Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy mopsz...

Mennyibe kerül egy mopsz tartása és milyen egy mopsszal együtt lakni?

Figyelt kérdés
Mopszot szeretnék tartani és a lehető legjobban szeretnék vele bánni és gondozni . Tudnátok táncsokat adni?
2022. jan. 16. 00:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
76%

Szia:) Van igazság abban amit írnak, de azért nem ennyire vészes a helyzet. Igaz, hogy egy szaporítós mopsz kutya nagyon szenved egész életében, de egy minőségi kennelből származó, igazi lelkes tenyésztő kutyái igazán nem életképtelenek. Nem a kérdező lesz sem az első sem az utolsó aki ilyen fajta kutyát vesz és nagyra becsülendő, hogy mindent megakar neki adni és helyesen akarja tartani.

Szóval kérdőző itt van néhány segítség (ide egy átlag árakat írtam, ettől lehet sokkal drágább dolgokat is venni nyilván):

Felszerelés:

- kutyaágy: 6.000 Ft

- póráz(hám+póráz): 4.000 Ft

- hordózó(nem kötelező, de néha jó lehet): 8.000 Ft

- szájkosár(pl.: ha busszal mentek akkor jó ha van): 3.000 Ft

- ruha(télre): 5.000 Ft

- fésű(javaslok egy furminatort+még egy sima fésüt): 8.000 Ft

- vizes tál és kajás tál(én vagy állványosat vennék, vagy vennék alá alátétet): 3.000 Ft

- játékok: 5.000 Ft


Pótolandó költségek:

- étel(száraztáp és konzerv): 5.000 Ft/1 hó

- bolha kullancs elleni csepp: 2.500 Ft/2 hó

- kozmetikus vagy sampon: 4.000 Ft/2 hó; 2.000 Ft/6 hó

- féreghajtó: 2.000 Ft/1 év


Állatorvos:

- oltás: 12.000 Ft/év (kiskorában sok oltás kell, arra 40.000 Ft-ot számolj)

- ivartalanítás: 40.000 Ft ha szuka, ha kan akkor 30.000 Ft

- hirtelen költségekre(pl.:baleset) 50.000 Ft


Remélem nem hagytam ki semmit, örülök, hogy segíthettem további szép napot :)

2022. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondold át rendesen! Eleve nem egy egészséges fajta (pláne Magyarországon) és valódi tenyésztő sem sok van az országban.


Altatni nemigen szeretik a rövid orra miatt (akár ivartalanítás, akár egy komolyabb műtét).


A rendőit folyamatosan tisztán kell tartani, mert begombásodhat és sokuk hajlamos a szembetegségre is.

Emellett rohadtul vedlik, röfög, szürcsög, horkol és fingik. :D


Jófej kuttyok amúgy, a szomszéd bácsinak van egy, de ő Oroszországban vette, nem is úgy néz ki, mint amilyeneket itthon lehet kapni. Sokkal szebb és semmilyen baja nincs soha.

2022. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%

Németjuhász túltenyésztésén miért nem lázong senki? Rossz térdek, csípő, hát...


Tacskó extrém rövid lábai miatti tacskó bénulás miért nem zavar senkit?


Minden fajtának meg van a maga jellemző betegsége. Ez van.


Lépj be facebookon a Mopsz gazdik nevű csoportba, sokkal több hasznos infot kapsz majd mint itt. Ott többen is kirándulnak, túráznak mopsszal és mindegyik él még...

2022. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
#20 honnan tudod hogy szenved az a kutya, ami nem szuszog, szörcsög mozgás közben? Csak azért mert mopsz? Pedig vannak ilyen mopszok, nem is egy, aki normálisan veszi a levegőt. A kattogó, szörcsögő hangot az ún. megnyúlt lágy szájpadlás okozza, ami gyakran szűk orrlyukakkal társul. Ez nem minden mopszra jellemző és műteni szokták. Az ilyen műtéten átesett kutyák nem is tenyészthetők tovább!
2022. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

#23: De, meg a zárt törzskönyves tenyésztésen is, csak most nem az volt a kérdés, hanem a mopsz.


Kérdező, szerintem te nagyon naiv vagy.


Nézd csak, néhány kutyafajta koponyája a farkasokéhoz viszonyítva:

[link]

Ez tény, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Az is tény, hogy egyéb elváltozásokkal is járHAT: fogak rossz elhelyezkedése, lenyúló lágy szájpadlás akadályozza a levegő útját, beszűkült orrlyukak... ez jobb esetben odafigyelést igényel, rosszabb esetben komoly műtéti beavatkozást.


" számomra nagyon aranyosak és azt mondják nagyon kötődnek a gazdájukhoz ami szerintem elég szívmelengető"

Ugye az megvan, hogy ezt bármelyik másik kutyafajta is tudja?

Ami inkább előny lehet az:

- kis méret

- társasági kutya

- kis-közepes mozgásigény

- nem vokális fajta

- nem kozmetikaigényes


Két dolgot jegyeznék meg halkan:

- kevésbé szocializált kutyák képesek a szuszogás-röfögést morgásnak értelmezni.

- #21 becslése igencsak karcsú. Nekem a becslésem 10kg-s kutyára havi 15-25ezer között jön ki, kezdő költség (kutya nélkül) 80-150ezerFt, bár tény, hogy én paragazdi vagyok, szeretek legalább egy allergiával/érzékeny gyomorral vagy hasonlóval is számolni... (és kellőképpen sznob is vagyok).

2022. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
#25 én csak annyit mondok halálod legyen elég negatívitast kaptam köszi 🙂
2022. jan. 16. 17:23
 27/29 anonim ***** válasza:
micsoda bubaj ez a kerdezo
2022. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Huncut Húgi ***** válasza:

Szia! Nekünk mopszunk van, 14 hónapos fekete lány kutyus. Ha szereted, hogy a kiskutyád mindig a sarkadban van, imád ölben lenni, imádja a sétát de a kanapén való pihizést is, maximálisan felveszi az életritmusodat, akkor a mopsz a neked való kutya :-) Igazi kis bújós manók, rendkívül ragaszkodó, mókázós, nyitott kis jószágok. Tanulékony, imád a gazdi kedvében járni, de néha persze hajlamos a makacsságra, de nem egy domináns típus. Igazi kis szeretetgombócok <3 A szőrhullás zavaró lehet, de étrend kiegészítőkkel, nyers etetéssel kiküszöbölhető, minimálisra csökkenthető. A mi Szederünk nem beteges típus, nem fuldoklik, nem röfög.hörög-pukizik naphosszat. Igaz, hogy ha nagyon bepörög vagy ha nagyon melege van, produkálja a jellegzetes mopsz hangokat :D Nincs elhízva, nagyon figyelünk az etetésére (barf plusz étrend kiegészítők). Havi költségekre nem tudnám lebontani a kiadásokat, de kb.-re nálunk így volt Szeder egy éves koráig:

- kiskutya ára + babakori oltások + chip + törzskönyv + játék, takaró a mami illatával + Furminator + póráz + kölyök táp kezdőcsomag --> tehát a tenyésztőtől amennyiért elhoztuk, mindezekkel együtt 200 ezer Ft

- etetőtál - ebből érdemes jó minőségűt venni, itató és etetőtál együtt kb. 4-5ezer Ft - érdemes kerámiát választani (higiénikus, nem lesz allergiás a fémre vagy műanyagra)

- fekhely, játékok, hám/póráz - ezeket beszerezheted olcsóbban illetve drágábban is, de eleinte nem érdemes drágát venni, mert lehet, hogy nem is használja pl. a fekhelyét, a kölyökpórázt meg kinövi, a játékokat lehet, hogy kicsinálja :D 10ezret mondanék egy kezdőcsomagra

- kutyapelenka - ez nagyobb összeg és eleinte nagyon fogy, nagy kiszerelést érdemes venni 4-5ezer Ft / nagy csomag

- kötelező és ajánlott oltások egy éves koráig kb. 20ezer Ft

- ivartalanítás 18ezer Ft

- kölyök táp 12-os kiszerelés, jó sokáig elég, 3x15ezer Ft 10 hónapos koráig, onnantól kezdve barf (husi + táplálékkiegészítők), ez változó, ki mit ad, nem is igazán a husi a drága, mert kb. napi 200 g-ot adunk)

- játékok, jutalomfalatok folyamatosan - elenyésző összeg

- kisállat lépcső, ha felmehet ágyra, kanapéra, hogy ne sérüljön meg az ugrástól - változó ár, 6-20ezerig, mérettől függ

Lépj be fosbúkon a Mopsz gazdik csopiba, ott rengeteg hasznos fájlt találsz a helyes tartásról, fajtáról, illetve ha bármi gond van, ellátnak tanáccsal. :-) A rendes, megbízható tenyésztőre is mindig számíthatsz, akitől a kutyust elhozod.

Remélem, tudtam segíteni, hirtelen ennyi jutott eszembe, bocsi, hogy ilyen hosszú lett :D

2022. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Huncut Húgi ***** válasza:
Utolsó vagyok - kimaradt a rendszeres féreghajtás és élősködők elleni védekezés költsége, ez nálunk kb. havi 6ezer Ft-ra jön ki (Bravecto 3 havonta, Milprazon havonta)
2022. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!