Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fokozottan agresszív kutya?

Fokozottan agresszív kutya?

Figyelt kérdés

Megtámadja a vele együtt élő kutyát,morog a gazdára,vicsorog. Lehetséges ez?

(Mielőtt bárki is nekem esne,nem,nem az én kutyám.)

Ahogy tudom jártak kutyasuliba (?),játszva van vele, sétálnak és tanítják.


2022. febr. 9. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Elofordul. Milyen tipusu kutya?
2022. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom a fajta nevét,annyit tudok biztosra,hogy terelő vagy pásztor.
2022. febr. 9. 16:45
 3/15 A kérdező kommentje:

Kívülállóként ajánlottam egy szakembert.

Maga alatt van, magában keresi a hibát és nem érti hol rontotta el.

Mit tanácsokatnék még neki?

2022. febr. 9. 16:47
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Sorrendisegi szabalyokat ertse meg es tartsa be… vagy elmondjak neki ugyanezt tobb szazezerert a kutyaoktatok honapokon keresztul. Morzsankent csepegtetve az informaciokat.
2022. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
A dominancia rangsort kell benne ujrahuzalozni. Nalam multheten volt egy olyan helyzet, hogy a kozel 3 eves nemet juhasz kutyam kapott tolem fressnapfos csontot, mikozben ettem megsimogattam, erre megmorgott. Soha nem csinalt ezelott ilyet. Elkuldtem a csonttol, leszidtam, ketszer megloktem, es mikor ugy lattam, hogy ujra normalis, akkor megkapta ismet a csontot. Nem vagyok a veres hive, de ilyen durva esetben eljarna a kezem, foleg, hogy pasztorkutyarol van szo.
2022. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Ha terelő kutya, akkor nagy baj, hogy így viselkedik. Ha pásztor, akkor a nagy baj az, hogy a gazdával is ilyen. Ez azért van, mert nem fogadja el a gazdát maga fölé. Vannak fajták, akik kifejezetten nehéz kutyák, erős kezű, tapasztalt gazdát igényel, határozott és következetes nevelést.

Az, hogy a többi kutyával is így viselkedik az kicsit más. Nem kéne így viselkedni, de ha mondjuk másfél-2 éves a kutya akkor ez még normális, éppen felnőtté válik, és próbálja kivívni a helyét a falkában. Vagy, nincs megfelelően összeszoktatva a többivel (de ez csak akkor opció, ha valamelyik kutya újonnan került oda).

Mivel ez a helyzet már kialakult, feltételezem, hogy erős fajtát választott magához képest, így mindenképp szakember segítségét ajánlom, mert idővel szembe is fog fordulni a kutya a gazdájával, azért, hogy "helyre tegye", mivel nem tekinti őt falka vezérnek, így a kutya nem tűri, hogy úgy viselkedjen.

2022. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Továbbítom neki.

Azt próbáltuk kibogozni,hogy miért lett ilyen. Kiskorától kezdve agressziót mutatott, ezért került kutyasuliba. Kutyákat megszokni nem tudta,egyszer megharapta majdnem az egyiket. Ivartalanításon is átesett már, hátha lenyugszik,de még csak rosszabb mint volt. De ez akkor is elfogadhatatlan. Mi van ha úgy nekiront valakinek,hogy kárt okoz benne? Hogy juthat el erre a szintre egy kutya akivel foglalkozva van? Ez a kérdés hagyja bennem a legnagyobb űrt.

2022. febr. 9. 18:03
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Vannak ilyen estek. Tenyésztő mit mondott? Az alomból a többi kutyával mi a helyezte? Érdemes ilyenkor a tenyésztővel és az alomtestvérek gazdáival is felvenni a kapcsolatot. Hátha látszik valami. Esetleg megnézni, hogy nincs-e szervi baja pl. krónikus fájdalom.
2022. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Az előző válaszokkal kapcsolatban, a falka és dominancia elméletet maga az alkotója vonta vissza, mert rájött hogy hatalmas hülyeség, aki nem hiszi, nyugodtan keressen rá.

Az, hogy egy kutyával foglalkozva van, nem egyenlő a neveléssel, és a nevelés NEM az, hogy verve van, és ordibálnak vele. Az agressziót sok esetben félelem, és szorongás váltja ki, szóval nagyon jól teszi hogy magában keresi a hibát. Lehet hogy a tenyésztő traumatizálta a kutyát, de neki kell kijavítania. Vannak szakemberek akik problémás kutyákra szakosodtak, ide már az kell, nem a sima oktató. Ha ezt nem tudják anyagilag vagy időben megengedni maguknak, a Vackoló menhelyet tudom ajánlani, ők vesznek át problémás állatokat is, és nem altatnak.

2022. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nincs verve a kutya. Egy szóval sem mondtam ilyet.

Megkaptam a kérdésemre a választ a többiektől. Köszönöm nekik.

2022. febr. 9. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!