Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti fajtátok közössége...

A ti fajtátok közössége milyen? A szakmai közösség, munka, egyetértés létezik a gyakorlatban? A tenyésztők utálják egymást?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Német juhászom van évtizedek óta. Sok tenyésztő megfojtaná egy kanál vízben a másikat.Sokan pedig segítik egymást.De ez azt hiszem, mindenhol jelen van.

Szakmai közösség? Az egész MEOE mizéria legnagyobb részben köszönhető a fajtámat képviselő egyik klub elnökének áldásos tevékenységének. Persze, mindez a fajta iránti elkötelezettség zászlója alatt.

2014. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Kipróbáltam néhány klubot. Nyugodj meg, mindenhol van széthúzás.
2014. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sőt....a macskásoknál sincs másképpen :))
2014. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mudijaim vannak. Nem vagyok benne a közösségbe csak csendben figyelem őket, de ciki nem ciki, már most nem értek az egészből semmit. Folyton megy az utálkozás, a veszekedés, nincs egy szilárd pont az egészben. Ha valakit imádnak, tuti, hogy jön 10 másik aki utálja az illetőt, és erre bizonyítékai is vannak, de arra is ugyanannyi bizonyíték van, hogy milyen király. Mintha csak a véletlenen múlna az egész, hogy kit ismersz meg először. Nem tudok kiigazodni. Már előre pánikolok, hogy miként fogok törzskönyves mudit venni majd, pedig az még évek kérdése...
2014. febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentem amstaff és staffbull téren sem rózsásabb a helyzet :) Lehet közhely, de én egyre inkább érzem úgy, hogy ez ilyen magyar dolog fújni a másikra...
2014. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#4 jövendőbeli gazdaként ne izgasd magad azon, hogy a tenyésztők hogy utálják egymást, engem sem érdekel. A kutyáival bánjon úgy ahogyan az elvárható, hogy ki kinek a jó pajtása az már engem mélységesen hidegen hagy.
2014. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak fajtákra, vagy a kutyákra igaz, hanem úgy általában az egész világra. Nem tudsz egy olyan szakmát mondani szerintem, ahol legalább nagyjából egyetértés van; mindenütt megy az okoskodás, fúrás, irigykedés... Emberi mentalitás. Amikor meglett a pitem, engem is hívogattak ilyen pitbullos csoportokba facebookon, de önvédelemből inkább nem kértem belőlük :)
2014. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os, nem azért félek mert utálják egymást, hanem azért mert ha minden embernek ugyanannyi utálója van mint imádója és mindegyiknek tökéletes bizonyítékai, akkor hogy döntöm el, hogy melyik lesz a tökéletes kennel számomra? Pl van egy kennel ami nagyon tetszik, az oldaluk is, meg találkoztam is velük. Erre valahonnan előkerül valaki aki azt állítja, hogy a nem tudom melyik kutya nem tudom milyen borzalmas körülmények közé került és nem érdekli őket. És ott a kutya, ott a bizonyíték. De közben ott vannak a tenyésztők is akikkel személyesen beszéltem és kedvesek voltak. És ha csak annyin múlik, hogy kivel szimpatizálok, hogy előbb találkozok-e vele személyesen, vagy egy rosszakarójától hallom a hírét, akkor az nem tűnik nekem túl stabilnak.
2014. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk klikkesedés van. (Dobermann)
2014. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak külső szemlélőként nézem, de így is látom, hogy két nagy kennel van a fajtából, és a kisebbek pártolnak ide vagy oda, meg néha a gazdik is, és igazából ők utálkoznak.

Nagyon röhejesen és gyerekesen tudnak viselkedni.

2014. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!