Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az tényleg igaz, hogy ha...

Az tényleg igaz, hogy ha valakinek nincs pénze egy sürgős, hirtelen nagyobb összegű állatorvosi beavatkozás kifizetésére kérhet segítséget alapítványtól akik viszont ezután rászállnak és akár a kutyát is elveszik tőle?

Figyelt kérdés
Ez engem nem érint és remélem nem is fog, de valahol olvastam ilyet és érdekel.

2022. jan. 5. 13:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha nem fizeted vissza adott időn belül, akkor mit gondolsz, mit kéne tenniük? Szerinted nekik a fán terem a pénz? Örülni kéne, hogy egyáltalán segítenek. Ha nincs pénzed váratlan állatorvosi kezelésre, akkor ne tarts kutyát.
2022. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Eleve nem értem minek tart kutyát akinek nincs rá anyagi fedezete.
2022. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Alapítványok olyan esetben szokták átvállalni az állat orvosi költségeit, ha egyúttal az állattartó le is mond az állatról. Miután meggyógyult, olyan gazdit keresnek neki, aki el is tudja látni, akkor is ha baj van és sokba kerül a kezelése.
2022. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Ez szerintem tök jó bár nekem ez új infó. Nem tudtam hogy van lehetőség ilyen jellegű kölcsönre, de biztosan írnak szerződést. A kutyát kizart hogy elveszik, ez Magyarország, nem az USA.
2022. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Azért ez nem feltétlenül van így. Ha látszik hogy normális körülmények között, szeretetben tartod, de a kutya hosszú (akár 20 év) élete alatt éppen most vagy szarban, és hajlandó vagy mielőbb visszafizetni, és rendezni az anyagi háttered, hogy jó legyen a kutyának, akkor nem fogják tőled elvenni.


Ha viszont látszik rajta hogy egy putriban tartod, és eddig se foglalkoztál vele, akkor igen, mondhatja azt, hogy elkobozza tőled, cserébe meggyógyítja, és jó helyre viszi.

2022. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Előbb kérnék részletfizetést az orvostól, mintsem alapítványtól. De hál istennek nincs ilyen gondom, de a kutyát biztos nem adnám. Én sem ismerem ez a menete-e, ha nem ez, akkor elnézést.
2022. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha bárhonnan kölcsönt, hitelt veszel fel, arról van egy szerződés. A szerződésszegésnek pedig következményei vannak.
2022. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként meg el lehet adi a tv-t, a telefont, amiről pötyögsz, a számítógépet, nagyjából mindent pillanatok alatt marketplacen, és máris van pénz ellátni a kutyát.
2022. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Lehet kotni biztositast a kutyara es akkor nincs anyagi problema ha varatlan kiadas keletkezik egeszsegugyi okbol ... olyan mint az autonal a CASCO ... ha nincs zsebbol fizetsz, de ha van segit a biztosito.
2022. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

#8: A tv-m ér kb ötezret max, de ha elkezdeném árulni, ingyen se vinné el senki.

A telefonom újonnan volt 25 ezer 3-4 éve, de nem is adhatom el, a munkámhoz elengedhetetlen. A számítógépem is kb 30-40 ezret ér.

Ebből elég nehezen lehetne fedezni egy félmilliós műtétet.

Úgy bírom, amikor azt mondják, csak az vállaljon kutyát, akinek van rá tartaléka! Elárulom, akkor a kutyatartók 80%-a nem tartaná kutyát kb. Nem mindenkinek van erre fél-egy milliója félretéve. Nem sincs. A kutyám minőségi kaját kap, kinti-benti, megvan minden oltása, ha olyan baja van, viszem állatorvoshoz. De nem tudnék egy komolyabb műtéti sorozatot csak úgy kifizetni. Viszont én is előbb kérnék az állatorvostól részletfizetést, mint hogy egy alapítványtól kérjek segítséget, aki emiatt rossz gazdinak tart, és rám száll, hogy mondjak le a kutyáról.

2022. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!