Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parvo miatt halhatott meg?...

Noncsi2020 kérdése:

A parvo miatt halhatott meg? Vagy vlm más miatt?

Figyelt kérdés
Nyáron(augusztus elején) sajnos elpuszt a 11 éves kutyusunk. Nem volt véres a széklete,csak busult. Délelőtt kissé szomorkás volt masnap reggel már meghalt. Januárban egyik rokon elköltozott de nem tudta magával vinni a kutyát így nekünk adta mivel tudta hogy meghalt a kutyánk. De tegnap hajnalban véres volt a széklete, rettenetesen le fogyott és ma reggelre eltávozott. Volt oltasa parvo ellen. Az lehet hogy az előző kutyám helyéről kaphatta el?

2022. febr. 3. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha oltva volt parvo ellen, akkor nem lehetett az. Te sem lehetsz kanyarós, ha egyszer beoltottak ellene, hisz ez az oltás lényege. Talán valami más bélbetegség volt.
2022. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után érdemes új kutyust hazahozni?
2022. febr. 3. 13:47
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Én beszélnék egy állatorvossal
2022. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Értem én hogy mindenki másképp gyászol meg minden, de most halt meg és már új kutyán gondolkozol? Nekem 2 hete halt meg a kis állatom és a lakásba nem jön több állat, nem hogy rá 1-2 nappal.. Érdekes vagy
2022. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A parvo elleni oltás sajnos nem nyújt 100% védelmet, de nyilván sokkal kisebb úgy az esély arra, hogy megfertőződés esetén belehaljon, főleg ha amúgy erős immunrendszerű a kutya. Nagyon sokáig tud fertőzni a parvovírus, talajban is. Véres széklet tud okozni egyéb bélgyulladás is, vagy pl. giardia is.
2022. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Kizárt hogy tegnap hajnal óta fogyott le rettenetesen. Ha egyéb tünet csak tegnap jelentkezett, akkor is látnotok kellett hogy "rettenetesen lefogyott". Tehát a kutya a nemtörődömségetek áldozata.

Azért halt meg, mert bár láthatóan baja volt, nem vittétek orvoshoz.

2022. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
#4 azzal kezded, hogy “értem én, hogy mindenki máshogy gyászol” aztán furának nevezed, amiért ő könnyebbek teszi túl magát az előző elvesztésén egy új kutyával. Lehet neked ez fura, nekem meg az fura, mikor valaki évekig magába fordul. Nekem 1 hónappal az előző elvesztése után lett másik, mert nem szeretem marcangolni magam, az nem hozza őt vissza, ha szenvedek. Nekem nagyon sokat segített az új kiskutya szeretete, boldogsága a gyászban. Most is hiányzik az előző, mindig is fog, de ettől még ne lehetne szeretni egy új kutyát? Ez sehogy sem függ össze.
2022. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

#4 Semmi fura nincs a kérdező viselkedésében. Már több kutyát elvesztettem és amikor meghalnak, akkor mindig borzasztó, de mivel én örökbe szoktam fogadni ilyenkor az jut eszembe, hogy egy másik szerencsétlen kutya életét tudom megmenteni vagy jobbá tenni.

Egyik kutyámat sem felejtettem el, a mai napig megsajdul a szívem, amikor visszaemlékezem rájuk, de az állatszeretetem mindig segített továbblépni a gyászon.

2022. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Elfelejtettem még azt leírni, hogy ha esetleg tényleg parvo-s lehetett rizikós ugyan egy jó ideig új kutyust vinni, de ha a helyet -ahol tartani szeretnéd az új kutyust-, jól ki tudod takarítani, tehát alaposan fertőtleníteni (akár többször is) + a teljes oltássorral rendelkezik az új kutyi, és kialakult a védettség is már, akkor működhet. De ha mindez nem lehetséges és biztosra szeretnél menni, akkor várj legalább egy évet még vele. (Nàlunk lakásban volt parvo-s kölyök kutyusunk, ő sajnos nem élte túl:(. Többszöri fertőtlenítés után, másfél hónappal később került hozzánk az új kutyus, aki teljesen egészséges volt, oltásai is rendben megvoltak - persze előtte kikértük az állatorvos véleményét arról, hogy mikor milyen feltételekkel érdemes új kutyát fogadnunk ilyen esetben. S nem lett parvo-s.
2022. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#4. Nem azt mondtam hogy most lesz új kutyám, hanem hogy mennyi idő után érdemes új kutyát hazahozni. Te is es én is máshogy gyászolok. Mindelkinek a személyes dolga,hogy mennyi ideig és mikor kezdi a gyászolást.
2022. febr. 3. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!