept. 16. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A Fajtától függ, mennyire lehet együtt tartani 2 ugyanolyan nemű kutyát, de általában a különböző neműek jobban elvannak.
2021. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Mérettől függetlenül jól kijöhetnek, de egy csivavának nem egy kaukázusi a játszótársa. Lehet figyelmes a nagykutya, de baleset bármikor történhet, elég pl ha játék közben rosszul lép és ráesik. A nagynak sem ideális, nem tud "durvulni", ahogy egy azonos méretűvel tenné. Az én 4 kilós kutyám próbált fiatalabban játszani egy németjuhásszal. Az nj bele is ment, aminek az lett a vége, hogy maga alá gyűrte, enyém meg pánikba esett és visított. Ha teljes testével ránehezedik, csontját is törheti. Itt a gazda egyből közbelépett, nem történt sérülés. Akart azóta shar-pei keverékkel is játszani, gazdája fogta pórázon, enyém körbe-körbe rohant körülötte, de nem engedtük össze őket, mert a shar-pei mancsa volt akkora, mint a kutyám feje.


Súly különbség tekintetében olyan mintha te egy lóval vagy szarvasmarhával játszanál. Megoldható, de nem ideális.


Mi kiskutyás társaságba járunk, a legnagyobb 10 kilós. Ott nyugodtan nyúzhatják egymást, az se gond, ha ütköznek vagy kicsit bedurvul a játék. Egyébként a 10 kilós kutya mellett is már törpének tűnik az enyém. Gondolhatod, egy nagykutyának a csipogós játék méret :D

2021. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát,nem tudom segít-e valamennyit a döntésben,de nekem 2 különbőző nemű egyforma fajtájú és kb súlycsoportú kutyám van.

Nem játszanak,nincsenek olyan jól el,mint idegen kutyákkal.

A kannal nincs baj,a szuka inkább az aki csak azonos neművel jön ki :D

2021. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a mudi kanom és a húgom shar pei kanja nagyon jókat játszottak, birkóztak együtt. Nem is gondoltuk volna, hogy ilyen jól ki fognak jönni egymással.
2021. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk egy németjuhász és egy tacskó kutyánk van kb 5 év korkülönbséggel és nagyon jól elvannak egymással fiatal koruk óta. Mindkettő kan kutya.
2021. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

Kulonbozo nemuek legyenek. Mindenkepp. Ne kockaztasd az eletuk menozessel.


Ugyanolyan legyen a testarany es testsuly. Kulonben mas lesz az igenyuk a birkozasra kergetozesre. Es az egyik hianyt szenved a jatekban.

2021. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

6!

Ez azért túlzás. Miért kockáztatná az életüket?

Miért lenne menőzés az ivaros kan kutya?

Azért ne essünk már át a ló túloldalára!!

(Amúgy a lovaknál is ez van. Csődör? Heréltesd ki, mert ez lesz, az lesz. Tudod mit? Nem lesz! A lovasoktatómnak csődöre van. Csak tudni kell vele bánni!)

Ugyan ez van a kutyáknál is.


Nekem mindig ivaros kanjaim voltak. Több alkalommal egyszerre több is. Sosem volt olyan verekedés, hogy akár 1 csepp vér is folyt volna! Sosem!


Pedig nő vagyok.


Nem szeretem, amikor démonizálják a hím állatokat ok nélkül.

Nevelni kell. Ennyi.

2021. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

A kutya habitusától is függ, hogy mennyire szeret más kutyákkal játszani. Nálunk egy border mellé jött egy jack russell, a border nem nagyon játszott más kutyákkal, jobban érdekelte a labda, meg az emberek. A jack mindenkivel játékos, pár havonta a bordert is sikerül rávennie egy kis futkározásra, aki nagyon ügyel, hogy ne lépjen rá a kicsire vagy sodorja el.


Van pár fajta, akiknél számíthat, hogy milyen neműek, a többinél meg teljesen irreleváns.


Azonos méretű kutyák pedig nyílván nagyobb eséllyel tudnak egy jót futkározni, egy 40 cm-es mudi és egy 52 cm-es border észre sem fogja venni a különbséget, de a 30 és 60 cm-es kutyánál már meglátszik.

2021. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Mérettől független is lehet a dolog, de persze a komolyabb játéknál (pl. birkózás) már számít, hogy ne legyen túl nagy a méretkülönbség.

Az én kutyám szemében mindig szomorúságot láttam kölyökkorában, hogy alig-alig volt kutya, ami mert volna vele játszani. Két kutya volt, amivel igazán tudott, egy néhány hónappal idősebb malamut és egy bobtail, de az utóbbi egy idő után a méretkülönbség miatt szintén hanyagolni kezdte.

De néha még a kutyák karaktere, tömörsége is számít amúgy. Emlékszem, amikor német dogokkal játszott, és szegények estek-keltek, mert hiába voltak magasabbak, ezáltal a súlypontjuk is túl magasan volt, és a pipaszár lábaikon a hasonló tömegű kutyám egyszerűen felborogatta őket. A gazdik aztán hamar el is menekítették a kutyáikat.

2021. szept. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy kan ivartalanitott amstaffom van, melle hoztunk egy kis kolyok szuka kevereket aki max kozepes termetu lesz, eleinte felenk volt a kicsi, de mar o hivja jatekra a nagyot, kint kergetoznek, kotelet huznak, bent meg "birkoznak", az amstaff csak fekszik altalaban es ugy vedekezik, a kicsi meg ugral rajta, fut korulotte, nagyon viccesek, es meglepoen finoman jatszik vele a staff, nincs durvulas. Volt hogy harapdalta a kicsi a staff hatso labait, ő meg lazan raült a fejere, na akkor volt vonyitas, megiscsak jobb ha kozel azonos termetuek, azt varjuk hogy nőjön meg egy kicsit.
2021. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!