Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyákról tapasztalatok?

Yorki kutyákról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Múltkor írtam ki egy tápos kérdést, hamarosan vesszük a kutyust. Személyes tapasztalatok és történetek Yorki kutyussal? Mesélhettek, tényleg kíváncsi vagyok. :D


Lenne még pár kérdésem:

Elég neki egy kutyakabát, vagy esőkabát meg pulcsija is legyen neki?

Muszáj a kutyacipő télen vagy olyan helyeken ahol a talaj árthat a mancsnak vagy jó ha mancsápoló krémmel kenegetem a lábát? (azt olvastam a kutyacipő irritálja a kutyákat)


>>>Milyen kennelt ajánlotok? (Félreértés ne essék, már néztem kenneleket csak az előző kennelről ahonnan szerettük volna nagyon rossz véleményeket mondtak az ismerőseim)<<<



2022. jan. 10. 19:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
58%

Terrier,szóval elég kibírhatatlan tud lenni 🤣

Makacs,önfejű,és ha valamit el akar érni szó szerint mindent be tud vetni a hisztitől a hízelgésen át a percekig mereven bámulásig.Hamar rájön,hogy nálad van-e gyenge pont,és ha igen melyik az és azon belül mennyi időbe telik neki elérni vele amit akar.


Ezen felül hiába kicsi AKTÍV kutya! Értelméből és intelligenciájából adódik,hogy nagyon sok foglalkozás kell neki,mire egyrészt jól nevelt lesz és szó fogadó,másrészt folyamatosan szüksége van mentális fárasztásra is.

Nekünk pl tudta az összes kabalája és játéka nevét külön,tudta hogy melyik-melyik dobozkájába való,a helyére tudta vinni és ide tudta hozni mindet parancsra,imádott labdázni.Agility pályára egyszer vittem az ismerősöm papillonjával,hát abban azért annyira nem lelte örömét,de az engedelmességi gyakorlatokban jó volt.


A Yorkie egy határozott,kedves és alapvetően pörgős személyiség.Ha foglalkoznál vele és türelmesen átvészelnéd az első két nehéz "kamasz" évét egy hosszú életű és jó fej társra fogsz lelni benne :D

2022. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!