Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg állatkínzás kistestű...

Tényleg állatkínzás kistestű kutyát panelban tartani?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves csivava kutyusom. Eddig velem élt panelban, napi 3x sétáltunk meg hétvégenként eljártunk nagyobb sétákra, ha jó idő volt, de mindig velem volt szinte, kivéve amikor dolgoztam (napi 8 óra). Most el kellett költöznöm és a költözés meg más dolgok miatt a kutyusom anyukáméknál “nyaralt”. Anyum szinte egész nap otthon van vele, nem dolgozik, kertes házban vannak. Most szerettem volna hazavinni a kutyusom, de nem engedi, mert szerinte én állatkínzó vagy mert panelben akarok kutyát tartani. És a kutyusom is már megszokta, hogy mindig otthon van vele valaki, mindig dajkálva van, bármikor kimehet a kertbe, stb. És ez hogy én otthon sem vagyok mert sokat dolgozok, ez állatkínzás és ne vigyem el a kutyát. Én elhiszem hogy jó ott neki, de ő akkor is az én kutyám, az én “társam”, a gyerekemet sem hagyom az óvodában örökre vagy hogy mondjam… de szerinte én vagyok a hülye meg az önző… Nektek mi a véleményetek?
2022. jan. 8. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha a te kutyád, akkor megfogod és elviszed. Ilyen egyszerű, nincs joga magánál tartani, az lopásnak minősül.


A kutyának tökmindegy, hogy lakásban vagy házban van, amíg minden nap eleget tud mozogni.

2022. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Az a véleményem, hogy anyukádnak megtetszett a kutyád és egy önző alak. Lesz.rja, hogy neked és a kutyádnak mi a jó.

Ilyen meg nincs, hogy nem adja vissza, fogod magad és elhozod.

2022. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem igaza van anyukádnak. Lakótelepen élek, és látom, hogy bánnak az emberek a kutyáikkal. Egy börtönbe bezárt sorozatgyilkosnak különb dolga van. Ott a kutyus kimehet a kertbe, foglalkoznak vele. Te meg egész nap magára hagynád egy rongy panellakásban. Te vagy az önző, méghozzá nagyon.
2022. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Anyukád nagyon megszerette a kutyust és ilyen kitekert formában akarja tudomásodra juttatni, hogy azt szeretné, ha vele maradhatna.

Mennyi ideje van vele?

Ha valóban jól bánik vele és jól érzi magát nála a kutyus (és már hónapok óta ott van, tehát már az lett neki a normális), akkor elgondolkodnék, hogy ott hagyom és lesz másik állatom, vagy az eredeti terv szerint hazahozom, anyukámnak pedig segítek másik kutyát találni.


Szerintem nem kínzás a panelban tartás, ha a eleget van sétáltatva a kutya, sőtt sok esetben jobb is, mint mikor csak a kertbe van kirakva és nem mehet a házba, meg sétáltatva sincs.


Ha el akarod hozni, akkor fogd meg és hozd el, jogilag a tiéd a kutyus és amúgy meg mégis csak az anyádról van szó, nem hiszem, hogy valaki ilyenért beperli a saját lányát...

2022. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, az én kutyám (yorkie), egy 90 m2-es lakásban él, királyi dolga van. Napi 5x sétáltatom. Néhány ember nem él ekkora lakásban, nem hogy kutya. Apám is itthon van, ha elmegyek egyetemre sincs egyedül. Tényleg, de szar dolga van....
2022. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
3-asnak szólt az 5-ös kommentem.
2022. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha olyan vagy mint én hogy nem sétáltatom, akkor igen, állatkinzás. Ha eleget csavarogtok, akkor az jó lesz a kutyusnak.
2022. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 qkker1 ***** válasza:
93%
Sok panelban/bérházban tartott kutyának jobb dolga van, mint a kertben rövid láncon tartottaknak, úgyhogy nem állatkínzás.
2022. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

3 kistestű kutyám van panelban, láthatóan szenvednek :D egyik pont csivava


Ismerősöm kutyája kertes házban él, főleg kinti. Sose vitték sétálni. Kétlem, hogy jobb dolga lenne, mint enyémeknek, akiket hétvégente kirándulni viszek a közeli erdőbe, vagy kutyatársaikkal bandáznak a parkban. Nyaralónknál a szomszéd sem viszi soha ki a pulijait, mindig csak bámulnak ki a kapun. Na az szomorú látvány. (Naponta minimum 3x ki kell vinni sétálni a panelban tartott kutyákat)

2022. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 qkker1 ***** válasza:
84%

9-es


Erről beszéltem én is.

26 négyzetméteren laktam 2 németjuhásszal, dolgoztam velük,ott is tudtam mozgatni őket, csak aludni voltak a lakásban, szabadnapokon is sokat sétáltunk, stb., mégis engem kiáltott ki a gyk népe állatkínzónak, mikor korábban leírtam egy kérdéshez.

2022. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!