Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni arról...

Hogy tudnám leszoktatni arról a kutyát, hogy távollétemben felmászkáljon az ágyamra?

Figyelt kérdés

Mindent széttúr és megrágja a plüsseimet, amik mind különböző távoli országokból valók, nagyon érzékeny vagyok rájuk. Ha ott vagyok, mintakutya, hallgat rám, kint is első szóra visszajön, de ez... Zuhanyozni sem mehetek el nyugodtan, hacsak nem kizárom.

Soha nem volt neki megengedve az, hogy felmenjen az ágyra, egyedül a kanapéra mehet föl, és még nem is láttam az ágyamon, mindig csak a "bizonyítékot" találom meg. Hogy lehetne erről leszoktatni?



2015. márc. 17. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A távollétedben ágyra mászásról vélhetően sehogy. A rombolás viszont megszűntethető: alaposan le kell fárasztani, mielőtt otthon hagyod (alapos az, amikor hazamész, a kutya iszik egy vödör vizet és elborul, hogy ő most mozdulni sem tud), plusz rendbe kell rakni a viszonyotokat, falkavezérséget tisztázni, hogy ne legyen már ekkora stressz, ha eltűnsz szem elől.
2015. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem vagy otthon akkor ne engedd be a házba. Egyébként is most jó idő van, semmi baja nem lesz a kutyának kint.

Egy videóban láttam vmi olyat amit ráterítesz az ágyra és ha rámegy a kutya akkor kicsit megrázza és leugrik onnét.

Az eszköz nevét nem tudom.

2015. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

A falkavezérséggel nem hiszem, hogy gond lenne (egyelőre, mert még csak fél éves), mert egyébként mindent megcsinál amit kérek tőle, nem nyúl semmilyen kajához addig amíg meg nem engedengedem stb., viszont mániákusan bontja az ágyát és a plüsseimet, ha egyedül van.

2015. márc. 17. 23:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos lakáskutya, nem tudom kidobni a kertbe, de ment a zöld kéz. :)
2015. márc. 17. 23:23
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Hát pedig a szeparációs szorongás arra vezethető vissza. Az meg végképp, ha zuhanyozni se tudsz tőle elszabadulni. Fél évesen már bőven elkezdődhet a dolog.

A másik lehetőség, hogy nem lett szoktatva az egyedülléthez, de az ritkán jelentkezik az ágy szétszedésében. Egy próbát megérhet, de én utána elkezdeném falkavezérségi kérdésnek kezelni, mert ez gyanúsan az.

Akkor is lehet ez a gond, ha másban nem mutatkozik meg (még), inkább azon múlik, hogy te mit kommunikálsz a kutya felé. Belesimogatod-e, hogy mindig legyen a fenekedben (=maradj velem, szükségem van rád, mert egyedül életképtelen vagyok), rögtön köszönsz-e neki hahazérkezéskor (=azt hittem, meghalok, amíg elvoltam, de most már itt vagy, hogy vigyázz rám), folyton megkapja-e a figyelmedet, ha akarja, satöbbi.

2015. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!