Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az öreg kutyámmal?

Mi lehet az öreg kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy közepes testű, 18 éves, ivaros, keverék hölgyeményem. Az utóbbi hónapban észrevettem, hogy nem olyan aktív, inkább pihen, keveset eszik, maga alá pisil, céltalanul bóklászik, kis bambusz. az ajtónak nem azon a felén akar bejönni, ahol nyílik. Látása-hallása sem a régi. Viszont észrevettem, hogy egyik napról a másikra nagy pukli nőtt a fenekére. Mivel karanténban vagyok csak telefonon tudtam konzultálni a dokival, hétfőn tudok majd találkozni vele. A pukli óta ennél is kevesebbet eszik és alig, vagy nem székel, a nádas mögé bújik, ott pihen alig tudom kicsalogatni, h kényelmesen feküdjön. Mi történhetett?

2022. jan. 1. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Valami betegsége alakulhatott ki (daganat?), és érezheti már a véget.
2022. jan. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ahogy telefonon konzultáltam a dokival és leírtam neki a tüneteket, szerinte tályog. Rossz látni így szegényt. idős kora ellenére nyáron még aktívan játszott a fiatal kutyával. őssze lassan romlott, most pedig szinte egy hete hirtelen.
2022. jan. 1. 08:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak tályog is, minden attól függ hogy milyen az általános egészségi állapota. Tehát idős kora ellenére műthető-e, anélkül hogy szegény a műtőasztalon maradjon.
2022. jan. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én hallottam már olyanról is,hogy megcsíphette valami. És így alakult ki rajta az a nagy pukli.
2022. jan. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szalmával töltött zsakokon alszanak. Az egyik zsákot kicsit szétszedték
2022. jan. 1. 10:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges valami a szalmából megcsiphette ,nemgondolod?
2022. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem tudom. Minden évben kapnak szalmát és imádják. Eddig sosem volt baj :( Alig várom a hétfőt, mert így, h alig eszik és a puklitól széklete sincs nem kóser...
2022. jan. 1. 11:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Állatorvosi ügyelet nincs? Mert így vagy kibírja hétfőig, vagy nem.
2022. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Legközelebb csak 45 km-re és sajnos nincs autóm. Aki meg tudna segíteni az utazásban, Ő nincs itthon :(
2022. jan. 1. 11:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Na mi lett
2022. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!