Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvos szokott vállalni...

Állatorvos szokott vállalni háznál oltást?

Figyelt kérdés
Jellemző ez? 11 hetes kutyánk van, nagytestű, de nincs autónk és nem tudom hogy vihetném el az orvoshoz. Valójában erre nem is gondoltunk sajnos mikor idehoztuk, pedig nagyon kellett volna...
2022. febr. 8. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kijon. 20 km kB 8000 forint útiköltség
2022. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állatorvosfüggő. Nálunk a régi orvos állandóan kijárt hozzánk, sosem kellett vinni a kutyákat. Miután ő meghalt, és a fia vette át az orvosi irodát, ő már sosem jön ki. Szóval szerintem hívd fel az adott rendelőt, és kérdezd meg, vagy nézd meg, hátha a facebook oldalukon/weboldalukon kint van.
2022. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosár, buszjegy és lehet busszal menni. De egyébként ki szoktak menni plusz pénzért.
2022. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kijaros orvosok, igen, telefonalgass parat, biztosan talalsz valakit.


Itt most a legfontosabb kerdes az, hogy ugye valaki rendelkezik autoval (ismeros,csalad), akit meg tudsz kerni, hogy segitsen, ha a kutya beteg, orvos nem tud kijonni vagy muszaj felszerelt rendelobe vinni?

Ugye, van ilyesmi segitseg? Ha nincs, az gaz.

Felreertes ne essek, nekunk sincs autonk, de pont emiatt lett kistestu kutyank, akit kezben is el tudok vinni a kozeli orvoshoz, illetve ha auto kene, arra is van szerencsere opcio. Sajnos bizony erre is gondolni kell, nem elhanyagolhato tema.

2022. febr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Utolsónál a pont! Hogy fogjátok pl műttetni (ivartalanítás egy fél év múlva úgyis esedékes) vinni? Vagy ha hirtelen beteg lesz? (En pl vasárnap arra ébredtem, hogy hányik szegény kutya, 10re már bent voltunk az ügyeleten, ilyen bárkivel előfordulhat).
2022. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
igen de csak sino pfarmal
2022. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem járt még a kutyám kórházba oltás miatt mindig kijött és oltotta.
2022. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

5# Megvolt a napi kioktatás? Jó volt? Egy cigaretta utána? Sőt, kettő, mert még az is megvolt, hogy te milyen f4sza voltál egy adott szituációban.

Kérdező, igen, vannak ilyen dokik, lehet a ti állatorvosotok is vállalja, vagy mond olyat akit szívesen ajánl. Viszont legyen B terv, ha valami akut, nagy baj van akkor hogyan jut be egy rendelőbe.

2022. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A legtöbb (talán minden) településen évente egyszer vagy kétszer a hatósági állatorvos, szolgáltatást végző állatorvos oltási napokat tart, ezt rendszerint a településen meghirdetik plakáton vagy szórólapon.

Egyébként jellemzően, bár nem kötelező, de a hatósági állatorvosok térítési díj ellenében házhoz is kimennek, tehát nézz körül, hogy nálatok ki végzi el ezeket a feladatokat, hívd fel és őt kérdezd meg.

És, ahogyan előttem írták, tényleg gondold át, hogy mit tudsz tenni sürgős esetben. Elég régóta kutyázok ahhoz, hogy tudjam, bármikor bármi előfordulhat a kutyával, ami miatt rövid időn belül állatorvoshoz kell vinni, vannak esetleg olyan vizsgálatok (ultrahang, labor, röntgen, műtétek), amit egy kijáró orvos nem tud helyben megoldani. Ilyen esetekre legyen egy ismerősöd, aki kocsival el tud vinni egy felszerelt orvosi rendelőbe, mert egy beteg kutyával sem buszozni, sem vonatozni nem fogsz tudni.

2022. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem oktattam ki senkit. De azért amiatt, hogy arra nem gondolt kutyavásárlás előtt, hogy hogyan fogja beoltatni, nem gondolt, azért nehogymár az én k.vaanyámat… nem?!


Bezzeg akkor meg nektek nagy az arcotok, mikor napjában a 3. olyan kérdés van, hogy buksika popijából ömlik a vér, auto nincs, doki nincs, pénz se rá, akkor tudtok pofázni. Miért kell megvárni, míg egy állat szenved az emberi butaság miatt?!

2022. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!