Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat hogy...

Mivel etessem a kutyámat hogy tömör, kicsi és könnyen takarítható legyen a széklete(és ha lehet kevésbé büdös)?Prémium tápokkal etetek(Eukanuba, Pro Plan),de nagyon rossz ebből a szempontból. Tovább lásd megjegyzést

Figyelt kérdés

Régóta tartok kutyákat(több mint 20 éve).Prémium tápon neveltem kölyköket mert ezt találtam a legoptimálisabbnak(szépen fejlődtek tőle, szőrük is szép volt.)

Volt egy 5 év kihagyás, most lett újra kölyök kutyám, őt is prémium táppal etetem, Eukanuba mediummal kezdtem etetni, de nagy megdöbbenésemre a székletét nem lehet normálisan összetakarítani, mert nagy, képlékeny és büdös is ráadásul.

Gondoltam ha lecserélem a tápot másra akkor talán segít, Pro plan mediumre

váltottam(megfelelő szoktatás után) de a helyzet ugyanaz, a széklete ugyanolyan maradt.

Maga a kutya szép, szőre is nagyon csillog, izomzata is jól néz ki, tehát a fő funkciót ellátja a táp, és a kutya is egészségesnek tűnik.


Nem tudom mitévő legyek mert tényleg nagy gondot jelent hogy nem tudom normálisan takarítani a kertet, évtizedekkel ezelőtt azt mondták a prémium tápokat arról lehet megismerni hogy kicsi a széklet tőle.

Réges régen főztem a kutyáimnak húst és az abból a szempontból jó volt hogy kicsi volt a széklet nagyon, de ezt már nem tudom megtenni.


Nem tudom mit kellene tennem hogy változzon a helyzet, tudom hogy mostanában sokan esküsznek a Barfra, de tényleg nem tudom kivitelezni ezt, esetleg valamilyen kiegészítőt kellene adni neki(régen voltak ilyen Gréti-mix nevű puffasztott rizsek.),hogy tömör és sokkal kisebb legyen a széklete?



#kutyatáp #prémiumtáp #széklet "minőség"
2021. dec. 30. 16:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbálj ki más tápokat is, a Zooplus-on pl. lehet kis méretű próbacsomagokat rendelni, ami erre nagyon jó. Nálunk eddig 2 féle táp jött be, ami a kutyának is bejött maximálisan és a széklete is rendben volt. Mindkettő halas, az egyik a Wolf of Wilderness, a másik pedig a Purizon tápok közül (kék tasakos). De lehet, hogy a te kutyádnak más lesz a nyerő.
2021. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet bel ferges vagy mi?

Szomszedomnak ugy volt, es gyogyszer kellett neki, aztan gyorsan javult a szeklete

2021. dec. 31. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%

Főtt, fagyasztott csirkefej. Állateledeles boltban lehet venni. A csőrét le kell szedni.


Kemény lesz a széklet!

2022. jan. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kukoricától nagy és lágy a széklet meg világos színű.

Az eukanuba és a proplan is téli van vele.

Próbálj meg, ha nem is gabonamenteset, de rizses vagy krumplis tápot.

Pl Brit Care ilyen ,van bárányos-rizses, halas-rizses, halas-krumplis, szarvasos-krumplis.

Vagy van a fressnapfban a Premiere marhahúsos, abban burgonyapehely és rizskorpa van, a táplálékérzékeny kutyámnak is tök jó volt, pedig nem hypoallergén és ő addig csak olyat ehetett.

Meg akkor a Visán Optimanova is ilyen, nyulas-krumplis, lazacos-krumplis/rizses, csirkés-rizses.

De van még sok fajta ilyen, meg vannak a teljesen gabonamentesek is, amiben a hús mellett csak zöldségfélék vannak, pl sárgaborsó, csicseriborsó, lencse, vesebab meg a szokásos répa, alma, spenót stb, ezek is nagyon jók, de azért drágábbak is jóval, meg többnyire a fehérje tartalmuk magasabb, ami nem minden kutyának jön be.

Próbálkozni kell, sok kutyám volt/van, mindegyik menhelyről minimum 4 évesen került hozzám, mire megtaláltam a megfelelő kajákat nekik, aztán mindegyiknek más a jó:D

2022. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
6%
Miért kell lepontozni? A kutya húsevésre termett. Lehet venni főzött baromfi részeket, állateleségként árulják. Szép kemény lesz tőle a széklet. A farkasok mit esznek?
2022. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!