Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegségre utalnak az...

Milyen betegségre utalnak az alábbi tünetek és hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés
7 éves szuka tacskó, 4. éve előjön nyaranta valami betegség nála. Váladékozik a szeme, vakarózik, rágja a lábait, a bőrén először pattanásszerű sebek jönnek ki, majd foltokban kihullik a szőre, főleg a hasán és a hátsó lábain, valamint a feneke körül. Körülbelül másfél hónapja néz így ki, már voltunk állatorvosnál többször is, a méhe ki lett véve nyár elején, de nem oldódott meg. Steroid injekció csak pár napig használt tavaly is. 2 hete többször is hányt, éjjel bekakilt párszor, amit nem szokott. Allergiára gyanakodtunk, ezért kértük, hogy azzal kezeljék. A gyógyszerre javult, valamint ezzel egyidőben diétára is fogtuk, csak rizs, krumpli, főtt csirkehús. Sebei még mindig vannak. Benti kutya amúgy, csak keveset (1-2 órát) van az udvarom. Várom az ötleteket!
2010. szept. 10. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez nagyon allergiának néz ki.a kiutések meg minden.de h hányni miert hanyik azt nemtudom.ezt állatorvossal kéne megbeszélni.szerintem
2010. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát az állatorvosok olyanok mint a tököm..már telebökték mindennel az éves során, bőrvizsgálat, vérvizsgálat minden volt már. Most is mondtam, hogy talán allergia. Ezért kapta a gyógyszert. Azért gondolom, mert időszakos. De elképzelésem nincs, mire lehet allergiás..parlagfű??vagy növény?Meleg? Nap? Kaja (azt nem hiszem)
2010. szept. 10. 22:30
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Lehet tényleg valamilyen pollenre allergiás a kutyád, csak van egy normális orvos aki ki tudja vizsgálni! :S

2010. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű allergia, és 99,9%-ra mondom, hogy parlagfű.

4 kutyát is ismerek, akik allergiásak a parlagfűre, és ők is az elmúlt egy-másfél hónapot szenvedték meg nagyon.

Az egyik egy gyönyörű szakálas collie, és a hasán szinte teljesen kopaszra vakarta magát egy hét alatt:(

Ha egy kutya allergiás, akkor a csirkét mindenképp hagyjátok el nála, mindenféle formában, mert erősen allergizál az is. (se főtt hús, se olyan táp, ami csirkéből van)

Szerintem etessétek Acana Lamb and Apple táppal, ez egy nagyon jó hipoallergén termék.

(Tudtommal) a dokik csak szteroiddal tudják kezelni az allergiát, de én azt mindenképpen elkerülném.

A hányás, hasmenés nem tudom mi miatt lehet, de szerintem az nem függ ezzel össze.

2010. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, csak egy kérdés mert tényleg érdekel. Miért lett volna megoldás erre, hogy kivették a méhét?
2010. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és 4 éve most jutott eszedbe először, hogy utánajárj, mi lehet ez?
2010. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha nem tűnt volna fel jártak állatorvosnál többször is, csak nem lett megoldva a probléma!
2010. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

keress egy másik állatorvost lehetőleg olyat aki nem sztereoidokkal kezdi a kezelést mert ez is tönkrevághatja a kutya egészségét

valószínűleg többféle betegségről van szó és a nevelés a tartási körülmények is befolyásolják nagymértékben az egészségügyi állapotát...például mikor sétáltatok együtt egy jót?

2010. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem az én kutyám amúgy, párom családjánál van, csak besegítettem. Nincs sétáltatva, nagy udvar van, ott szokott szaladgálni és játszani. Lehet, hogy parlagfű, mert kb arra az időre esik. A méhét azért vetették ki, mert először azt gondolták, hogy valami hormonális probléma, mert még nem volt kölyke. Köszönöm a válaszokat, a csirke hússal majd vigyázunk, bár azzal nem volt gond eddig.
2010. szept. 11. 12:18
 10/11 Norczy ***** válasza:

jó volna másik állatorvost keresnetek mert írtózat hogy 4 év alatt ennyire jutott csak. Ha voltak allergiavizsgálatok stb hogyhogy nem jött rá a dologra. Az én kutyám is rengeteg pollenre allergiás, augusztus közepétól októberig vakarózás van rágással egybe kötve, sokszor úgy néz ki mint akit elhanyagolnak és vernek. Mi az 5. próbálkozásra találtunk olyan állatorvost aki megfelelően tudja kezelni, bár ő annyira összetett eset hogy hűha(16 féle pollen, fehérje allergia). Váltsatok komolyabb állatorvosra, akin látszik hogy érti mit csinál, mert az hoyg egyszerre kezeli táplálék és pollenallergiára az kicsit gáz, mert akkor honnan tudja melyik volt a fő ok? Ja és emberi allergia gyógyszert ne adjatok neki, azt nem lehet! Be lehet venni a kezelésébe a fürdetést is hisz nekik is ki kell mosni a pollent a bundiból, ezzel kicsit jobb lehet a kutyának. Jó volna valamilyen sensitive, v hipoallergen tápot etetni vele.

Szóval simán lehet parlagfűre allergiás, vagy a fekete ürömre, lándzsás utifűre(ezek egy időben vannak, enyém mind3ra allergizál :( )

2010. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!