Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám minden lehetséges módot kitalál arra, hogy kiszökjön?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg 1 hónapon belül lesz új kerítésünk, ha jó idő lesz akkor meg elvisszük ivartalanítani.

Viszont addig is lehetetlen bent tartani. Legalábbis eddig semmi megoldást nem találtunk. Drótkerítésünk van. Próbáltunk alulra végig téglákat tenni, raklapokat is vittünk oda, de valahol mindig talál kiutat. Átugrik valahol, vag felszagattja több helyen. Már megkötöttük, mert más ötletünk nem volt, hosszú pórázon, csak 1 hónapra. Viszont leszedi magáról a nyakörvet. Hámot tettünk rá, de azt is levarázsolta valahogy magáról. Már a szomszédok azzal fenyegetőznek, hogy feljelentenek, amit meg is értek, mert kiskutyájuk, gyerekük van, és félnek. De nem tudunk már mit csinálni, mindent megpróbáltunk, ami eszünkbe jutott. Van bárkinek bármilyen ötlete? Mindenre kíváncsi vagyok.



2022. febr. 3. 17:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%
#8 és szerinted az példa értékű volt, hogy Juliska néni 2 méteres pórázon tartotta és moslékkal etette szerencsétlent? Tudod, a világ fejlődik, régen nem volt jobb, legalábbis az állattartás nagyon nem. Most jutottunk el abba a korba, hogy érző lényekként és tisztelettel bánunk a háziállattal, az igényeit, szükségleteit maximálisan kielégítve (mármint az a kevés ember, aki eljutott már agyilag erre a szintre, de sokan még mindig nem, ahogy te sem).
2022. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%
probald meg te is azon az egy telken leelni az eletedet kerdezo. lehet az akarmekkora, egy ido utan megunod
2022. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%
Engedd el. Talán nem véletlenül akar megszökni tőled.
2022. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
12%
Nem értem ezt a sok "nem elég ha nagy az udvar" választ. Nekünk is van 4 kutya ebből 3 jól megvan nem szökik pedig sokszor meg tehették volna mivel volt hogy nyitva maradt a kapu de nem mentek viszont van 1 amelyik minden módot megtalál arra hogy sikerüljön neki ki menni. Nekünk az segített hogy meg nagyobbítottuk a kerítést.
2022. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
30%
Lehetetlenítsd el a szökését.
2022. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
94%

De erdekes,h poraz nelkul futok 3 orat a kutyammal es tudja,h el tudna szaladni tolem es sose ernem utol,de nem teszi.


Kezdj el futni jarni vele,ha szereted a kutyad. Vagy maradj otthon ujsag internet es bnok nelkul 0-24-ben te is. Meglatjuk meddig birod .

2022. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
89%

Kutyasuli. Szerintem is annyi a baj összesen, hogy nem fárad le eléggé, és ezért keresi a kalandokat. A kutyasuli talán tud segíteni abban, hogy megtanuljon pórázon menni, vigyétek el sétálni, legalább naponta egyszer (de inkább többször) hosszú sétákra.

Én őszintén nem várnék at ivartalanítással addig, hogy jobb idő legyen, de kérdezzétek meg az állatorvosotokat erről. Illetve lehet, hogy neki is lesznek tippjei arra vonatkozóan, hogy mit tudtok csinálni.

2022. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
35%
Ez a sétáltatás dolog nálam nem vált be. Minden nap megyek vele, de ha nyitva marad a kapu, akkor már megy mint a golyó. Nagyban függ a kutya habitusától. Előző kutyámat nem vittem sétálni, elég volt neki egy 1000 négyzetméteres terület, nem igényelt többet. Annál egész nap nyitva hagyhattam volna a kaput, akkor sem ment volna el, de ennek a mostaninak oltári nagy a mozgásigénye. AZ egyedüli dolog a mennydörgés , meg a petárdázás ,ami itthon tartja. Egy korábbi kutyám szabályosan félt a kinti élettől. Egyszer akartam sétálni vinni , erre megkapaszkodott a kapuban és nem eresztette el, keservesen sírt, amikor ki akartam vinni.
2022. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele sétálni menni többször is, de nem bírom. Tényleg Stafforshire-m van, és nem vagyok egy nagyon gyenge ember, de volt már hogy elrántott, folyamatosan húz. Kutyasulira nincs pénzem, magamtól meg nem tudom megtanítani.

1 éves körül volt, amikor örökbe fogadtuk és már akkor is majdnem ilyen erős volt.

2022. febr. 3. 18:52
 20/36 anonim ***** válasza:
87%
Azért akarod megvárni az ivartalanításssal a jó időt, mert kertben tartod?
2022. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!