Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori tacskóknál a...

Mennyire gyakori tacskóknál a tacskóbénulás?

Figyelt kérdés
Jó tenyésztőtől vett kutya esetében mekkora az esélye hogy előjön a kutya életében?
2010. szept. 9. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakori sajnos.

Vigyázni kell vele, hogy neveled.Nem szabad h elhízzon!

Lépcsőztetni se szabad sokat, max felfele, lefele ne!

Mivel hosszú a gerince,és hajlamos az izületi kopásokra,sajnos előjöhet.Viszont megfelelő tartás és gondozás mellett kisebb az előfordulási arány.

2010. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

NEM a "Jó tenyésző" -től függ!

[link]

sajnos alkatából eredő, tényező

2010. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.-ezt Te írtad? Elég lehangoló, de döntöttem. Olykor eszembe jutott egyszer talán lesz tacskóm, de ezután tutira nem, én nem vállalom ezt a majdnem biztos rizikót, ahogy írja: szinte minden tacskónál jelentkezik biz. mértékben, az íróénál nem, de úgy h állatorvos és nagyon spécin vitaminozza.Én is valami ilyesmi gyakoriságra gondoltam, csak nem akartam elhinni. az érdekes h azt írja, a törpeuszkárra is jellemző, hiszen az egészséges anatómiájú, könnyű kutya, ugyanakkor a basset houndot nem írja, pedig annak a létező legdurvábban terhelt a gerince-görcs lábak, hatalmas súly, hosszú, vastag test.

Köszi a linket.

2010. szept. 9. 14:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!