Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy darab foxi jól kitudja...

Egy darab foxi jól kitudja írtani a patkányokat? Tartható a tyúkudvarba? Mennyi esély van rá, hogy bántja a gyúkokat, vagy a csibéket?

Figyelt kérdés

2022. jan. 24. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a fajtának, de a neveléshez, tanításhoz türelem és sok idő kell.

Gondold át hogy ezekből van-e neked, ha nincs felejtsd el a kutyákat.

2022. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen felesleges csak a patkányok miatt kutyát tartani, akkor legyen kutyád, ha minden nap pár órát szeretnél vele foglalkozni. A patkányok ellen meg hívj ki egy írtót, aki kutyával és görénnyel dolgozik.


Nekem jack russellem van, eléggé hasonlít a foxira a fajta, rengeteget foglalkozom vele, járunk suliba és versenyekre is. Saját macskát nem bántotta, a többit meg kikergette az udvarból. Az volt a titok, hogy a saját nem futott el vagy támadott, mikor száguldott felé a kutya... A kisebb állatokat kinyírta, egyik évben sajnos beköltöztek az egerek és ő sokat megfogott. Patkánnyal még nem volt dolga, de szerintem megölné. A tyúkokat nem bántja és már vad után sem fut el, tudom póráz nélkül sétáltatni, de ez évek munkája volt. Ja és nagyon igényli az ember társaságát, az ágyban alszik...


Egy kutya sem való a sz"ros baromfiudvarba... Felesleges is ott tartani, kb egy óra alatt pár hónapra elintézi a patkányokat. Amivel meg az a gáz, hogy sok helyen mérgeznek, lehet a szomszédod is és a mérgezett patkánytól - mivel nem hal meg rögtön - a kutyának is baja lehet.

2022. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tiszalúcon a kempingben a tulaj tartott őzeket, 3-4 állat volt.


A foxik az egyik éjjel az összes őzet megölték!


Pont ott aludtunk akkor. A gazda el se akarta hinni..

2022. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alapján nem neked való a foxi.


"jól kitudja írtani a patkányokat?" - igen, képes rá.


"Tartható a tyúkudvarba?" - ezt hogy gondolod? Mozgásigényes fajta, igényli a törődést, és természetesen a meleg, védett pihenőhelyet. Nem úgy működik, hogy kib@szom a tyúkól mögé, oszt' elvan.


"Mennyi esély van rá, hogy bántja a gyúkokat, vagy a csibéket?" - sok, pláne ha nem neveled megfelelően.


"Tudom úgy nevelni hogy saját macskámat elfogadja de a szom szédét elkergesse?" - lehetséges, kellő odafigyeléssel és következetességgel.


"Meg lehet tanítani póráz nélkül sétálni?" - ne akard póráz nélkül sétáltatni, fajtától függetlenül.


Amúgy jól tanítható, okos kutyák, de elég makacsok és fafejűek tudnak lenni, következetes és elszánt gazdát igényelnek. Ne haragudj, de a kérdésed alapján nem tűnsz annak.

Patkányprobléma miatt fölösleges egy kutyát beszerezned, vannak szakemberek akik kimennek hozzád és gondoskodnak a rágcsálókról.

2022. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!