Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jön hozzám a kutyám?

Miért nem jön hozzám a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kiskutyám. Amikor meglett akárhányszor leguggoltam mindig odafutott hozzám, de mostanában (2-3hete már) van hogy hívom és csak leül és néz. Nagyon okos kutya, amikor ül már jutalomfalat nélkül tud pacsit adni meg feküdni parancsra, és nagyon fogékony a tanulásra, se egyszerűen nem akar odajönni ha kérem. Miért lett ilyen makacs?

2022. jan. 3. 01:55
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
A behívást ugyan úgy gyakorolni kell mint bármi mást. Hívogasd amíg oda nem megy, ha 10 perc akkor 10. És pozitívan erősítsd meg minden alkalommal, jutalom falatok, dicséret, mint bármi másnál...
2022. jan. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Amikor fél óra után végre odamegy hozzád, akkor többnyire azonnal pórázra veszed és nem engeded szabadon többé. Hülye lenne visszamenni hozzád.


Tanitsd meg neki, hogy attól, hogy odamegy hozzád, még nem fogod pórázra venni. Tizszer is jutalmazd meg ha visszamegy hozzad, és NE vedd pórázra.

2022. jan. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Mi azt rontottuk el, hogy mindenre azt mondtuk, hogy "gyere". Gyere enni, gyere fel, gyere ki, gyere aludjunk. És szerintem kB már azt hitte, hogy a gyere a neve.

Utána a magunkhoz hívás szava a "hozzám" lett, és akkor azt is gyakoroltuk, mint az ül, fekszik, pacsi dolgokat.

2022. jan. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt motiváltabbá kellene tenni a behívásra. Elfutsz előle, nagy játék megy jutalomból, stb.

Másrészt olyan opció nincs, hogy a hívásra nem megy oda! Ezt az első pillanattól kő keményen el kell várni, hogy a behívást minden helyzetben tisztelje és megcsinálja! Ez pedig egy erős és következetes szabályon keresztül történik.


Ha nem tudod hogyan tudnád motiválni, vagy nem tudsz szabályokat bevezetni, minél hamarabb keress fel kutyaiskolát, mert komoly gondok lesznek még.

2022. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Hol nem megy oda hozzád? Lehet, hogy hívás után mindig valami számára negatív dolog következik (pl becsukod, vége a játéknak stb.) és azt próbálja elkerülni.


Hivogasd mindig magadhoz különösebb ok nélkül és nagyon dícsérd, ha jön (simi vagy finom jutalomfalat). Kicsit futhatsz a másik irányba is.

2022. jan. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém mindig jön, akkor is ha nem hívom. Az enyémmel inkább az a gond, hogy akkor sem hagy békén, amikor épp nem érek rá. Szerintem nagyban függ a személyiségétől, de gondolom ettől még meg lehet tanítani arra, hogy odamenjen, ha hívod, csak lehet hogy más taktikák válnak be, mint más kutyáknál.
2022. jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
El kell érned, hogy megérje neki odajönni hozzád esetleg egy nagy futkorászás közepette is és szeressen odamenni hozzád. Én a huskymnak (akik talán az egyik legmakacsabb fajták) úgy tanítottam meg hogy a behívás egyenlő volt az evéssel. Hívtam, jött nagy öröm és kaja esetleg játék is még. Ezt mind séta közben. Így osztottam el a napi kajáját. Behívásokra. Ha nem jött nem kapott. Majd másnap. Amint rájön hogy az "életbemaradása " függ attól hogy odajöjjön akkor bármikor be tudod hívni.
2022. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
7-es ezzel csak az a gond, hogy behíásnak akkor is működnie kéne, ha nincs nálad kaja. Ne a hasa domináljon, hanem az öröm, hogy veled lehet. Ne a kaját tisztelje, hanem téged.
2022. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
8as teljesen mindegy a kutya mitől lesz behívható. A lényeg, hogy behívható.
2022. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!