Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen intelligencianak...

Milyen intelligencianak nevezik? S mindegyik kutyának így mérik? Van esetleg ilyen lista vagy rangsor hogy mely kutyáknak a legjobb?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben a videóban említik kb. 11:30-13 közötti percben.


Hiába hangosítom ki nem jól hallom. Reigh vagy ring vagy valami hasonlót említ.


Mi a pontos neve?



2021. dec. 28. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ring intelligenciát mond, "ring", mint kvázi "küzdőtér", de nem tudok róla hogy ez az állatok intelligenciájának egy hivatalos besorolása lenne. Már csak azért sem, mert a kutyaviadal alapvetően illegális tevékenység, tehát nehezen hiszem hogy lenne olyan mérőszám ami egy illegális tevékenység szemüvegén keresztül értékelné az állatokat.
2021. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is ring-et mondott, szerintem azt jelenti, hogy a kutya nagyon nagyon szeret az embernek dolgozni és alapvetően dolgozni vagy amit ki is fejt, hogy fel tudja mérni az ellenfél kutya gyenge pontjait és alapvetően tudja, hogy hol, hogyan kell a másikat megfogni, hogy a legeredményesebb legyen, miközben pedig a ringen belül lévő embereket véletlenül sem harapja meg, téveszti össze a másik kutyával.


Privát vélemény, de egy kicsit elfogultnak tartom a bácsit, ha csak a sima kutyasulis, engedelmes munkát nézzük, sok fajta felveszi a versenyt az amstaffokkal, együttműködés terén pl a teljesség igénye nélkül: border collie és mali, főleg, ha munka vonalúak, csak velük sokszor már nem is mennek "sima" engedelmes oktatásra, hanem aki olyan kutyát vesz, célirányossan valamilyen speciálisabb képzésre megy vele.

2021. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!