Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyákról tapasztalatok?

Yorki kutyákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Múltkor írtam ki egy tápos kérdést, hamarosan vesszük a kutyust. Személyes tapasztalatok és történetek Yorki kutyussal? Mesélhettek, tényleg kíváncsi vagyok. :D


Lenne még pár kérdésem:

Elég neki egy kutyakabát, vagy esőkabát meg pulcsija is legyen neki?

Muszáj a kutyacipő télen vagy olyan helyeken ahol a talaj árthat a mancsnak vagy jó ha mancsápoló krémmel kenegetem a lábát? (azt olvastam a kutyacipő irritálja a kutyákat)


>>>Milyen kennelt ajánlotok? (Félreértés ne essék, már néztem kenneleket csak az előző kennelről ahonnan szerettük volna nagyon rossz véleményeket mondtak az ismerőseim)<<<



2022. jan. 10. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon aktív. Minden nap több óra játék, séta, mozgás kell neki. Szereti a labdadobálást meg konkrétan bármilyen játékot, labdákat, rágócsontokat, kötelet, plüssöket, pet palackokat stb.


Kutyakabát kell rá ilyenkor télen, a pulcsi tavasszal jön jól. Cipőt én nem adok rá, nem csinálok belőle díszmajmot.


Nagyon okos, könnyen tanul. Az enyém 4 hónaposan tudja a gyere, ül, marad, kérem parancsokat. A pacsit most gyakoroljuk. A nem szabadot is tudja, csak azt nem szereti🤣Elég makacs és akaratos tud lenni, határozottsággal neveljétek!


Nagyon bújós, szeretetteljes, puszilkodós kiskutya😍Idegen emberekkel is egyből barátságos, kivéve egyes férfiakat, van, akitől eleinte tart.


Más kutyákkal eleinte félénk, ezt a kutyaoviban tapasztaltam, a nála nagyobbaktól tart. A hebrencs, vehemens, domináns, nyomulós kutyákkal szemben behúzza a farkát. A vele egy méretűeket és a kisebbeket szereti, érdeklődő velük szemben. Magyarul idő kell neki és az, hogy ő kezdeményezhessen, ne rá nyomuljanak.


Nekem ezek a tapasztalataim a yorkimmal, de nem biztos, hogy minden yorki ilyen :)

2022. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Vigyázz mert sok állandó ugató, -ok nélkül- és relrative agresszív is
2022. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
#2 ez a nevelés hiányából ered, nem abból, hogy yorki. Egy helyesen szocializált yorki egyáltalán nem agresszív és nem ugat feleslegesen. Az agresszió a félelemből eredhet, ezért fontos, hogy kiskorában sok emberrel és kutyával össze legyen barátkoztatva! De ez minden kutyára igaz, nem csak a yorkira.
2022. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Én először nagyon megbántam h yorkit vettem.idegesített a pörgős vibráló stílusa, h reggel nyolckor már ébreszt, mindig a hülyeségen jár az esze. Most már viszont imádom 2 évesen, tetszik hogy életet visz a családba minden nap.
2022. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
#4 reggel 8-kor? Az enyém 6-kor kelt, de így is imádom🤣Mikor csak úgy odamászik az arcomhoz puszilgatni, vagy belemászik az ölembe, az mindent megér. Nagyon sok szeretetet adnak, cserébe igen pörgősek, de aki nem bírja az ilyen kutyákat, az ne yorkit tartson. Arra fel kell készülni, hogy ők nem az egész nap kanapén henyélős fajták.
2022. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Életem kisbabája, imádom :) Télen vastag pulcsit vagy kabátot adok rá, tavasszal egy véknyabb pulcsit. A kutyacipő hülyeség, ne add rá.


Más kutyákkal szemben barátságos, kicsit rámenős. A gazdikat is szereti, nagyon barátságos az emberekkel. Jó jelzőkutya. Boldog, játékos kutyus, mindene a labda. A nagytestű kutyákat rühelli, fél tőlük.


Makacs kutyus, akaratos, követeli az ételt, imádja a pocakját. Tény hogy nagyon okos, megérti ha kérdezem tőle hogy "menjünk sétálni?" akkor rohan a pórázhoz. Velem alszik egy ágyban, imádom amikor hozzám bújik. Reggel ha tovább alszok, de ő felkel, akkor puszival ébreszt és jelez hogy le kell mennie pisilni/kakálni. Ez 8-fél 9 között szokott lenni. Nagyon ragaszkodó, ha én elmegyek otthonról, apám elmondása szerint elszomorodik a kutya.

2022. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

5# igen csajomnak vettem ő imádja, de a yorki meg nálam nyomul folyton, de én is bírom.

Nekem kint a kertben egy nagy fekete cane corsom van, én érte vagyok oda, higgadt, nyugodt mint egy puma. Yorkival jól elvannak.

2022. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
#7 nekem apumnak van cane corsoja, tényleg szelíd óriások :) Bár én nem merem összeengedni a yorkival, nehogy véletlen sérülés legyen😀
2022. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ilyen fajta kutyám, de rengeteg ilyen jellegű keveréket látok az utcán, kivétel nélkül mind bolondos, idegbajos, támad ok nélkül, visít.

Tudom, hogy ez a buta, felelőtlen gazdájuk hibája, ezért kérnélek arra, hogy Te légy szíves ne kényeztesd el, csak azért, mert pici, ők is kutyák, nevelni kell őket és sokat mozgatni.

2022. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyos dolgokat írtatok! :D Kilences, nyugi volt több kutyám, egyik sem volt ilyen, mindegyiket neveltem természetesen a Yorki-t is fogom, és lesz mozgatva rengeteget :)
2022. jan. 11. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!