Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hetes keverék...

Van egy 7 hetes keverék kiskutyánk. Nem voltak testvérei,az anyja nem akarta már 5 hetesen szoptatni. A kérdés az lenne hogy hogyan tudnám a kéz rágásról leszoktatni?

Figyelt kérdés

Nem tanult a testvéreitől.Az anyja sem foglalkozott sokat vele. Tudom,egy kiskutya így játszik,olvastam és tájékozódtam de eddig semmi sem vált be.

Nyűszítés sem,óvatos nyak fogás sem csak még jobban behergeli magát.



2022. jan. 5. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nyűszítés és ami fontos,azonnal hagyd ott,vége a játéknak. Így meg fogja érteni,hogy ez fáj neked, de időbe telik,ne legyél türelmetlen. Még nagyon fiatal
2022. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha harap mondj valami éles "a-a"-t vagy au-t, amit akarsz, és fordulj el, ignoráld. Ez zavarni fogja, és szépen lassan összeáll majd a kép. Ha ügyesen játszik ezután, dicsérd meg szóval és adhatsz neki jutalomfalatot is. Az ignorálás és dicséret kombó nagyon hatásos, sokan elfelejtik, hogy nem csak a rosszat kell büntetni, de a jót dicsérni is kell. Hagyj neki időt, rá fog jönni a dologra, de ez nem egyik pillanatról a másikra történik, kitartás és türelem :)
2022. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Attól, hogy az anyja nem szoptatta, még illett volna nem elválasztani, ugyanis attól, hogy szerinted nem foglalkozik vele látványosan, még baromi sokat tanul a kölyök az anyjától.


Az éles hang és a játék azonnali felfüggesztése a megoldás, megfelelő viselkedés esetén pedig dicséret. De türelmesnek kell lenned, még nagyon pici ahhoz, hogy megtanulja ezeket az összefüggéseket, időbe fog telni.

2022. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerezz egy ilyen kezre huzhato gumi 'hulyeseget' es vedd meg magad :)))


[link]


(csak azert vicceltem, mert a tobbiek mar leirtak mindent)

2022. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Fordítok: idő előtt elvettétek az anyjától, most szívtok. Amúgy döntsd már el mit kamuzol: mert egyszer nem voltak testvérei, egyszer meg nem tanult a testvéreitől...
2022. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam ilyen picinek elhozni,de nem volt más választásunk. Ezt most nem részletezném. Egyébként baromi ügyes más dolgokban,végig alussza az éjszakát,már ügyesen ül most kezdtünk jutalomfalattal gyakorolgatni. Pár percig mert addig tud figyelni. Van egy 8 éves kan kutyánk ő finoman játszik vele,terelgeti.
2022. jan. 6. 06:34
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Mindig van választás. Meg kifogás, hogy miért veszik el az anyjától a kiskutyát\kismacskát a TÖRVÉNYILEG ELŐÍRT idő előtt. Az megvan hogy ez állatkínzásnak számít?
2022. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tiltásnak, gátolhatóság kialakításának nézz utána. Ha az óvatos nyakfogás nem használ, akkor ne óvatosan és ne picikét fogd meg a nyakát. Hanem úgy emeld fel a grabancánál, úgy nyúlj oda, hogy komolyan vegye, hogy le kell állnia. Azért hidd el, a szuka kutya sem finom nyalogatással állítja le, ha egy kölyök túl erősen harap.
2022. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!