Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az ha van egy kenneled?

Milyen az ha van egy kenneled?

Figyelt kérdés

❗❗NEM SZAPORÍTÁSRÓL BESZÉLEK, TENYÉSZTÉSRŐL❗CSAK EGÉSZSÉGES SZŰRT KUTYÁVAL TENYÉSZTEK HA TENYÉSZTEK❗❗Elsősorban tenyésztők válaszát várom!


Gondolkozok azon hogy tenyésszem az egyik fajtát (direkt nem írom le melyiket). Tudom hogy mekkora felelőség és hogy mivel jár. Tudom hogy ismerni kell a fajtát. Tenyésztéshez is sok dolog kell ezt is mind tudom (tenyémszemle, szűrések stb. stb.) Arra lennék kíváncsi hogy milyen dolga van még egy tenyésztőnek a kutyák gondozásán, megfelelő eltartásán, későbbiekben a gazdik kiválasztásán?



2021. dec. 26. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem itt a lényeg az, hogy ne az anyagiak motiváljanak, hanem szeresd amit csinálsz és az állatoknak is jó legyen. A többi csak részletkérdés. A szaporítók azért szaporítók mert tesznek rá ha beteg pl valamelyik állat, nekik csak a profit számít. Az hogy sz.r az idegrendszere a továbbadott állatoknak vagy bármi ilyesmi az nekik teljesen mindegy.
2021. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#3


Köszönöm a választ.



Többen is bíztattak arra hogy tenyésszek mert szép kutyáim vannak, de nem szerettem volna mert nem éreztem helyesnek, olyan volt mintha csak a pénzért kéne csinálnom. És hogy végre lenyugodott mindenki így lassan szívesen bele vágnék

2021. dec. 26. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy szép kutyáid vannak, még nem jelent semmit. Kiállításokon, külföldi kiállításokon, fajtakiállításokon kell a kutyáidnak eredményt elérni.Ha jó a vérvonala pl a szukádnak, és láthatják más tenyésztők is kiállításon, akkor az általad kiválasztott fedező kan lehet, fedezheti. Persze, tudni kell, mit akarsz a szukán javítani, megtartani, mit tehet hozzá a kiválasztott kan pl.

A knaokkal már más a helyzet. Sok-sok kiállításon elért kimagasló eredmények után a szukások fognak megkeresni, hogy fedeztetsz-e vele.

Mit jelent,hogy " kutyáim " vannak?

Kan-szuka?

2021. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#6

Mind a kettő. Van kiállítási eredményük mivel 6 hónaposan kerültek hozzám így a tenyésztő járt velük. Tudom hogy nem elég az hogy szépek. Van pár alap szűrése amit a tenyésztő csináltatott. Ha úgy döntök hogy tenyésztem az az első hogy tenyészszemle aztán szűrések.

2021. dec. 26. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem itt tenyésztőket nem fogsz találni, ők el vannak foglalva a kutyáikkal, meg azért elég szűk réteg :)


Kérdezd meg a kutyáid tenyésztőjét, hogy mit gondol erről az ötletről, valóban olyan jók-e a kutyák, hogy érdemes lenne őket tenyészteni. Aztán, ha már beszéltek, kérd a segítségét, hogy milyen lépéseket kell csinálnod, hogy lehozz egy almot. Ha nem akarod nagyban csinálni, több kutyával, életmódszerűen kiállításozni, képezni, megtartani, szelektálni stb és csak egy-két alomról lenne szó, érdemesebb lenne a tenyésztő neve alatt törzskönyvezni a piciket.


Amúgy meg menj kiállításokra, beszélgess tenyésztőkkel, hogy milyen az életük. A felsoroltakon kívül még járnak kiállításokra, versenyekre, tartják a kapcsolatot a gazdákkal, építik a kapcsolatot más tenyésztőkkel, keresik a jó kutyákat és ne becsüld alá a mindennapi ellátást sem, egy alom felnevelése nagyon sok energia.


Kis utánajárással gyorsan rá fogsz jönni, hogy a "van egy kanom és egy szukám, rakjuk össze" hozzáállás nem túl profi és kedvelt út... A tenyésztő feladata a fajta nemesítése, jobbítása.

2021. dec. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Én is hasonlóan látom a dolgot mint az előző. A legegyszerűbb, ha van egy szép szukád, kiállításokra vinni, hogy eredményeket kapjon, aztán a többi adja magát. Tessék:


1. A kölykök szüleinek FCI törzskönyvvel kell rendelkezniük.

2. A tenyésztõnek kennelnévvel kell rendelkeznie. Ezt a Magyar Ebtenyésztõk Országos Egyesületénél kell kiváltani. A kennelnevet nemzetközileg levédi a MEOE.

3. A fedezõkan tulajdonosának fedeztetési jegyet kell adnia, mellyel a fedezés megtörténtét igazolja. Külföldi fedezõkan esetén szerzõdést kell kötni, vagy nyilatkozatot kell írnia a kan tulajdonosának.

4. Alombejelentõ lapot kell kitöltenie a tenyésztõnek és le kell adni a fedeztetési jeggyel, a szülõk törzskönyvének másolatával, a kiállítási és egészszégügyi szûrési eredmények, illetve a tagság igazolásával a Magyar Ebtenyésztõk Egyesületéhez személyesen vagy postai úton. A törzskönyv kiváltásának díját személyesen is be lehet fizetni a MEOE központi pénztárában Budapesten, illetve postai úton is meg lehet küldeni.


Ha a szülők nem teljesítik az elõírt feltételeket (korhatár betartása, illetve a tenyészszemlén minimum tenyészthetõ minõsítés megszerzése), akkor a kölykök törzskönyvére rákerül, hogy korhatár alatti párosítás, illetve a szülõ nem rendelkezik az elõírt minõsítéssel. Ez esetekben a törzskönyv kiváltásának díja drágább.

2021. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!