Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adtok a kutyusotoknak...

Mit adtok a kutyusotoknak enni, hogy változatos étrendje legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a szárazeledelen kívül,hogy ne mindig ugyanazt egye szerencsétlen. Csak,mert az én kutyám már (úgy látom) kicsit unja amit kap (állateledel boltban kapható fagyasztott csirkés dolgokat szoktam neki főzni).A szárazat sem nagyon csípi,csak csipeget belőle,pedig jó minőségűt kap,a konzerveset meg messziről elkerüli,úgyhogy azzal nem is próbálkozom.Mivel tehetném változatosabbá az étrendjét?
2010. szept. 7. 11:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
A KUTYÁNAK NINCS SZÜKSÉGE VÁLTOZATOS ÉTRENDRE, SŐT!! Az emésztőrendszerének kifejezetten rossz, ha váltogatod a kaját, mert más kaja megemésztéséhez más bélflórára van szükség. És azt ugye tudjuk, hogy bár domesztikálódott a kutya, alapvetően ragadozó, ami a fogazata alapján minden embernek egyértelműnek kellene lennie (ált. iskola biológia tananyag ugyebár). Ez az emésztőrendszere szempontjából kiemelkedő jelentőségű, ugyanis az elsősorban az állati eredetű táplálék feldolgozására alkalmas (sokkal rövidebb a tápcsatorna, mint akár a mindenevőké, hogy a növényevőket ne is vegyük már figyelembe). Vagyis, ha úgy gondolod, akkor főzhetsz is rá, ha nem szereti a tápot, bár elég pepecselős dolog úgy összeállítani házilag a kajáját, hogy minden tápanyagból eleget kapjon, ráadásul szerintem drágább is, ezért én egy magas hústartalmú táppal etetek. De egyet ne tegyél: ne váltogasd. Ha nem eszik azt két dolog miatt lehet egy egyébként egészséges kutyánál: 1, nem éhes; 2, elkapattad ezért válogat. Részemről én úgy vagyok vele, hogy nem a nyuszi fogja a puskát vinni. Azt eszik, amit eléjük teszek, vagy nem esznek. Tudom, hogy ez kegyetlennek tűnik, de kezdő kutyatartóként az első kutyámnál én is beleestem ebbe a hibába, amibe te most és még nagyon sokan, úgyhogy tudom, miről beszélek. Ha most ezt hagyod neki, teljesen hülyére vesz és a mancsa köré csavar.
2010. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Akkor most leírom konkrétan,hogy mire gondoltam. Nem úgy értem én a változatosságot,hogy egyik nap rendelek neki egy pizzát,másik nap meg főzök neki lecsót. Nem,én arra gondolok pontosan,hogy hogyan készíthetném el neki,hogy változatos legyen.Csak főzni lehet neki a húst? Most lehet,hogy iszonyatosan nagy baromságot fogok kérdezni,de hát végülis erre való ez az oldal,aztán meg lehet lehurrogni.

Nem lehetne mondjuk pörköltnek megfőzni nekik,vagy tepsin megsütni? Úgy mégiscsak más lenne az íze.

2010. szept. 7. 12:38
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem éreznek olyan jól ízeket, mint mi. Ha azt akarod, hogy szívesen egye, akkor ne az ízére koncetrálj, hanem a szagára! Minél büdösebb a kaja, annál szívesebben fogja megenni. Lásd: ürülék, döglött állatok, bomladozó haltetem, imádják a kutyák, úgyhogy résen kell lenni egy-egy erdei vagy mezei sétánál.

Én amúgy egyféle prémium táppal etetem, nem váltogatom és mégis zabálja. Ha esetleg akad otthon valami állati maradék (magunknak nem főzünk húst, úgyhogy ritka), akkor azt is megkapja, de miután megette, ugyan olyan lelkesedéseel veti rá magát a száraztápra is. Valószínűleg azért, nert sohasem volt választási lehetőséga. Azaz volt, vagy megette amit elétettem, vagy nem evett. Ilyen egyszerű.

2010. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Értem én, hogy mit akarsz, csak azt nem értem, hogy minek?! Ezzel magadnak teszel jót, nem neki.
2010. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A nagy magyar valóság sok esetben azt az igen helytelen gyakorlatot

jelenti, melynek során a család kutyái a gazdik által meghagyott

maradékot eszik. Ebben a szokásban az az alapvető hiba, hogy az

ember számára tervezett táplálék erősen eltér a kutya élettani igényeitől.

A fehérjék, szénhidrátok, zsírok aránya és sokszor összetétele is

nagymértékben különbözik attól, amire a kutyának szüksége lenne, nem

is említve a kutya számára teljesen idegen fűszerek és egyéb összetevők

felbukkanását. Az embernek például a tápanyagban a szárazanyagra

vonatkoztatva mintegy 60% szénhidrátra van szüksége, a kutya szükséglete 30- 50%. A kutyák

számára az elsőszámú energiaforrást a zsírok jelentik, ebből mintegy 50%-ra van szükségük, míg

embereknél ez 20-25%. Az ember 12-15% fehérjeigényéhez képest ebből a táplálékalkotóból a

kutyák mintegy 20-30%-ot igényelnek. A nem megfelelő táplálás erősen növeli az elhízás, a

cukorbetegség és egyéb anyagcsere betegségek veszélyét és csökkenti a kutyák várható

élettartamát. Röviden: kedvenc kutyánk nem univerzális konyhamalacnak született és nem az a

feladata, hogy minden szerves hulladékot elnyeljen.


Tehát: 1. maradékot NE adj neki.

2.: így lehet változatos:

A tojás

értékes fehérje-, energia- és vitaminforrás,

amely főzve könnyebben emészthető. A

tojáshéj kétségtelenül sok kálciumot tartalmaz,

de a hasznosulás szempontjából nem a

legelőnyösebb kémiai kötésben. Az összetört

tojáshéj ezzel együtt gyakran alkalmazott

kálciumforrás. A tejtermékekben jól

hasznosuló, nagy értékű fehérjéket, zsírokat és

fontos vitaminokat találunk. Fogyasztásuk

ajánlható mindazon kutyáknak, amelyek a tejcukrot jól tűrik és nem kapnak tőle hasmenést. A tejcukor

lebontását végző enzim aktivitása az életkor előrehaladásával csökkenhet. Növényi táplálékként az

emberi étkezésre szánt gabonafélék, zöldségek, gyümölcsök egész sora jöhet szóba, ha az eb

szívesen fogyasztja azokat. A gabonafélék élvezeti értéke kedvenceink számára csekély, előzetes

őrlés és alapos főzés nélkül pedig a bennük rejlő tápanyagokat is nehezen emésztik a kutyák. Itt

érdemes megemlíteni, hogy a rizs szénhidrát tartalma kutyáink számára könnyen feldolgozható,

viszont a krumpliban lévő keményítő nem. Érdekes azonban, hogy a burgonya ember és állat számára

egyaránt kimondottan értékes fehérjéket rejt. Tudnunk kell még a répacukorról, hogy a tejcukorhoz

hasonló módon hasmenést idézhet elő a kutyáknál.


Egyébként szerintem m1, h. megfőzöd v sütöd, de NE legyen fűszeres!!

2010. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm mindenkinek,azt hiszem marad a megszokott. :)
2010. szept. 7. 13:19
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának nem kell változatosság. feleslegesen idegesíted magad meg igyekszel. Elég neki egyfajta jó kaja. A baj az hogy ghülyét csinálsz magadból meg a kutyád meg már röhög rajtad... Mert látja hogy ideges vagy, hogy jaj szegény fifikém még a végén éhen hal akkor könyörögjünk neki, meg adjunk mást... Ő meg látja hogy lehet manipulálni. Ez nevelés. Az van amit te akarsz aztán kész. Eléteszed a tápot ha nem kell akkor éhezhet a következő étkezésig. Ne aggódj hamarosan nem fog finnyáskodni.

Főzögethetsz neki egyik nap pörköltet másiknap súlt húst, de ettől a kutyának nem leswz más azon kívül még jobban megerősíted hogy azt eszik amit akar mert te úgyis megcsinálod.A konzerv meg a husika nem ízlik neki? Hát ne csinálj már bohócot magadból, más kutya még a tápot is úgy falja mint a huzat... Hát még az ilyen finomságokat...

2010. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!