Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörv vagy...

Ugatásgátló nyakörv vagy hangszigetelő szivacs?

Figyelt kérdés

Tervben van kölyök kutya, legalábbis évek óta próbálom megteremteni a körülményeket. Az utca nagyon ellenséges a kutyákkal, az itt lakó pár kutyás közt és a többi lakó közt állandó konfliktus van, a vidd innen a kutyádat és hasonlók mindennaposak, volt hogy ki is graffitizték hogy a kutyákat takarítsátok el, de idén körbekerítteték a háztömböt és a bejáratra kitetettek kutyát behozni tilos táblát, de azt végül sikerült levetetni az önkormányzattal. Amikor ideköltöztem megállítottak hogy helló új lakó, de ugye kutyád nincs? Meg volt egy kutya akire vigyáztam, hetente becsöngettek hogy itt van-e még, meddig lesz még itt stb. Aztán már rég itt se volt, de hónapokig azt hallgattam, hogy az "én" kutyám ugat.



Na mindegy, tudom hogy máshol se normálisak, de itt különösen nem, ezért nem is akarok több ügyet ebből. Úgyhogy próbálok mindent átgondolni, egyedülléthez szoktatni majd, de persze valamennyi hang nyílván lesz az elején, úgyhogy ezt akarnám megelőzni.

1 éves koráig max 5 órát lenne egyedül hagyva, fokozatosan persze. De az ugatásgátló nyakörvet nem gondolom fairnek kicsi korától, ezért gondoltam azt a szobát, vagy csak a kennelt körberakni ezzel a hangszigetelős szivaccsal.



Vagy mi legyen szerintetek, ez nagyon hülye ötlet? Inkább a nyakörv? Vagy egyik se kell ha rendesen meg van tanítva, akár trénerrel? (csak ugye itt fennáll hogy néha mégis rájön az ugatás)



2022. jan. 24. 20:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
3%

Kötelező kutyát tartani? Nem.

Tehát ha nem tud megfelelő körülményeket teremteni, nincs rá elég ideje, nincs rá elég pénze, stb., akkor ne tartson. NEM KÖTELEZŐ ezt kellene megérteni!

Az csak egy kompromisszum, hogy lakásban tartotok kutyát, egy XXI. századi kényszerhelyzet - ami megelőzhető lenne, ha olyan tartana kutyát, ahol megfelelőek a körülmények.

Szóval igen, jól írtad, átok, hogy egyre több ember akar és jut állatokhoz.

2022. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát,ilyen gondolkodásmóddal te inkább tényleg ne is tarts,valóban nem kötelező.

Az ilyennek meg a yorkija is kint kötne ki.Nem te határozod meg a kutya igényeit,a kutya igényei határozzák meg a tartás módot.A kutyák jórésze rég nem arra van,hogy kicseszd a hátsó kertbe és bent poshadj mert hogy majd a házörződ addig jól elszorakoztatja magát oda kint.Az ilyen parasztnak minden 'házöjző' mérettől,szőrhossztól és jellemtől függetlenül.

Mert kit érdekel,hogy a terápiás kutya ember közelbe való,nem? Szőrös,4 lába van,legyen kint azt jelezze ha arra jár valaki..

2022. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kutyaellenes a lakóközösség, és nem tudsz elköltözni, akkor inkább mondj le róla. Egy ilyen közegben, bármilyen keveset is ugatna a kutya, akkor is konfliktus lenne belőle. Hiszen, ahogy írtad, még akkor is pampogtak, amikor nem volt nálad kutya.
2022. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

:D


Egyáltalán nincs kib/szva a kutyám a kertbe, sőt... Viszont kertes házban él, 1000 nm zöldfelülettel ahol akkor is van mozgástere, érik ingerek, ha nincs senki otthon.

Azzal meg teljesen mellé lőttél, hogy parasztok vagyunk akiknek minden kutya házöjző... Egyrészt a paraszt csak a hozzád hasonló fogalmatlanoknak szitokszó, másrészt szinte mindenhová jön velünk a kutya, ahová csak lehet és jobban családtagnak van kezelve mint némely rokonunk. Viszont -mivel ő német juhász-, embertelen lenne beb/szni egy lakásba, de embertelen egy kisebb méretű kutyával szemben is. Persze, majd megszokja...


Szóval ismétlem: NEM KÖTELEZŐ mindenkinek kutyát tartani, de te ezt úgy látom nem fogod tudni értelmezni.

2022. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elköltöznék, nem mindenhol ennyire kutyagyűlölők. Te is látod, hogy úgy is kaptad az ívet, hogy nem volt nálad kutya. Én félteném, hogy mérgezett falatokkal szórják tele a környéket.
2022. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!