Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5m, 10m, 15m? Melyik pórázt...

5m, 10m, 15m? Melyik pórázt vegyem?

Figyelt kérdés

Az 5m-t néztem eddig kiránduláshoz, viszont mintha régebben valaki azt mondta volna hogy annak a hossznak pont semmi értelme.

De a 10-15m meg inkább a behívás gyakorlásához jó nem?


Szóval melyiket vegyem, nektek milyen van?



2022. jan. 9. 11:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Kiránduláshoz én futópórázt használok, amit derékövre lehet csatolni. Hosszú pórázzal miért akarsz kirándulni? Erdőben fa köré csavarodhat, vízparton, a kutya magával ránthat vele. A hosszú póráz nagyon jó parkban, behívás tanításhoz, labdázáshoz, frizbizéshez, kutyastrandon a vízben is jó, ha messze menne a kutya, tudod kontrollálni, mégis tud úszkálni.
2022. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, mekkora a kutya. Az én kistestűmnek tökéletes az 5m-es, ha a természetben vagyunk, városban inkább a 3m-est szoktam, mert fél a nagy kutyáktól és nem szeretem, ha messzire elcsászkál.


A 10-15m-es szerintem nem praktikus, ha egy fa köré tekeredik, ember legyen a talpán, aki kigubózza :D Akkor már inkább tanítsd meg neki a behívást kutyasuliban (azért ott, mert akkor megtanul más kutyákkal barátságos lenni) és akkor elengeded, visszajön.

2022. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
ezek a hosszú pórázok értelmetlenek "valaki azt mondta hogy annak a hossznak semmi értelme" A 10-15 méternek még annyira sincs értelme. A kutyát póráz fegyelemre kell szoktatni ahhoz 1,5m kell, hogy melletted menjen. Úgy kell vele sétálni és megtanítani , hogy visszajöjjön. A kutyát pórázon kell sétáltatni (persze ez lehetetlen én sem tartom be sokszor, de a 5-10-15 méteres póráz, olyan mintha elengedted volna. az csak arra jó, hogy ha bármi van te úgymond betartottad a szabályt. De ezt akarjuk, vagy hogy a kutyánk engedelmes legyen és biztonságban amikor velünk van. 5 m-es pórázon is bármi hirtelen történik nem tudsz vele mit kezdeni főleg ha azt feltételezzük, hogy azért van pórázon ilyen távol mert nem engedelmes, de mégis el akarjuk engedni és magunkat ringatjuk abba a tévhitben, hogy így majd visszajön és milyen jók vagyunk hozzá mert elengedjük. A behívást nem pórázon kell gyakorolni és tanítani, hanem egy zárt helyen kertben vagy olyan nyílt helyen ahol senki nincs, főleg más kutya esetleg kutyaiskolában.
2022. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Nekem 2m-től 15m-ig van.

Ha simán sétálok vele bőven elég a 2m,de ha mondjuk olyan helyre megyek sétálni/túrázni akkor 7m,a 7m-es azért jó mert a földből kiálló tereptárgyakba nem akad bele még azért is jó mert nem tud annyira nagyon előre menni és még vissza lehet hívni én póráz nélkül szoktam vele kirándulni mert megvan tanitva

2022. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
Fogadjunk senki az itt lévők közül nem vitte kutyaiskolába a kutyáját mert ott is a rövid pórázt ajánlják. Az én kutyám iskolázott és vissza jön illetve el sem megy messzire ha rászólok. 13 vagyok. Akkor engedjétek csak el 10-15 méteres pórázon majd széttépi egy nagyobb kutya egyszer.
2022. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

15

Jaj a kis dicsekvő...

(Egyébként mindenki a rövidebbet ajánlotta)

2022. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!