Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörv vélemények?

Ugatásgátló nyakörv vélemények?

Figyelt kérdés

Először is leszögezve, nem akarom sokkolni a kutyám, úgy tudom ennek van sima apró-rezgős változata.


Bővebben: 5 éve folyamatosan küzdök az ugató 10kg-os keverék szobakutyámmal, ha éppen nem is kezd végeláthatatlan ugatásba, MINDENRE felvakkan.

Próbáltam sokáig szépen, jutafalattal stb, próbáltam csúnyán orra-seggre csapással, vízzel fecskendezéssel, javasolták, hogy tegyek egy palackba aprót és dobjam mellé ha ugat. Komolyan idővel már éppcsak a tv-t nem vágtam hozzá a kutyához… jártunk kutya iskolába, jött házhoz is tréner akiről igencsak jók a vélemények, közölték, hogy sorry a kutyám ostoba.

Öröm az ürömben, hogy ha nem vagyunk itthon egyszerűen nem ugat, ergo csak minket tisztel meg vele.

Most már így a gyerek születése előtt utolsó elkeseredésemben jutott eszembe a nyakörv, mert nekünk 5 év alatt eddig a világon semmi nem használt. És olyan éles hangja van ha csak felvakkant is, hogy arra a gyerek mindig fel fog kelni.


Működhet? Vagy ez sem fogja érdekelni? A kutyasuliban a nyakörv húzogatását erőltették, de amikor látták, hogy az enyém a levegőben lógva is ugat, elengedtük a témát… komolyan semmi több/jobb ötletem nincs.


2022. jan. 10. 13:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg másik kutyatréner?


A legtöbbször megoldásnak azt hallottam, hogy ugatásnál addig ignorálni, amíg abba nem hagyja, akkor viszont megdicsérni és jutalmazni. A kutya nem idegesítésből ugat, nincs benne ilyesfajta "utállak, és tönkreteszem az életed" érzés. Én épp az ellenkezőjére gondolok, hogy így kap figyelmet, még akkor is ha negatív figyelem.


Szóval adja magát a kérdés, hogy mennyit foglalkoztok vele napi szinten? Megvan a napi x mennyiségű mozgás, játék? Fáradt a kutya? Mert fáradt kutya alszik, unott kutya sokkal inkább ugat. Ha ilyen téren nincs gond, akkor kipróbálnám a fent leírt ignorálós-dicsérős módszert, amit nagyon sok tréner alkalmaz. Ha ezen már túlvagy, és ez sem hozott javulást, és megvan a rendszeres foglalkozás, akkor megérheti kipróbálni a nyakörvet.

2022. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A lényegről semmit nem írtál, hogy mennyit foglalkozol vele és mennyit mozog egy nap. A kifárasztott kutya otthon pihen,alszik,nem ugat egyfolytában . Az unatkozó,ingerszegény környezetben nevelt kutya meg talál magának elfoglaltságot,például ugat veszettül egész nap.

Egy másik dolog,ha pl. csengetnek és felvakkant, nos ez a kutyatartással együtt jár , teljesen természetes és nem reális elvárás egy kutyától,hogy ne reagáljon ilyen kivételes helyzetekre.

Vagy ha terelőkutya mix, akkor szintén irreális az az elvárásod,hogy ne ugasson ,ilyen fajta,a vérében van,a munkához szüksége van a hangjára.

2022. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegyel egy probat, de ne ultrahangos meg nyugtato nyakorvvel, hanem rendes elektromossal. Annak van ertelme, mig a tobbi nem fogja meghatni.
2022. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom.

A kutyád jelez, vagy flusztrált valami miatt, te meg jól megrázod árammal. Általában az ilyen áramlás történetek fognak pótcselekvésbe átcsapni, mint lábrágás, falbontás stb.

Szerintem keressetek egy normális, hozzáértő trénert, és ne olyan averzív suliba vigyétek ahol a póráz rángatás meg fellógatás megy.


Amúgy az én kutyám is ugatós, minden szart hajlamos volt kint megugatni, több hónap tréning után kezd elfordulni a triggertől. Az ilyen csodaeszközök, mint az elektromos nyakörv, ami azonnal és most ígérnek javulást, sosem vezetnek jóra, mert az állat fájdalmán és félelmén alapulnak.

2022. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, visszakérdeznék, mert nekem nem világos a leírás: zajt hall a kutyus és:

- folyamatosan ugat utána

- vagy egy-két vau után elhallgat magától/kérésre?

2022. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Szinte 0-24 velünk van, nincs elhanyagolva, dolgozni is jár velem. Kis rövidlábú de ahhoz mérten sokat sétálunk, sokszor már ő húz haza, vagy fekszik le, hogy akkor itt a vége innentől cipeljem haza. Télen is, én nem rohanok fel vele a mínusz 5 fokban 2 perc után.

Itthon is játszva-foglalkozva van vele, többnyire egész nap alszik, tehát le van fárasztva.

Nem ugat egész nap veszettül, a fő probléma, hogy a nyíló bejárati kapura, ajtó előtti zajokra ugat - azt viszont veszettül tudja ugatni - de az ajtó/kerékpár tároló mellett lakunk, amin szintén rács is van, tehát amíg valaki ki-be rakja a holmiját, ő folyamatosan ugat amíg csend nem lesz a folyosón, és jó kis fémajtós tároló szekrények is vannak pont a mi falunkon a folyosón. A kaputelefont már kitéptük a falból mert azt is nagyon ugatta, plusz mivel egyes lakás vagyunk boldog boldogtalan ide csöngetett, ráadásként ha csak jöttünk be a kóddal is valami iszonyat hülye szirénázó hangot adott ahelyett, hogy csak pittyent volna egyet. (mondjuk az zavaróbb volt mint a kutya)


Plusz infó: ha a párom jön haza őt szintén megkergülve ugatja, ha nyílik az ajtó, (a párom előbb volt, mint a kutya, együtt fogadtuk be) ha én jövök haza egyetlen árva hangja sincs, hozzám csak odajön csóválva, pedig jóban vannak az első perctől, soha nem volt általunk bántva / az előéletét nem ismerjük.


Az ignorálást mostantól kipróbálom, ezt még az 1000 másból valóban nem tettem, nem is hallottam róla, hátha ez lesz tényleg a megoldás.


Köszönöm szépen a tanácsokat!!!

2022. jan. 10. 20:27
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy csak ajtóra és egyéb ilyen ingerekre ugat, kifejezetten könnyű lesz gyakorolni. Valakit kiküldesz, és bentről ha lenyugszik, jutalmazod, amíg abba nem hagyja, totál ignorálás. Amit írtunk.


Viszont így még furább, hogy az oktató azt választotta, hogy rángasd a nyakörvét, ha ugat. Nem teljesen értem.


Mindegy, sok sikert, és fáradhatatlanul gyakoroljátok vele. :)

2022. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez abszolút nem egy veszett ügy, kondicionáld arra, hogy ugatás helyett mást csináljon.

Hogy a zajok valami bulis dolgot jelentsenek, jutit játékot.

2022. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy kis pulikutyánk, iszonyatosan ugat, igazából bármire, bármikor, ha éhes ugat, ha bármi megy az utcán ugat, ha boldog ugat.... éjszakázunk is, szóval már ráment az alvásunk is ezért vettünk nyakörvet. Ez úgy működik, h ugat egyet sípol, még ugat megint sípol hosszabban, utána is ugat még mindig sípol, de ha nem hagyja abba akkor rázat. Nem tartom magam állatkínzónak, a másik kutyánkkal sose volt baj, de aludnunk meg kell, a szomszédokról meg még nem is beszéltünk. Mindenki figyelmébe: legálisan kapható eszköz, én bátran ajánlom, ha már nincs más megoldás.
nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!