Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire foglalkoztok azzal...

Mennyire foglalkoztok azzal hogy "jól nézzen ki" a kutya nyakörve, hámja, póráza? Tudom, minőség az első, de általában pont azt látom hogy a jobbfajta felszerelésekből olyan szép kombinációkat ki lehet hozni.

Figyelt kérdés

Nagy ritkán de olyat is latok hogy a gazda és a kutya stílusa összhangban van. Ezek valahogy olyan jól néznek ki, mostanában én is elgondolkodtam ilyesmin. :D

Titeket mennyire érdekel ez? (Elsősorban magatokon)



2022. jan. 29. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez engem teljesen hidegen hagy. Mi ha sétáltatjuk a kutyát akkor azért tesszük hogy mozogjon ő is és mi is. A divat ilyenkor nem szempont.
2022. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha van egy jó minőség, amiből van több szín mondjuk, akkor olyat veszek, ami tetszik is.
2022. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Általában mindenből több színt is lehet kapni. Ha választok, első a praktikusság, minőség, az állat kényelme. Utána a szín, minta stb. A divatosság nem számít nálam, csak azért mert jól néz ki, nem veszem meg. Nem az a lényeg hogy passzoljon a kabátomhoz, hanem hogy az állatot ne zavarja a mozgásban, jól látható legyen a sötétben stb.
2022. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is az az első hogy sokaig tartson és kényelmes legyen. Nyilván semmit nem veszek meg azért mert jól néz ki, önmagában ez kevés. De egyébként ezek után egyébként azért nem baj ha szép színe van, deirekt összeillő szettet vettem a kutyának.
2022. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kutyasétáltató szettem, az passzol együtt.

A kutyának is a nyakörv/hám stb. Passzol ehez a ruhához.

Szeretem a harmóniát.

A kutya felszerelésének mindig egy színe van.

2022. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos,hogy tetszen is.Nem adnék ki olyanra ami nem tetszik,csak mert jó a márka vagy mondjuk ez most a menő..

Nyilván nem fognak sport eszközöket mint pl a súlyhám túl díszíteni,így abból a tartósságát és kényelmét nézem,de egy sima egyszerű sétára való nyakörv/hám+póráz már legyen olyan ami tetszik is :D


Én az egyszerű dolgokat szeretem,nem baj ha nem valamilyen mintás (mert azt meg kifejezetten utálom..) csak mondjuk legyen szép színe,ami illik is a kutyához.(fekete labradoron pl kifejezetten szeretem az arany/narancs színt.)

2022. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

A legfontosabb a minőség és a kényelem, és utána a szín.

Fekete labrador keverékem van, két szettje van.

1. Neon zöld (ledes) textil nyakörv + neon zöld textil póráz (fényvisszaverős). Illetve van egy sötétebb zöld színű láthatósági mellénye.

2. Sötétkék textil nyakörv + sötétkék flexi póráz. Illetve van egy sötétkék esőkabátja/pulóvere.

Ennél a szettnél én is kékbe öltözöm néha.

2022. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy már a jobb minőségű darabokból is mindenki meg tudja találni az ízléséhez passzolót, színválaszték legalábbis biztosan van ezekből a darabokból is.

Mi sokat kirándulunk, ami az év nagy részében sarat vagy havat, nyáron hűsítő patakokat jelent, ilyenkor több órát megyünk, elkerülhetetlen, hogy koszos legyen a kutya. Ezért nekem a minőség azt jelenti, a praktikusság és a kényelem mellett, hogy tényleg bírja a strapát, legyen könnyen tisztítható és a 100. mosás után se nézzen ki úgy, mint egy rongy. Emiatt az igazán szép, designos szettek ki is estek, nekünk két verzió van:

1. játszós, kirándulós: neon rózsaszín "biothane" anyagú nyakörv-póráz szett, neoprén béléssel, ami a kutyának is nagyon kényelmes, és erről tényleg még a legnagyobb koszt is max. 5 perc letakarítani. Nem egy álomszép darab, de szerintem a vörös szetteremen egészen jól mutat és könnyű észrevenni is. Nyilván ehhez nem szoktam neon rózsaszín cuccokat felvenni, kirándulásnál nekem is a kényelem és a praktikusság az elsődleges szempont.

2. "alkalmi:" ezt tényleg nagy idézőjelbe, mert lényegében csak egy szép, krémszínű bőrnyakörv-póráz szett, de színben szintén harmonizál a kutyával, én bármit felvehetek hozzá, mert szinte mindenhez passzol, városi sétához szoktam ráadni, de azért ott is van por, koszolódik rendesen, ezért itt is fontos volt, hogy viszonylag könnyű legyen tisztítani. De bevallom, bennem is bennem van ilyenkor, hogy szeretnék jól kinézni a kutyával és ilyen alkalmakkor szeretek a kutya bundájához passzoló színeket választani, meleg földszíneket és úgy egész jól szoktunk kinézni együtt :D főleg egy feltűnőbb színű kutyával szerintem tök jól mutat, amikor a gazdi "outfitje" is passzol hozzá.


A másik, amit meg kell vallanom, hogy én is szoktam nézegetni a gyönyörűbbnél gyönyörűbb szetteket, ez például nagy szerelem: [link] de aztán mindig lebeszélem magamat az ennyire kényes darabokról, sajnálnék kiadni 6000Ft-ot egy olyan nyakörvre, amire még a gyártó is azt mondja, hogy "csak alkalmi" viseletre javasolja, de ha lehetne igazán tartós (ebben a kategóriában nekem a textil, a velúrbőr és társa alapból kilőve) és tényleg szép darabokat kapni (nekem az esztétikus mintákkal sincs bajom) lehet, hogy elcsábulnék :)

2022. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem sokszor fontos, hogy néz ki a kutyáim cucca, ezért nagyon sok hámjuk, pórázuk és nyakörvük van. Máskor meg pont nem érdekel és össze-vissza cuccokban viszem őket sétálni. Az természetesen alap, hogy a felszerelés legyen nekik kényelmes és strapabíró.


Nekem ez a hobbim, paracordból fontam nekik pórázokat, nyakörveket, kötélből is csináltam már pórázt és nyakörvet, illetve varrtam is elég sokat, ruhákat is. Szeretem az egész folyamatot, mikor eltervezem, hogy milyen felszerelést szeretnék, mikor felkutatom az alapanyagokat, mikor elkészítem és mikor séta közben nézem a munkám gyümölcsét.


Persze vannak dolgok, amiket megveszek inkább, ilyen a biciklis hám is, amiből valamiért a narancssárga tetszett és mikor új biciklit vettem, két modell közül végül az nyert, ami színben passzolt a hámunkhoz. (Tisztába vagyok vele, hogy ez nem a legracionálisabb döntés :P )

2022. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Mivel húzómunkát végez, ezért speciális hámja, húzószára van. Ezek esetében a funkció az első szempont, jelesül: a Musher márka régi "Amudsen" most "Balance" névre hallgató hámját használjuk, mert a kutyámra ez passzol a legjobban, ám csak feketében árulják. Egy évig használtuk, és minden fotónkon hiányzott, hogy nem színes... tudom, hogy #worldfirstproblem de hiányzott. A korábban kinőtt (másik típusú) hámunk kék volt, és sokkal jobban mutatott az összkép 🤷‍♀️. Így végül utánajártam és kiderült, hogy kérésre megvarrják színesben is. Most edzés alatt is boldogok vagyunk, mert a hám ugyanúgy jó és kényelmes a kutyának, és edzés után is boldogság visszanézni a fotókat, vidiket, mert még szép is. Mivel amúgy ez a "színünk" most pluszban harmonizál a nyakörvével, de a pórázával is (pedig azt én varrtam még korábban), meg a legtöbb saját kiegészítőmmel, mert kesztyűm/sapkám mittomén, minden valamilyen kék árnyalatú 😅 és nem csajos vackokra gondolok, hanem sportcuccokra :)

Úgyhogy igen, én a "fontos neki" kategóriába esek, de szigorúan csak addig, amíg a funkció nem csorbul! Ha nem varrták volna meg, feketék maradunk.

2022. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!