Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire toxikok ezek a kutyás...

Ennyire toxikok ezek a kutyás közösségek?

Figyelt kérdés

Már régóta érett bennem de most kiírom, hogy vajon más is így látja-e.

Benne vagyok néhány kutyás csoportban, múltkor történt az eset, hogy asszem egy 15 év körüli lány posztolt egy hirdetést hogy vállalná kistestű kutyák sétáltatását. Ezen többen felháborodtak, és egy nő nagyon lenéző stílusban kiosztotta hogy ez nem így megy, mert hogy neki van 2 munkavizsgás kutyája akikben éves munkája van, ne higyje azt hogy egy kutyát csak úgy elvihet sétálni 15 évesen biztos nulla tapasztalata van, a kutya bármikor megvadulhat vagy jöhet egy hurrikán és különben is ez neg az meg stb.

És eszembejutott csomó ugyanilyen sztori, meg amiket mások mesélnek, pl az éhezteted az agaradat azért vékony, meg ha láncos pórázon van a kutyád akkor otthon is láncon tartod, de egyébként is nem jobb oldalon vezetjük a kutyát...

És fú de elegem van már, ezek a miszisz mindenkinél többet tudok a kutyákról típús, direkt már csak olyanokkal járunk össze akiket régebbről ismerek, de hogy egy futtatóba be nem megyek az fix.


Körülöttetek is vannak ilyenek?



2022. jan. 5. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nagy az Isten állatkertje, minden közösségben vannak hangos hülyék.
2022. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos sokkal többen vannak a kelleténél nálunk is.
2022. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez az oldal is ilyen. Ha nem ivartalanitod a kutyadat szaporito vagy es le vagy ugatva. Ha nem bent tartod es nem 30.000 ftos orijennel eteted, akkor egy utolso senkihazi vagy es inkabb verd agyon lapattal a kutyat h ne szenvedjen.
2022. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Osztom a 3-as véleményét. Engem is már keresztre akartak feszíteni, mikor elmondtam, hogy a mi keverék kutyánk 90%-ban házikosztot eszik. Száraztápot néha kap, amit mi eszünk azt jobban szereti. Zabál mint állat, amíg van előtte kaja ez mindig enne. Lehurrogtak persze, hogy majd tönkremegy az emésztése meg meg fogjuk ölni, hát nem tudom, a kisasszony (szuka kutya:) már 11 éves elmúlt és köszöni szépen kitűnő egészségnek örvend. :) Ezt mi sem igazolja jobban, minthogy évente 1x lát csak orvost, amikor a kötelező oltásra visszük.
2022. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Bármilyen közösség mérgező a magyar neten. Angol nyelvű fórumokon sosem látok ilyen mélységeket, ez tény. Mi gyűlöljük egymást. És nem, se libsi, se magyargyűlölő nem vagyok.
2022. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Én szerencsés helyzetben vagyok. Kiemelkedően sok kutya él a városomban, van egy hatalmas, több km-es, nyitott kutyafuttató szakasz a Duna mentén, és nagyon jó a helyi kutyás társadalom. Benne vagyok a város kutyás csoportjában is facebookon, ott is mindenki nagyon normális egymással, nem látok széthúzást vagy veszekedést. (Ha mérgelődnek, akkor az olyan dolgok miatt van hogy pl kisgeyerekes családok a kutyajátszótérre viszik a gyerekeiket és elküldik az anyjukba az épp ott tréningező kutyásokat. Tehát ha van is bosszankodás, az mindig valami "külsősre".) Nálunk a kutyások mindenben segítik egymást. Amikor elkezdtem kutyával kijárni a futtatóra, már úgy fogadtak vadidegen emberek mintha hosszú évek óta barátok lennénk.

Állandó veszekedést inkább itt a gyk-n szoktam látni, de itt mindenért ölik egymást az emberek.

2022. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és nálunk a városban egy 19 éves diáklány az egyik híres kutyaszitter, senki nem nézi le a kora miatt, már 16 évesen is ezzel foglalkozott suli mellett. Az én kutyám is imád nála lenni ha elutazok. Hatos voltam.
2022. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Én macskás csopiban voltam benne, csak hogy macskákat nézegessek, de nagyon gáznak találtam, nem sokáig tartott. Kb ugyanazok miatt mint a fentebb leírtak,hogy még a levegőre se engedik ki szegény 300ezer forintos macskát, nehogy kárba vesszen a befektetése. Nagyon sajnáltam szegény unott képű cicákat☹️
2022. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem minden közösségben vannak hülyék. Én huszonéve kutyázom, de soha nem csatlakoztam sem a neten, sem személyesen semmilyen csoporthoz vagy szektához.


Vannak kutyás barátaink, velük szervezünk kirándulásokat, ha közösen kiveszünk egy házat valahol, akkor visszük a kutyákat is.


Semmi szükségem arra, hogy vadidegenekkel jópofizzak.


Engem anno a futtatóban azért szóltak meg, mert a kutyám rá sem bagózott az emberekre és nem fogadta el a jutalomfalatot sem. Azt mondták milyen antiszoc. Mondom így van nevelve zdmeg, nem antiszoc, csak nem jópofizik minden barommal, ahogy én sem. Aztán csak szájtátva nézett utánunk.


Azért vittem el akkor a futtatóba, hogy szerezzen új barátokat és játsszon, de rájöttem, hogy ott is valami szektás tömörülés van, ahol egyáltalán nem normálisak az emberek. Tisztelet a kevés kivételnek.

2022. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
52%
Az angol példa sántit. Nem mintha a gyűlölködés lenne az intelligencia fokmérője, de a britek döglött halak. Beszélgetni sem lehet velük. Sztereotipiának tűnhet, de borzasztó nehéz kint őslakosokkal barátkozni. Felületesek, mint a tengerentúlon. Sztereotipiának tűnhet az is, hogy az állatvédős közösségekben felülreprezentáltak a passzivagressziv holdkórosok. Gyermektelen bogarsok, akik próbálják eljátszani azt egy állattal, ami nem adatott meg nekik valamilyen okból. Erre nagyon büszkék és kikérik maguknak, de mire idejutsz már orditanak és fröcsköl a nyáluk. Gyanithatóan tisztában vannak az eltúlzott pótcselekvéseikkel, de ők harcos állatvédők és még a gyerekedet is arrébb rúgják, ha úgy hozza szükség. Na most csordában még nehezebb kezelni őket. Talán vizágyúval. A legszomorúbb az, amikor van egy elhanyagolt gyerek is a csordában.
2022. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!