Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a bichon havanese...

Igaz hogy a bichon havanese hipoallergén?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy hipoallergén és hogy nem vedlik..
2010. szept. 11. 09:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%

Nem hypoallergén, hanem allergiás, Te! :D Esetleg a táp lehet hypoallergén, amivel etetni kell...

Egyébként elképzelhető, hogy a fajta egyre betgesebb és érzékenyebb, hiszen sok a szaporító, divatos kutyafajta lévén. Ők pedig nem fognak figyelni arra, hogy beteg kutyákkal ne szaporítsanak, ezért ha ilyen kutyát akarsz, csak jó tenyésztőtől vegyél, ami elsősorban az árban fog megmutatkozni - 80-100 ezertől fölfelé. Ragaszkodj a törzskönyvhöz, nehogy rád sózzanak valami hasonlító keverék kölyköt. Na meg egy lelkiismeretes tenyésztőtől jó idegrendszerű, típusos, egészséges (amit a szülők egészsége garantál!) kutyát fogsz kapni garanciával, és ha bármilyen genetikai baja Az allergia is ilyen ugye) lenne a kutyusnak, visszakapod a vételárat vagy annak egy jelentős részét. Tehát nem az 5.500 forint törzskönyv miatt lesz drága a kiskutya, hanem a garantált minőség miatt.

Nem szabad venni olcsón, apróhirdetésekből kiskutyát, sem olyan helyről, akik csak azt akarták, egyszer szüljön a kutyájuk, sem olyantól, akinél te döntöd el, hogy szeretnél-e törzskönyvet avagy sem. Ugyanis egy rendes kennelnél ez nem választási lehetőség, kivétel nélkül minden kiskutyát letörzskönyveznek!

2010. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak még nem tudok sokat erről az allergiás v hippoallergén dologról azért kérdeztem. De akkor most okoz allergiát vagy nem? Vagy csak akkor nem ha olyan táppal etetem? És vedlik?
2010. szept. 11. 11:41
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mennyire vedlik, mert nincs bichonom. :) Valamennyi szőrre mindenesetre számíthatsz szerintem. Bár nekem van olyan kutyám, amelyik nem vedlik egyáltalán - keverék.

Az allergia meg olyan dolog, hogy nem a tápra, hanem annak valamely összetevőjére allergiás. Valamely típusú fehérjére pl. Ami egyes kutyáknál csirke, másoknál gabona (megnyilvánulása többnyire a szőrhullás, hasmenés, fülgyulladás). Akkor olyan kaját kell adni, amiben az az adott dolog nincs. Az allergia hajlama öröklődik, tehát olyan szülőktől kell kölyök, akik nem allergiásak. Egy jó tenyésztő eleve nem tenyészt allergiás kutyával, de aki nem lelkiismeretes, valószínűleg úgysem fogja bevallani - tehát ezért kell nagyon utánajárni, honnan veszel kiskutyát...

2010. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

ja, meg bio meg antisztatikus.

el ne hidd, dehogy az.

2010. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Jézusom! Ilyen buta embereket... A kérdező arra értette a kérdést, illetve hogy a kutya hipoallergén, hogy mivel nem hullik a szőre, nem vált ki az embernél allergiás reakciót... Igen, az igaz, hogy nem hullik a kutyus szőre, de allergiás reakciót válthat ki, de nem olyan valószínűséggel, mint egy "mezei" szőrhullatós kutya.
2010. szept. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
LOL hát jót nevettem ne haragudj, de sehol, semmilyen szakmai írásban nem hallottam még olyan kifejezést, hogy "hypoallergén kutyafajta" :D
2010. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát igen arra értettem hogy kivált-e allergiát :P Utolsó: hát van aki hallott róla.. -.-"
2010. szept. 11. 17:42
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
és hol olvastál ilyet? a női lapozón?
2010. szept. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Most mivan? Én sem gúnyosan kérdeztem. Mondta egy nő, mert neki is havanese kutyusa van -.-
2010. szept. 12. 10:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez igaz! Nekem is van egy havanese kiskutyám. Nem hullik a szőre, ha rendesen fésülve van, és aki allergiás a kutyaszőrre, ők is nyugodtan tarthatják ezt a fajtát. Az én családomban is van egy allergiás rokon, és ha nálunk vannak semmilyen tünete nincs, nem jön ki az allergiája. Sok olyan ismerősöm van, aki azért tartja ezt a fajtát mert nagyon szeretett volna kutyát, de az allergia miatt nem lehetett, így kimondottan ezt a fajtát javasolták neki.
2010. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!