Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől ennyire okos a kutyám?

Mitől ennyire okos a kutyám?

Figyelt kérdés

Nem igazán tanítottuk semmire. Az ül, fekszik és maraddal próbálkoztunk és részben sikerült. És már kis kora óta bent a lakásban csakis kint a kőre végzi el a dolgát. Pedig 1-2szer szóltunk rá csak ha pl bepisilt a szőnyegre hogy nem szabad és azóta kb 2 éve sosem pisil vagy kakil be.

Mások sokszor panaszkodnak hogy nem tudják a kutyát nevelni, ez nálunk hogy van mégis szinte nevelés nélkül?!


2010. szept. 10. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Vannak könnyebben kezelhető kutyák, vannak amelyeket sokkal következetesebben, erősebb kézzel kell irányítani. Ez sokszor fajtafüggő, de nem minden esetben. Az én kutyám is ilyen típus mint a tiéd, minden mozdulatomat érti és azt teszi amit kérnek tőle, még kölyökkorában sem volt soha semmi baj vele.
2010. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem ez a fajtától is függ. A mienk például azonkívül, hogy hallgat a nevére, nem sok mindent tud:D Apukám mesélte, hogy régebben az egyik kutyája volt ilyen okos,pedig nem tanították, szóval gondolom szerencséd is van:)
2010. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a normális válaszokat :)

beagle

és amit ti írtatok az milyen?

2010. szept. 10. 22:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked meg amúgy mi bajod? Ha nem tudsz normális válasz írni akkor lehet innen menni!!!! Kössz
2010. szept. 10. 22:11
 5/10 Norczy ***** válasza:
lehet hogy embere is válogatja! Nekünk volt németjuhász, skótjuhász, bernáthegyi, és most van 1 csaucsau is és mindegyik magától tudta a dolgokat, kertesházunk van mégis megtanulták maguktól a szobatisztaságot és egyéb alapdolgokat. És akármilyen idegen kutyát 2 napig én "vezetek" (rám bízzák stb.) az is tudja mivel mit akarok és olyan dolgokat megért amit még sohasem tapalsztalt addig. Szóval emberi kisugárzás is kell hozzá. ez csak az én véleményem ami az én tapasztalataimon alapul, lehet nincs sok köze az igaszsághoz de én ezt figyeltem meg.
2010. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem különleges képesség,a mi kutyánk sem kakik pisil be ha bent van,de nemrég meg kellett sokszor kötni és a bejárati ajtó mellett volt kikötve de egyszer sem pisil vagy kakilt,volt h amikor elengedtük első volt h ment kertvégébe elvégezni a dolgát.De amúgy is nagyon jó kutya,ha adok neki csontot vagy valami hihetetlenül óvatosan veszi ki a kezemből,egyszer nem harapott meg otthon senkit,nem azért mert fél mert sosem bántottuk és nem morog ha nem hagyod enni,öcsém mikor nagyon kicsi volt a kutyánkkal evett egy tálból(persze mi nem tudtuk csak később vettük észre).Szóval szerintem ez annyira nem különleges dolog csak tudja h mit szabad mit nem.
2010. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen ebben lehet valami, nálunk pl a legjobban rám hallgat de azért még anyumékra és tesómra is csak olyankor elenged dolgokat a füle mellett :)
2010. szept. 10. 22:28
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát most hogy sokótoktól ezt hallom tényleg nem nagy dolog de eddig mindenkitől csak a panaszkodást hallottam :)

A miénk sem kapott még meg soha akkor sem ha enni adtam neki vagy játék közben sem.

2010. szept. 10. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt vannak könnyen kezelhető kutyák... Másrészt azért nem mindegy hogy hogy éltek, ha a kutya csak úgy él veletek akkor valóban nagy szám hogy ezeket tudja és nincs gond, de ha pl minden nap sétálsz vele, eljársz ide-oda, kutyaiskolába, rendezvényekre, akkor ez édeskevés és akkor már lehetnek problémáid hogy a többit hogy tanítsd meg.
2010. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem járok vele kutyaiskolába. Sétálni is hetente kb 2-szer de van hogy többször.

Bezárva kell tartani mert neki semmilyen kerítés nem jelent akadályt de persze napi többször is ki van engedve amikor tudunk rá figyelni és így nem szökik el.

A kutya amúgy nagypapámnál van de havi néhány alkalommal 1-2 napot nálunk van a panellba.

2010. szept. 11. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!