Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többé képtelen vagyok szeretni...

Többé képtelen vagyok szeretni a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyám 9 hónapos. Nagyon okos, nagyon könnyen tanul. 2 hónapos kora óta van nálunk. Igyekeztünk minden igényét kielégíteni: hetente kutyaovi, kutyasuli, hogy szocializálódjon, sok emberrel ismertettük meg stb. Naponta séta, sétába labdázást iktattunk és szabad rohangálást egy hatalmas zöld területen. Itthon is edzettem, mindenfélét megtanultunk, összetettebb feladatokat is. Engedelmes munkáztunk is vele. Emellett soksok játék: laszti, kötélhúzás, jutifalatkeresés stb.

De mindennek ellenére a kutyával nem lehet bírni. Nem tisztel senkit és semmit. Gond nélkül megharap poénból/dominanciából akármelyikünket. 3 réteg ruhán át is vérző nyomot hagyva. A kutyasulis oktatókat se tisztelte, ők se tudtak vele mit kezdeni, olyan csökönyös, pedig akkor volt 3 hónapos összvissz. Más állatokat se tisztel, vadássza a többi kutyát és egyéb más élőlényeket is. Ha nem az van, amit ő akar, akkor hiszti. Pedig soha nem engedtünk neki, fiatalkorában sem volt elkapatva ilyen szempontból. Sétáltatni már esélytelen, kapkod a póráz végéért és húz mint a fene. Oktatók se tudták megtanítani a pórázfegyelmet neki. Mindent tud, de akkor hajtja végre ha olyan kedve van. Nagyon szar, mert mi tényleg mindent megtettünk és mondták is hogy iszonyú ritka az ennyire problémás kutya. Nem tudom mit csináljak. Azon gondolkodunk, hogy beadjuk munkakutyának, mivel annak nagyon jó lenne, ha valaki ki tudná képezni és elnyerné a tiszteletét.

Megszakad a szívem mikor látom, hogy ül az ajtóban és néz rám, vár, hogy kimenjek hozzá. De ha kimegyek, kis simi után rámugrik, megharap, ha ellököm magamtól, ugrik vissza és mégerősebben harap. A kiabálás sose hatott rá, hatalmas erőt kell kifejteni ahhoz rá, hogy meghúzza magát, de az szinte esélytelen és nincs is ahhoz lelkivilágom, hogy bántsam. Mielőtt valaki írná, a földre se lehet lenyomni, 10percig kell birkózni vele, hogy lent maradjon a földön, aztán még 20percig hogy ráhagyja az erőlködést, de ha elengedem, megrázza magát és jön vissza megint harapdálni és bunyózni. Nem tudok vele mit kezdeni, ahogy a szakemberek se tudtak. Hozzám nőtt a kis mocsok, de egyszerűen nem bírunk vele. És tapasztalt kutyások se. Valakinek van bármi mentő ötlete? A menhely kizárva, az hogy random embereknek meghirdetem és valaki a szépsége miatt elviszi, az is kizárva. Mert vannak olyan emberek akik a helyünkben már biztos ki rakták volna a szűrét. Nem akarom, hogy ez legyen a sorsa. Valamit meg lehetne még próbálni? Vagy bármi ötlet, ami még megmentheti a helyzetet? Bármit szívesen veszek már, köszönöm, hogy elolvastad…



2022. jan. 19. 16:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy viselkedésproblémákban jártas szakember kellene neki. Dr. Sátori Ágnessel érdemes lenne legalább felvenni a kapcsolatot, vagy tud személyesen segíteni, ha nem, esetleg tud ajánlani valakit, aki tényleg jó.
2022. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

Megvan a véleményem arról a kutyaiskoláról, ahol egy ilyen szituáció gondot okoz a kiképzőknek.


Én már nem vállalok kiképzést, de ajánlani tudok trénert.

Nem tudom, az ország melyik részén laksz, de ha Tata nincs messze, keresd meg Kománovics Bélát! A facebookon két profilja is van.


A leírtak alapján, amit lehetett, eredményesen elrontottatok.

2022. jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%
Milyen fajtájú? Lehet hogy a génjeiben van?
2022. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

#3 egy kutyafajtának sincs ilyen genetikája.

Ez szocializációs hiányosság.

2022. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Németjuhász.
2022. jan. 19. 16:44
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"kutyasulis oktatókat se tisztelte, ők se tudtak vele mit kezdeni, olyan csökönyös, pedig akkor volt 3 hónapos összvissz."


Milyen iskolába jártatok, ahol egy 3 hónapos kutya kifogott a kiképzőn?

3 hónaposan még nem TISZTELNEK senkit sem. Kölykök.

2022. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
Tk-es? Mit mond rá a tenyésztője? A szülők, testvérek milyenek?
2022. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
82%
Még most is kölyök. Ne add fel. Váltsatok oktatót.
2022. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Senior Séf ***** válasza:
78%
Nekem is volt nehezen kezelhető német juhászom. Nem jókedvemben, de bizony elő kellett vennem a testi fenyítést, amíg megtanulta, hol a helye a rangsorban.
2022. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Akkor igen nagy valószínűséggel túltenyésztett vagy beltenyésztett, a németjuhászok évtizedek óta egyre degeneráltabbak, ahányat csak ismertem az elmúlt 20 évben, egy se volt normális.

Sajnálom a kialakult helyzetet.

2022. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!