Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás így is segítene?

Az ivartalanítás így is segítene?

Figyelt kérdés
Egy agresszív kutyáról van szó (amerikia staffordshire terrier) aki egy és másfél év között van (szóval már bőven ivarérett) és minden kutyának megy neki. Eleinte csak kanonak (kan kutyáról van szó) de már utóbbi időben szukáknak is. Most nem hordájk a futtatóra kikerült kertbe. Az ivartalanítástól nyugodtabb lesz annyira hogy ne menjen neki kutyáknak? Csak emberekkel jön ki jól.
2010. szept. 7. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát van amelyik kutyának segít, de van amelyiknek nem. Az amstaff alapból olyan kutya h szigorúan kell fogni, mert különben vad lesz. Nem tudom h egy ilyen kutyánál mennyit segítene az ivartalanítás, lehet éppen csak annyit h a szukáknak ne menjen neki. Igazából sztem ezt a problémát meg kellett volna előzni már akkor amikor észrevették h nem jön ki a kanokkal.

Sztem érdemes megkérdezni az orvost is nehogy kidobjátok a pénzt feleslegesen.

2010. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már előjegyeztette ivartalanításra ha jól tudom. Csak gondoltam ha jól kijönne utána velük akkor járhatna vissza a futtatóra mert akkor vissza hozná lakásba.
2010. szept. 7. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Újra kell szocializálni.

Ha egyszer már ment neki, akkor menni fog újra. Figyeljék meg h melyik kutyákkal jön ki jól és azokkal legyen sokat. Utána jöhet a nagyobb falat, egy idegen kutya. Ez mind idő és sok türelem.

2010. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy már minden kutyának ment neki. Nem volt olyan amivel jól elvolt. (vagyis nem tudom pontosan mert két szuka kutyához járt már le de egy idő után azokkal is össze verekedett) Nekem kan kutyám van egyszer kétszer össze bunyóztak de úgy ahogy tartott az enyémtől mert kiskorában úgymond ő nevelte. Csak mivel nagyobb simán legyűrte az enyémet is. Viszont rég találkoztak nem tudom, hogy neki is menne-e neki. Meg már kint van kertben is.
2010. szept. 8. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!