Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának milyen oltás kell,...

Kutyának milyen oltás kell, ajánlott?

Figyelt kérdés
Mikor kicsi volt kapott kombinált oltásokat, most 3 éves de már csak a veszettségi ellenit kapja évente. A kombináltat lehet/kell bizonyoson időnként újra?
2022. jan. 17. 20:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Senkinek nem az összeggel van baja, legalábbis nekem hála égnek biztosan nem. Inkább a tudatlansággal. De egy állatorvos is nem is értem miért nem mondja. Nem is faluban lakunk, hogy valami sintér orvos legyen, rendes városi rendelő 3 orvossal, egyik se mondta.
2022. jan. 18. 11:58
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a tudatlanság a legnagyobb baj a világban. Amit azért nem értek, mert van neted, tehát a világon mindennek is utána tudnál nézni.
2022. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Szoktam is, de csak annak tudsz utána nézni, ami felmerül benned.

Ez a kérdés bennem most merült fel, lásd utána is néztem-kérdeztem.

2022. jan. 18. 12:15
 14/20 anonim ***** válasza:

Én falun lakom és a kijáró orvos javasolta a kombinált oltást, sőt a szívférgesség elleni védekezést is. A falusi orvosok között sincs több "sintér", mint a rendelőben dolgozók között. Ez nem helyrajzi kérdés, hanem a szakmai hozzáértés, odafigyelés és az állatok szeretete számít. Ja, és a két örökbefogadott kutyámat ingyen kezeli, csak az orvosságokért kér önköltségi árat, mert azt mondja, hogy ő ezzel tud hozzájárulni az állatmentéshez. Non-stop elérhető, volt olyan, hogy éjjel 3-kor hívtam ki, mert rosszul lett az egyik kutyám és egyetlen szó nélkül öltözött és jött.

Ezért kérlek ne becsüld le a falusi állatorvosokat, mert ők sokszor többet tesznek az állatokért, mint a kényelmes rendelőjükben horror áron dolgozó kollégáik!

2022. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Lehet, én falun nőttem fel, 22 évig ott éltem, az összes környező faluban csak italozó, kutyát rugdosó állatorvosokat láttam.

Bocsánat ha valakit megsértettem, de én csak ilyeneket láttam 22 év alatt amíg falun éltem.

2022. jan. 18. 12:22
 16/20 A kérdező kommentje:

Sztorijaim állatorvosokkal falun:


1. Kutya oltás, a sorban állós, kóborkutya arra jön, orvos össze vissza rugdossa hogy takarodjon már onnan

2. Elütötte a kutyánkat egy kamion, elég rosszul volt, de nem haldoklott, s szó se beszéd már jön, és veszi elő az elaltatáshoz az injekciót kérdezés nélkül, mielőtt beledöfte mondtam neki hogy nem ezért hívtuk..a kutya felépült és még vagy 10 évet élt.

3. Úgy bedugta a lázmérőt a kutyának a fenekébe hirtelen erővel (részegen) hogy a kutya megharapta a lefogás ellenére, és még velünk veszett össze, hogy miattunk nem tud most hetekig műteni

4. Kutya veszettség elleni oltás, tű benne maradt, anyám szedte ki belőle

5. Apám viccesen megkérdezi, kér e egy sört? Neem, dehogy, vezet.. De egy pálinka jöhet ha van.. és lehúzta :D


Szóval, nekem ez a tapasztalatom a falusi orvosokkal, ez 4 különböző állatorvos :D

2022. jan. 18. 12:26
 17/20 anonim ***** válasza:

1. Falusi orvosi rendelő: 16 éves szívelégtelen kutyámat emlődaganattal műtötték, altatást a legmodernebb technikával hajtották végre, minden komplikáció nélkül átesett a műtéten.

2. Ugyanezt a kutyát 1 évvel később sajnos augusztus 20.-án a szívelégtelensége miatt kellett elaltatni, a körzetileg ügyeletes orvos felajánlotta, hogy házhoz jön, hogy a megszokott helyén aludjon el, ne egy idegen orvosi rendelőben. Nem kért felárat az ünnepi kiszállásért.

3. Szintén ugyanehhez a kutyához a "saját" orvosunk, ha a faluban járt és volt ideje átlagosan 2 hetente, csak úgy benézett, általános vizsgálatot végzett, nem kért ezekért egy fillért sem.(mentett kutya)


3 különböző állatorvos, 3 különböző tapasztalat.


+ bónusz történet:


Megyeszékhely legfelkapottabb orvosi rendelője. Vizslám rosszul lett, remegett és láthatóan fájdalmai voltak. 3 napig vizsgálták (röntgen, 2 db UH, 2 db teljes labor). Egy vagyont hagytam ott, a rendelő mindhárom orvosa megvizsgálta, belenyomtak 4 db injekciót. Két nap után ismét rosszul lett. "Saját" orvosunk hazajött szabadságáról, adott neki görcsoldót és gyulladáscsökkentőt, kiderült, hogy csak epegörcse volt.

2022. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Amúgy tök olcsó, most néztem a rendelő oldalán, hogy külön külön 5000+6000 lenne külön, de van olyan opció hogy kombinált+veszettség elleni 8200 együtt. Tényleg megéri azt a +3000et.
2022. jan. 18. 15:16
 19/20 anonim ***** válasza:

Felesleges azon vitázni hogy falun vagy városban normálisabbak-e az állatorvosok, mert (30 éves állattartói tapasztalattal a hátam mögött mondhatom) a legtöbb nem elég lelkiismeretes, mindegy hogy falusi vagy városi. Vagy eleve a pénzért lettek állatorvosok és nem az állatok szeretete miatt, vagy csak útközben belefásultak, de sajnos ritka az az állatorvos aki célirányos kérdés nélkül is tájékoztatja a gazdikat.

Ha az ember talál egy olyat aki partnerként kezeli a gazdikat és nem érzi azt az ember hogy futószalagon löki tovább őket mert jön a következő, azt nagyon meg kell becsülni.

A harminc év alatt kettő olyannal találkoztam aki tényleg úgy végzi a munkáját, ahogy kéne.

Az egyik (még a kétezres évek elején) hajlandó volt elaltatni egy kisegeret mikor haldoklott. Az összes többi a tudtomra adta hogy egy elmeháborodott vagyok amiért nekem fontos hogy ez a kisállat ne szenvedjen tovább, hagyjam csak meghalni a legnagyobb szenvedések közepette, ahogy minden szerintük normális ember tenné, hiszen mit számít egy ekkora élet, majd a természet megoldja pár nap alatt... Ez az egy egyáltalán nem nézett hülyének, tisztelettel bánt velem és az egeremmel is, megadta neki a végtisztességet. Sajnos ő nagyon messze van tőlünk, bejártam két megyét mire találtam valakit aki nem ráz le.

A másik ilyen jó orvos pedig a jelenlegi orvosunk, akire két éve találtam rá. Mindent magától elmagyaráz, ha egyet kérdezek, akkor fél óráig beszél, közben maximálisan körbejárja a témát, nem szorong azon hogy mások is vannak a rendelőben, rendesen rászánja a klienseire az időt. Partnerként kezeli a gazdikat, nem valami magas lóról beszél, sőt, még meg is kér mindenkit hogy tegeződjenek, mert úgy sokkal egyszerűbb, barátibb az egész.

Mindenről tájékoztat amiről úgy gondolja hogy fontos tudnunk, legyen az akár egy ajánlott oltás vagy tesztelés, akár egy aktuális járvány ami éppen söpör végig a kutyák között.

De az ilyen állatorvos ritka mint a fehér holló, én totál értem hogy a kérdező és sokan mások miért nem tudnak bizonyos dolgokról. Az állatorvosnak az IS a feladatai közé tartozik, hogy megfelelő tájékoztatást adjon. (Gondoljunk csak az emberek esetében a védőnőkre, ők sem azt mondják a szülőnek hogy ha valamit akarsz tudni akkor járj utána a neten.)

2022. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#19 Igen, ez nagyon igaz :) Szuper amit leírtál.


Amúgy pl az előző akihez jártunk mikor kicsi volt a kutya megkérdeztem ivartalanítás mennyi idősen ajánlott (befogadott utcáról, 4 hónapos volt akkor) azt mondta, hogy minek, ha nem szökik ki, jó a kerítés tök hülyeség. Ezen is meglepődtem, aztán kezdtünk járni a mostanihoz, aki szintén nem a világ legjobb állatorvosa, de azért sokkal jobb, az ivartalanítást is nagyon szépen csinálta.

2022. jan. 18. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!