Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy mopsz...

Mennyibe kerül egy mopsz tartása és milyen egy mopsszal együtt lakni?

Figyelt kérdés
Mopszot szeretnék tartani és a lehető legjobban szeretnék vele bánni és gondozni . Tudnátok táncsokat adni?
2022. jan. 16. 00:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Tegyuk fel,hogy egeszseges, ebben az esetben csak evente kell menni oltasra, ezen kivul ugye csak a tap marad havonta, + az eloskodok elleni vedelem.

Szerintemm kb havi 10-20 ezerbol ki lehet hozni, de fugg attol nyilvan, hogy mivel etetsz.

Ivartalanitas is ott van, de ez egyszeri koltseg, illetve kutyasuli ajanlott, de opcionalis.

Nyilvan ha allergias, egyeb betegsege van, az megdobja a havi osszeget, de ezt elore nem lehet tudni.

2022. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%
az meg nem illegalis magyarorszagon? rengeteg betegsege van a fajtanak, eletuk minden perce kinszenvedes. szerintem ne kinozz allatot
2022. jan. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%

El nem bírnám viselni, hogy szörtyög-hörög egész éjjel.

Exbarátnőmmel pont ezért szakítottam. A kutyája ott szörtyögött egész éjjel az ágya mellett (sőt! bejött közénk az ágyba!), én meg nem tudtam tőle aludni. Meg mást sem.

Jó, tudom, a lány is kezelhette volna úgy a problémát, hogy kutyika kinn létezik az előszobában, sőt, a kertben, nem a hálóban.


De nekem erre nem volt szükségem. Főként, hogy kompromisszum se tudott születni.

2022. jan. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%

Kidobtad volna a kertbe a kutyat? Nice.

Remelem, hogy nem csak ez volt a “valook”, mert ez eleg nevetseges, bocsika.

Az agybol nyilvan ki lehet tiltani, de egy tipik benti kutyat nem rakunk ki.

2022. jan. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
20%
De, kutyának (nemcsak a mopsznak, mindnek) kinn a helye a kertben, ha van. Ott volt, 1000 négyzetméter. Ott szörcsöghet ahogy akar.
2022. jan. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
30%
...egyébként csak ez volt a válóok, nem voltam hajlandó a neveletlen és nevelhetetlen kutyát elviselni.
2022. jan. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Normális ember nem tart azért társasági kutyát, hogy utána jól kizárja az életteréből.


Egy mopsz pici, rövid a szőre és a rövid nózija miatt nagyon nem szerencsés, ha megfázik, mert akkor annyira sem kap majd levegőt...


Ha nem nyúlsz bele valami extra érzékeny egyedbe, akkor a havi ellátása kb 10 000 Ft minimúm, avagy a kaja és az élősködők elleni védekezés.

2022. jan. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
93%

Csak arra a részére tudok válaszolni, hogy milyen együtt lakni. Exbarátomnak volt mopszja. Nem volt valami kellemes érzés, mikor reggelente felmászott az ágyra, és arconprüszkölt (vagy a röfögés miatt távozott nedv az orrából/szájából, ami az arcomon landolt) Másik dolog, hogy nagyon hullott a szőre és nyilván az ágyon is szőrözött, folyamatosan szőrösek voltak a ruháim, az ágynemű, lepedő, előfordult az is, hogy a bugyimban találkoztam 1-2 kutyaszőrrel. A zoknimat már meg sem említem. Nyilván nem emiatt szakítottunk, de néha pont emiatt nem akartam elmenni, mert hogy szőrös lesz mindenem…

Tehát arra szerettem volna kilyukadni, hogy nagyon szőröznek, és oda kell figyelni az ápolásra. Az egészségügyi állapotát/odafigyelést a többiek fent úgy is leírták.

2022. jan. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%

Mindig úgy írnak a mopszról, mintha mindegyik a halál szélén táncoló kutya lenne...

nem vitatom, vannak ilyen példányok, és több is mint sok más, egészségesebb fajtában.

De ha jó helyről van a kutya, és jól van tartva, vannak köztük teljesen egészséges példányok!

Mi a hétvégén túráztunk egy mopsszal, és oké, nem óriási távot, de kb. 7-8 kilométert jött végig, szaladgált, vidám volt, még simán ment volna szerintem, a gazdik nem bírták a hosszabb távot meg az emelkedőt. Mondjuk ez egy fekete színű egyed volt, nem tudom, van-e különbség a bézs és a fekete közt esetleg (mint pl a német juhásznál, hogy a fekete általában munkavonalas. Lehet, hogy a mopsznál is a feketék a jobb, egészségesebb vonalak?)

Ettől függetlenül, nekem nem kellene mopsz, egészséges se. 3 ok miatt: 1. iszonyúan horkol meg fura hangokat ad ki, 2. sokat... hát... szellent, a gazdái azt mondták, ez jellegzetessége a fajtának, nem tudom, tényleg így van-e, 3. mint előttem írták, a szőre borzalmas, nem az, hogy nagyon hullik, hanem olyan kis fura tüsi szőrei vannak, beleáll a ruhába, és hengerrel is nagyon nehezen jön le, én csak kirándultam a kutyával, de alig bírtam leszedni a polár pulcsimról a szőreit.

Amúgy szerintem aranyos kiskutyák, jókedvű, kedves, de így egy nap hétvégére nekem pont elég belőle :)

2022. jan. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

#5

Az ugye megvan, hogy sok kistestű kutya benti tartásra lett kitenyésztve? Egy nagy, hosszúszőrű kutyának valóban kint a helye, de egy mopszot kirakni a -8 fokba állatkínzás. Ennyi erővel neked is a kertben a helyed, az ősember sem a házban élt, húzzál kifele, ne legyél p_nci.


Azzal viszont egyetértek, hogy elviselhetetlen a hörgésük, szörcsögésük, én sem tudnám elviselni :D De nem is nekünk kell mopszot tartani. Ahogy írták, havi kb. 20 ezer a táp + oltás + élősködők elleni védelem, ezen felül viszont nyilván illene neki venni játékokat, eljárni vele kutyasuliba, és az elején minden szükséges dolog beszerzése sem kis költség: fekhely, tálak, póráz, hám, autóba hordozó stb.

2022. jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!