Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon hol vannak...

Magyarországon hol vannak agilitys vagy obediences sportegyesületek?

Figyelt kérdés

Elsősorban Zala megye környékén érdekelne.


Obediencere kaptam ismerősöktől tippeket, de utánanézve mindről kiderült, hogy ezek valójában őv-s egyesületek... Nagy csalódás volt.



2021. dec. 20. 18:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy Nagykanizsán találtam agility-s klubot, de a nyílt napjuk enyhén szólva nem győzött meg, mert csak amatőr szinten művelik, semmi komolyság nincs benne. Engem kifejezetten sportegyesület érdekelne, ahol versenyre való felkészítés is van.
2021. dec. 20. 18:06
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
2021. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a lista mi alapján van? A nagykanizsai agilitys klub például benne sincs, pedig ott biztosan van.
2021. dec. 20. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Agility sajnos nincs nagyon, Pesten és környékén van rengeteg suli, Győrben van még pár és Békéscsaba is egyre inkább fejlődik ilyen téren.


Siófok vagy Tés, ami Zala megyéhez legközelebb van szerintem és jók az oktatók. Esetleg külföldön is megéri körülnézni.


Az a baj, hogy ha nincs igény a minőségi oktatásra, akkor nem is lesz minőségi oktatás. Ha érdekel, akkor szerintem kezdj el járni, nézz sok videót és max azok alapján fejleszd a kutyádat, ha már van egy komplett pálya, az hatalmas segítség.

Obedben nem vagyok jártas, de 10+ év kutyázás után nekem úgy tűnik, hogy azt is elkezdheti akár otthon is az ember, videók, online kurzusok és néhány elutazós szeminárium segítségével (kis eszközszükséglet miatt). Agilityben is megnövekedtek az online kurzusok a covid miatt, kapsz egy videós anyagot, az alapján megpróbálod te is megcsinálni a kombinációkat, felveszed és személyre szabott tanácsokat kaphasz, hogy hol hibáztál, mit kellene másképp csinálnod.

2021. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ŐV-s engedelmesben jártas tréner alkalmas obidience tanítására is vagy ott teljesen mások a módszerek? Ugye az obedience az szigorúbb.
2021. dec. 21. 17:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy IGP-ben jártas ember adhat jó alapokat az obed-hez.


A sulis örző-védő foglalkozások általában kimerülnek a csoportos heccelésben és az egyéni csibészre való küldésben. Semmi közük nincs az obediencehez.


Amúgy obedienceben sem mindegy, hogy a simára vagy a rallyra gondolsz. Utóbbiban kb csak alap engedelmes feladatokat várnak el a kutyától, azt a tudást egy sima engedelmes csoportos foglalkozáson is össze tudod szedni...


Milyen szinten van a kutyád? Le tudod pl anélkül fektetni, hogy lehajolnál vagy bárhogy megvezetnéd?

2021. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!