Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza szeretném adni az...

Vissza szeretném adni az örökbe fogadott kutyát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon kutyabarátok vagyunk. Az ősszel ment el a 15 éves örökbefogadott kutyusunk. Mivel azóta kutya nélkül éltünk és hiányzott a kutyatársaság, ezért befogadtunk egy kutyust.


Nem találkoztunk vele, képről làttuk csak. Az ország másik végéről hozták. A hölgy áradozott róla, hogy milyen jó kutya és semmi baj nincs vele.


Azonban nálunk nagyon nem érzi jól magát. A férjemet többször megkapta, és sokszor vicsorog rá. Tisztában vagyunk vele, hogy nem a kutya a hibás. Valószínüleg a korábban tapasztaltak formálták ilyenné.


Soha nem küldtünk vissza kutyát, de most úgy érezzük, hogy nem jó helyen van nálunk. Őszintén, nem merünk vele elmenni sétálni a városba, annyira barátságtalan az emberekkel.


Nekünk mindig barátságos, nyugodt kutyáink voltak, akiket mindig vihettünk magunkkal mindenhova. Barátkozósak voltak. A családi összejövetelekre is visszük a kutyáinkat, ahol őrülködhetnek.


Kutyákkal vegyes a kapcsolata. Vagy fél tőlük vagy szét akarja őket tépni.


Úgy gondoljuk, egy ilyen kutyának egy tapasztaltabb, következetes gazdira lenne szüksége. A hölgy pedig, akitől örökbefogadtuk, nem mondta el, hogy ő ilyen.


Kicsit tartunk az ítélkezésektől, ha visszaadjuk. Viszont jogosnak érezzük arról a részről, hogy személyesen nem találkoztunk vele és nem a valós leírást kaptuk róla.



#kutya #Árvakutya #Adoptált kutya #Kutya adoptálás
2022. jan. 14. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerubb menhelyre vinni, es akkor a tulajdonosa is megnyugszik abban a tudatban hogy jo helyen van.
2022. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az ilyen örökbefogadásnak ez a hátulütője.

Az igazi az, ha személyesen előtte párszor ismerkednek a kutyával.

Ne az vezéreljen, hogy ki miként vélekedik a visszaadásról, mert nektek kellene egy problémás kutyával együtt élni, nem másnak.

Majd kapod a tanácsokat itt, hogy idő, meg kiképző.

2022. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívjatok egy trénert, vagy vigyétek be egy menhelyre. Ha az örökbeadó nem akarja visszavenni akkor nem tudsz mást csinálni. Legközelebb ha kutyust szeretnétek örökbe fogadni akkor menhelyről tegyétek. Ott megkapták a szükséges orvosi ellátást, oltásokat, féreghajtást és szakemberek gondozzák a kutyusokat, tudnak megfelelőt ajánlani, ismerik a természetüket, van lehetőségetek előtte ismerkedni vele.
2022. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
El lehet ítélni az olyan embert, aki visszaviszi a kutyát, de akkor legalább annyira ítéljék csak el az ilyen "örökbeadót" is. A menhelynek kötelessége elmondani azt, amit a kutyáról tud, hogy milyen problémák voltak vele. Én nyomon követem egy állatmentő alapítvány munkáját, ők például MINDIG leírnak mindent a kutyáról, akármit is csinált, szökött, tyúkokat ölt, bármi, még akkor is, ha így örökre a nyakukon marad az adott kutya. Ez így korrekt, amit a nő csinált ebben az esetben, az ocsmány. Mert nyilván tudta, hogy mi a baj a kutyával. Szerintem add vissza.
2022. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

Nem tartjatok be a sorrendiseg szabalyait lathatoan.

Etkezes

Seta formatuma

Odajovetel

Alvas helye

Megerkezes

Tavozas

Ajton belepes


A kutya jelenleg nem erzi ,h ti vagytok a fonok es nem erzi biztonsagban magat. Csak a sorrend betartasatol fog lenyugodni illetve a rendszeres testmozgastol.


Ha nem futtatjuk a termeszetben a felnotten orokbefogadott pitunket minden nap ,akkor o is raugrik es ratepeget emberekre. A ruhajukra racsip,semmi komolyabb,de azert ez gaz. Egyebkent 100%-osan teljesiti az osszes parancsot.


Figyeld a mozgastol ,h valtozik a kutyad. Ezt meg probald meg. Szajkosaris mehetne ,ha varosba mentek.


De ,ha nem tudod ezeket,keress egy megfelelo gazdat.

2022. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 fejezd már be, hogy mindenhol ezt a sorrendiség dumát nyomod😂Egy bántalmazott kutya nem azért harap, mert főnöknek hiszi magát, hanem mert bántalmazva volt. Ezt nem azzal fogod helyretenni, hogy te eszel először, meg nem is azzal, hogy előtte mész be az ajtón🤦🏼‍♀️Ha szerinted minden ilyen egyszerű, akkor neked még nem volt kutyád.


El lehet ítélni, én pont emiatt nem fogadtam soha örökbe kutyát. A félelmeit és az agresszióit leküzdeni még egy kutyatrénernek sem egyszerű feladat, nemhogy egy átlagembernek. És rengeteg idő, energia, ha egyáltalán sikerül. Nekem nem lenne türelmem ehhez és megértem, ha neked sincs. Nincs abban semmi, ha visszaadod a kutyát, lesz majd olyan gazdija, aki alkalmasabb erre a nagy feladatra. Inkább vegyél tenyésztőtől és neveld te kicsi korától kezdve, ha nem akarsz zsábamacskát.

2022. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En fogadtam mar orokbe kutyat, de nem maganszemelytol es nem ugy, hogy meg nem is lattam. Ha jol ertem a kerdezo nem menhelyrol fogadott orokbe, raadasul meg se nezte elotte a kutyat, ez oriasi butasag volt...

Nincs baj az orokbefogadassal akkor, ha korultekintoek vagyunk. Igy nem fogadunk orokbe, ahogy a kerdezo csinalta.

Nem hinnem, hogy az illeto annyira vissza akarna venni a kutyat, nem veletlenul akart szabadulni tole. Remeljuk, hogy valamelyik menhely beveszi, bar engem elhajtottak 5 helyrol is, amikor cicakat szerettem volna beadni (bedobtak oket a kertembe, amikor nem voltam otthon) es ok meg csak problemasok se voltak, bujos, kedves volt mind a 4. Vegul szerencsere talaltam nekik gazdat, de nehez volt.

2022. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

No, ezért nem parittyázunk kutyát A-ból B-be.


*nagy levegő*


Lenne itt két-három dolog, amit át kellene gondolni, mert a leírás alapján nem vagytok vele tisztában.


1. Az örökbeadó nem biztos, hogy hazudott. Más ember, más tudással, tapasztalatokkal, tehát:

--> mást mutat nála a kutya

--> nem biztos, hogy ugyanazt látjátok problémának.


2. Ezt a kutyust kiszakították a megszokott környezetéből: ha az eredeti gazditól érkezett hozzátok, akkor először, ha mástól akkor ki tudja hanyadjára: nem érti mi történik körülötte, sehol egy ismerős arc, egy biztos pont, egy bizalmi kapcsolat... Tökre megmagyarázza a kutya viselkedését.

(Ezért is lenne fontos látogatni a kiszemelt kutyát, hogy valamiféle bizalom kialakuljon közöttetek, mire hozzátok költözik.)



3. Azt mondod, az előző kutyátok ősszel halt meg, az új kutyus meg utána érkezett. Ha egy legkorábbi, szeptember 2-i dátummal számolunk, az 4,5 hónap, 18 hét... a gyakorlatban ennél jóval kevesebb: november vége is "ősz" és ritka az az ember, akinél már másnap új kutya van.

Azt mondják 2-3 hónap, mire egy átlag(!) kutya beilleszkedik az új családjába, ha minden optimálisan megy. Itt az örökbe fogadás menete messze van az optimálistól, az egyed választás vagy jó vagy nem, az viszont nagyon nem oké, hogy rengeteg elvárást toltok a kutyára.


Szóval én azt tudom nektek tanácsolni, hogy gondoljátok át a dolgot.

- ha úgy döntötök, hogy marad a kutya, akkor kapcsolat és kommunikáció fókuszú trénert kellene keresni

- ha megy a kutya, akkor mint bármelyik másik örökbe fogadott kutyánál, az örökbe fogadási szerződést kellene megnézni. A legtöbb állatvédőnek vissza kell adnod a kutyát, ha bármilyen okból nem tudod tovább tartani.

2022. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!