Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fokozottan agresszív kutya?

Fokozottan agresszív kutya?

Figyelt kérdés

Megtámadja a vele együtt élő kutyát,morog a gazdára,vicsorog. Lehetséges ez?

(Mielőtt bárki is nekem esne,nem,nem az én kutyám.)

Ahogy tudom jártak kutyasuliba (?),játszva van vele, sétálnak és tanítják.


2022. febr. 9. 16:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%

A kutya nem morog a falkavezérre. Ebből az következik, hogy a gazdáját nem tekinti annak. Tehát hogy tud falkavezérré válni?

Többek között következetességgel, etetési technikákkal, határozottsággal. Ha érdekelne ezek leírom.

2022. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Hiaba a suli, ha nincs bizalom kutya es gazda kozt, nekem inkabb azt sugallja, hogy morog ra es vicsorit. Hatha csak ez a baj, ha amugy a sorrend megvan. Mentett kutyam van, raadasul veszelyes fajta, ram is morgott elso par alkalommal, amikor fesultem, vagy a kormet probaltam vagni. Nem estem ketsegbe, csak turelem kellett, kezbol etetes, most is csak parancsszora eszik, kozos seta, elmenyek. Sajnos mai napig szajkosar kell pl. az allatorvoshoz, mert rajtam es a szuk csaladi koron kivul nem lehet hozzanyulni, rogton jelzi morgassal, hogy idegenekbol nem ker.
2022. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

"Megkaptam a kérdésemre a választ a többiektől."

Őszintén gratulálok ehhez a hozzáálláshoz... meg magához a kérdésfeltevéshez is. Miből gondolod, hogy ha azok a szakemberek, akik heti szinten dolgoznak a kutyával, nem tudják megoldani a problémáját, a gyakoris laikusok látatlanban majd igen? Pláne a szokásos "domináns, tartsd be a sorrendiségi szabályonat!" büdös nagy lózunggal?



Na jó, segítek:

1. Szájkosárhoz szoktatás.

2. Alapos állatorvosi kivizsgálás, egészségügyi okok kizárása. (Fájdalom, szervi elváltozások, NEM neurológia.)

3. Azoknak az oktatóknak, akik ezt a két dolgot még nem tanácsolták, a sürgős lecserélése, mert komolytalan emberek. Ehhez látni kell a kutyát, a szituációkat és nagyon sokat kell beszélgetni a gazdival. Káros lenne feltételezésekbe belemenni.

2022. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kismillió dolog miatt viselkedhet így. Betegségtől kezdve a neveletlenség, rossz tapasztalat miatt is.


Nem mindegy a szituáció sem.


Illetve az sem, hogy sokszor kált farkast az egyszeri gazda

2022. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
49%
Ez tuti gyurcsány hibája
2022. febr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!