Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesznek kiskutyák, vagy nem?

Lesznek kiskutyák, vagy nem?

Figyelt kérdés

A szomszédunkba költözött egy két éves szuka kutya, és állandóan átszökik a mi udvarunkba.

Az a problémám, hogy az én kan kutyám most 7 hónapos, a szuka pedig tüzel.

Lehetnek ebből kiskutyáink?

Még mielőtt bárki elkezdene a kerítés miatt ócsárolni, sajnos nem tudunk mit tenni, ugyanis a szuka már legalább 5 helyen átrágta magát, és úgy néz ki a kert, mint egy csatatér a sok "akadály" miatt.

Szeretnénk majd ivartalanítani a kutyusunkat, de az 1 éves korát jó lenne megvárni, ráadásul úgy tudom, hogy a kan kutyák élete egészségesebb lesz, ha úgy vannak ivartalanítva, hogy már vannak utódok.

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 7. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon hülyeség... nem kell lennie utódjainak!! miért lenne egészségesebb azzal hogy kiskutyákat csinált egyszer egy másik kutyának... miért hiszi mindenki ezt a butaságot istenem.
2010. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem, hogy kan kutyánk kistestű
2010. szept. 7. 15:57
 3/12 A kérdező kommentje:
elnézést, hogy nem lehet mindenki olyan tájékozott, mindenesetre köszönöm, hogy a kérdésemre válaszoltál -_-'
2010. szept. 7. 16:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha kanod már ivarérett, akkor szinte biztos, hogy lesznek. És nem, nem kell fedeznie, sőt az a legjobb, ha ivarérés előtt ivartalanítják. A szomszédokkal meg beszélj, mert nagyon nem kéne egy tüzelő szukát ilyen szinten felügyelet nélkül hagyni.


Olvasd ezt el: [link]

meg ezt: [link]

2010. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt sem hallottam még.... Azt, hogy a szukának "kell egyszer szülni," meg hogy"érezze, hogy anya" stb ezeket a baromságokat már hallottam, de azt, hogy egy kannak az kell, hogy csináljon egy alom kutyát....


Bocs kérdező, nem téged ócsárollak. Őszintén ki mondta ezt a butaságot?

Nem kell elhinni mindent.


Az ivartalanítással sokan megvárják, hogy ivarérett legyen a kutya, tehát 8 hónapot. Ezt sok állatorvostól hallottam. Akkor szépen kifejlődik a kutya.


Sok állatorvos pedig a nagyon fiatal korban történt ivartalanítást javasolja. De max 8 hónapig.

(ha most hallasz erről elöször, akkor semmi baj!)


A lényeg, hogy beszélj egy állatorvossal, és vidd el ivartalanítani!!! Sokkal boldogabb kis kan lesz belőle:)

2010. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a szomszéd szukáját, hogy nincs ivartalanítva.

Szerintem is a tiéteket ivartalanítsátok.

Egyébként szerint is ivarérettség után célszerű a műtét, mert a kutya fejlődése akkorra fejeződik be. A korábbi műtét azoknak jó, akik szeretik az örök kölyök-viselkedésű ebeket.

Sajnos nem sokat tehetsz, ha a szomszéd nemtörődöm, de a te kutyád legalább nem fog nekik gondot okozni.

Vajon ha a szomszéd kutyus vemhes lesz, mi lesz a kiskutyákkal...?

2010. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Elképzeltem, hogy jött a bútorszállító, hozta a kutya bútorait, míg a kutya két mancsában a csomagjait. ("A szomszédunkba költözött egy két éves szuka kutya")


Nem lenne egyszerűbb a szomszédokkal beszélni, hogy fékezzék meg vagy zárják be a kutyát?

2010. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, aki nem ivartalaníttat, az nem sokat törődik azzal, hogy a kutyája merre jár.

Van kerítés és kész - ez szokott lenni az általános hozzáállás.

Sokszor nem könnyebb beszélni a másik kutyással...

2010. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
amint láttam, hogy tüzel a szuka, egyből szóltam nekik.éjjelre be is zárják mindig, de napközben gondolom kiengedik, had mozogjon. Ami nem lenne gond, azt se bánnám, hogy itt van nálunk,mert legalább nem az utcán kóborol a két kutya, ma pl a kiscsaj kiszökött a szomszédból valamelyik öreg bácsi meg rávágott a hátára egy slag darabbal, mert biztos kóbor, meg hogy megbolondítja a kutyákat. én meg mondtam neki, hogy azért ezt akkor sem kéne. na mindegy. szóval beszélni tudunk, de sajna nagyon ritkán találjuk meg őket, mert nem sokat vannak itthon, csak este.
2010. szept. 7. 16:31
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
igen, lehet baja akutyának, ha évente 2szer nem pározhat, mivel a biológiai órája ketyeg és érzi, ettől idegesebb, és agresszívabb lesz
2010. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!