Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tart olyan állatot (az...

Miért tart olyan állatot (az emberek többsége) aki képtelen tisztelni, szeretni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 21. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem az emberek többsége nem tart állatokat. Legalábbis körülöttem így van. Amelyik ismerősöm tart kutyát az szereti is azt. Én nem tartom jó dolognak ezt a háziállat dolgot. Nagyon sok az elhanyagolt gyerek. Inkább a rokonságban, ismeretségekben levő gyerekekre kéne fordítani ezt a szeretetet és törődést. Nem állatokat szaporítani hogy lekösse ezeket az energiákat aztán a gyereket szemétként kezelni.
2021. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert egyszerűen szereti, érdekesnek találja ezeket az állatokat. Nyilván, aki hüllőt tart háziállatként, nem azért teszi, hogy az állat tisztelje és szeresse őt, hanem mert élvezi, hogy foglalkozhat vele. Az akváriumban úszkáló halak sem éreznek szeretetet, de jó őket nézegetni. Egyfajta hobbi ez néhány embernek, szerintem nincs ebben semmi különös.
2021. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Már ne is haragudj, de ez az attitűd nagyon fel tudja cseszni az agyam.


A háziállat nem tartozik felém semmivel, szeretetet, tiszteletet nem lehet megvenni.


Az állat nem az én igényeim szerint létezik, semelyik esetén nem garancia hogy szeretni vagy "tisztelni" fog.


Sok laikus állattartó egy élő plüssálatot akar, amikor beszerez általában kutyát, macskát, nyuszit, tengeri malacot.


Nem véletlen, hogy ezek a leginkább elhanyagolt, abuzált fajok, mert azt hiszik a gazdik, hogy instant idillt kapnak.


Az nem merül fel, hogy pl egy angóra cicát naponta fesülni, egy sphinxet meg fürdetni, zsírtalanítani kell.

A kutya mozgásigénye, agressziója (általában pont a tisztelet mániás, diktátor típus gazdiknál, és a kistáskás csivaváknál) szintén korán előjön.

2021. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező szerintem pontosíts, ezt a kérdést kétféle képpen is lehet értelmezni.

"Miért tart olyan állatot az emberek többsége aki képtelen szeretni, tisztelni az embert?"

Vagy

"Miért tart az olyan ember állatot, aki képtelen azt szeretni, tisztelni."

2021. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!