Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kistelepüléseken milyen...

Más kistelepüléseken milyen az éves kutyaoltás?

Figyelt kérdés

Annyira gáz,az állatorvost aki csinálja ismerjük és ő rendes, de az adminisztrációt valami kis titkárnő meg egy tizenéves csaj végzi: mindkét kutya fajtáját hibásan írta be, vagy 10x megkérdezte a nemüket mire beírta, a színüket is rosszul írta, hiába diktáltam be jól(fekete cser helyett cser-vöröst írt be)....majd ezután benyökögte a chippszámot(azt se tudta mi az, a vonalkódos matrica alatt a tenyésztő telefonszámát akarta beírni, mi voltunk az elsők a faluban akiknek chippes a kutyájuk, ráadásul mindkettő. És mikor hazajöttünk, ellenőriztem h jól írtak e be mindent és ugyanolyan írással kipótoltam, javítottam, majd kiderült hogy a chipszámot is totál elírták. Van törzskönyvhöz pótmatrica így felülragasztottuk, de vissza kell menni javíttatni a nyilvántartásukban mert le kell jelenteniük és nem akarom h rosszat jelentsenek le.

Tök gáz, úgy felhúztam magam hogy ezentúl inkább majd kocsiba ülünk és elmegyünk az állatorvosi rendelőnkbe.


2010. szept. 11. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt az orvos csinál mindent. Beoltja a kutyát aztán bepecsételi a dátumot az oltási könyvébe dátumot meg egy kis matricát és ennyi. Biztos neked valami nemesebb kutyád lehet h van chipje is meg törzskönyv :D ez csak egy kis korcs :)van neki egy oltási könyve és ennyi :D
2010. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a "kis korcs"nak is lehetne chippetne berakatni, pár éven belül úgyis kötelező lesz. épp erről beszélek, h ilyen a falusiak felfogása mint neked is. szégyellni való. nekem ha keverékem lenne annak is lenne chippje.
2010. szept. 11. 13:48
 3/7 anonim ***** válasza:
de ez sosem tud elszökni. azért meg minek? ( épp most mondta szomszéd h jövöhét kedden lesz oltás)
2010. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1mert sohasem tudhatod

2mert kötelező lesz

3hogy példát mutass

2010. szept. 11. 14:10
 5/7 Norczy ***** válasza:

nálunk is tök gáz a kutyaoltás, főleg most hogy újfajta oltási könyv van és hát nem a gyorsaság hívei itt sem.(pont ma volt) Anno még én tartottam kiselőadást a polgármesteri hivatalban a chipeztetésről, mi magán dokihoz járunk, apósomék szokták tömegoltásra vinni a kutyájukat, de egyik éven majdnem odalett a kutya mert okos suhanc ráengedte a jól szocializált németjuhászát és jól megtépte szegénykénket( foxikeverék)Aztán még neki állt feljebb amikor apósom "elintézte" a kutyáját, de a doki egyből cselekedett és kivette a sorból a németjuhit. Persze a gazdi se ejnye-bejnyét kapott.

Szóval minden téren (kutya színe, fajtája...)tiszta káosz nálunk is.

2010. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát oda nem lehet máskor vini a kutyát, amikor nem annyian állnak sorba? Gondolom, van nyitvatartási idő, és ha még érvényes az oltás, és két nappal később viszed, amikor lement a tömeg, az nem megoldás?
2010. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utsó: nem érted. Az összevezetéses oltás azt jelenti hogy NINCS a faluban állatorvosi rendelő, ezért kijön az állatorvos meghirdetett időben és csak akkor lehet. Utána már nincs kihez/hova menni, állatorvos elmegy és kész.

Ja, nálunk is nézem mindig, bálamadzagon vezetnek egy őrjöngő 40 kg-os vadállatot és egy 30 kg-os gyerek hozza el persze.

De kész, idén eldöntöttem hogy ezentúl kocsiba ülünk kutyástul és elmegyünk az állatorvoshoz 2 településsel arrébb.

2010. szept. 12. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!