Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba Inu tartása panelban?

Shiba Inu tartása panelban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, főképp egy Shibat. Viszont panelban lakok és így nem tudom nekik ez mennyire megfelelő. Mindennap letudnám vinni sétálni többször is (egyszer reggel korán és máskor délután) és lenne is egy kert ahol tudna játszani, futkározni.

2022. jan. 7. 14:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
#10 de ezek mind csak kifogások, egy kutyát meg lehetne nevelni és akkor nem rágna szét mindent, illetve a külföldre költözés is megoldható kutyával. Szerintem ezek az emberek csak meg akarnak szabadulni a kutyától, mert már nincs kedvük hozzá vagy pénzt nem akarnak rá költeni és kitalálnak valami mondvacsinált indokot. A nyaralásokról sem kell lemondani, vannak kutyabarát szállodák vagy be lehet adni kutyapanzióba, rokonhoz. Úgy teszel, mintha egy kutya mellett megállna az élet.
2022. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Tehát szerinted mindenképpen mindenki egy zsebkendőként kezeli az állatokat és ez így van, kész, így forog a világ. Értem? 😂😂

Ismersz engem, a világ összes emberét és tudod hogy mi lesz ha kiköltözök külföldre, vagy ha nem találok helyet az állataimnak amíg nyaralnék. Mindent is tudsz 😂😂

Nyaralni lehet kempingben, apartmanban, húszcsillagos szállodában, havernál, lakókocsiban, biztosan mindre találsz egy állatbarát, olcsó helyet, mégha keresni kell is, de adhatod állatpanzióba, csoportokon keresztül megbízhatsgz valakit, de a tenyésztő is el szokta vállalni egy hétre nyaralás idejére

Igazan nem értem mit akadékoskodsz, egyből mindenkiről a felelőtlen nyomorékot kell feltételezni és aztán kijelenteni hogy állattartóként maradjon mindenki a seggén, nincs utazgatás, nincs költözés, nincs kifogás, 10 évig az adott állat alás szolgája vagy és néha esetleg ha vehetsz levegőt azt is megköszönöd neki lol

Nagyon zöld állatvédők az ilyenek...

2022. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%
Shiba Inu fan vagyok én is (Shiba kriptovalutába teszem a fizum felét is, ezidáig be is jött :D), de én nem vennék panelba. Előreláthatólag néhány éven belül nem lesz lehetőséged kertes vagy legalább lertkapcsolatos ingatlanba költöznöd?
2022. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

Én amondó vagyok, hogy panelba macskát érdemes tartani.


Ha nem vagy nyugdíjas, diák akkor baromi nagy macera.

2022. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
10%

Én semmilyen kutyát nem tartanék panelben (maximum ha energikus nyugdíjas lennék), főleg nem shibát.

Ha mindenképpen állatot akarsz, akkor javasolni tudom pl. a macskát. Sokkal egyszerűbb lakásban tartani, kb. instant szobatiszta és ha kettő van, akkor még az sem gáz, ha egyedül kell hagyni őket hosszabb időre, mert pl. dolgozni mész (meg amúgy is jobban bírják a magányt).

2022. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Nezd, nem tudom mennyire mukodne panelban, en csak annyit tudok, hogy biztosan nem szeretnek egy shiba alatt/felett/ mellett lakni.

Baratnomek csaladjanak van, halalra idegesit az ugatasa, pedig egyebkent nem vonyit egesz nap, de ez is boven eleg. Persze lehet, hogy ezzel az erzessel egyedul vagyok, nem tudom :D Egyebkent nagyon tunderi kutya, van vele munka, kulonben rombol, de ezt gondolom kello foglalkozassal ki lehet kuszobolni.

2022. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
20%
12! Sötétzöld, méregzöld :)
2022. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Annak a kutyanak nem seta,hanem kemeny futasok kellenek. Nem kanapekutya. Vagy szerezz be oreget.
2022. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Maya Bunnyheart ***** válasza:
91%
A legtöbb kutya jól érzi magát lakásban is ha megfelelően le van mozgatva és meg van nevelve. Ami viszont fontos hogy a kölyökkutya evés,ivás,játék illetve alvás után végzi el a dolgát, ha nincs meg minden oltása akkor kutyapelenka,ha megvan minden oltása akkor még futás le, és jól megdicsérni ha lent végzi. Felnőttkorban 3-4 séta elég. De a Shiba Inu valóban nem kezdő gazdinak való, mert makacs, önálló kutyafajta.
2022. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha van bármi fogalmad is a fajtáról és elég aktív vagy akkor miért is ne.De nem úgy nézem mintha lenne,gondolom csak szimpatikus.Mondjuk érthető megtévesztő az a 'vigyorgás' és a kis termet,de akkor tisztázzuk..: :D


-A shiba NAGYON aktív,imád a szabadban lenni akkor is ha mínusz fokok vannak és akkor is,ha meleg van.Máskérdés,hogy melyik tesz neki jót és melyik nem,de alapjáraton egészséges fajta és a szőrzete is megfelelő a legtöbb időjárási viszontagságnak.

Ez azt jelenti NEKED,hogy nem napi 2x30 perc séta meg menj ki a kertbe szaladgálni sztori van.Hanem az esőben,hóban,fagyban is sétálunk 3x1 órát naponta sztorit kell a kutya úgy élete végéig bevállalnod.A kert szellőzni jó,de nehogy azt hidd,hogy majd ki fog menni és szaladgál magának,hogy le legyenek mozgatva a felesleges energiái.

Séta,túra,sport,aktív élet vagy válassz másik fajtát.


-Ezt a kutyát kísérő kutyának használták,tehát elég erős védelmező ösztönökkel rendelkezik,emelett a vadászösztöne is elég jó,nagyon korán kell emiatt gyerekek és kisállatok (meg úgy mindenhez..) szoktatni.Kifejezetten BARÁTSÁGTALAN kutya alapvetően ahogy szinte az összes japán rakja.Legalábbis idegenekkel biztosan.


-Ezt a fajta sok kutyás tapasztalatot igényel és/vagy kutya iskolát is.Makacs,önfejű,erős jellem és nagyon okos aki nem való egy gyenge jellemű,tapasztalatlan gazda mellé.


-Egészséges fajta alapvetően,nem igényel különösebb foglalkozást a szőre,nem nyírható fajta (!),és kutya iskola nagyon erősen javasolt mellé.


Olvass még kicsit utána,keress fel tenyésztőket,mert ha akarsz se biztos hogy fognak neked adni,ha nem neked való.

Szaporítótól meg nem veszünk kutyát,bár reményeim szerint ezt a fajtát azok békén hagyják.

2022. jan. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!