Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket foglalkoztok a német...

Miket foglalkoztok a német juhászkutyátokkal?

Figyelt kérdés

Mindenhol írják, hogy napi 4 óra kell velük legalább. Ez miből áll? Leírnátok részletesen, hogy én, mint hozzá nem értő is értsem?

Ezek mellett milyen a kutyátok? Kiegyensúlyozott? Boldog?


2022. febr. 15. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Sétáltatás, lefárasztás, szellemi tevékenységek.
2022. febr. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

ugyan nem németjuhászom van, de minden kutyát le kell fárasztani.


Én sétálni szoktam, agilityre járunk, labdázunk, trükköket tanítok neki/ gyakoroljuk a megtanultakat.

Fontos az hogy fizikailag is meg szellemileg is efáraszd.

Nem muszáj pontosan négy órát foglalkozni vele, ha látszik rajta hogy lefáradt akkor nem kell "nyaggatni" hogy még nem telt le a négy óra.

2022. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem kell ennyire sarkosan venni, nyilván egy munkavonalas, ösztönerős, fiatal felnőtt kutya több foglalkozást igényel, mint mondjuk egy öleb, vagy egy idős kutya, aki már sokat pihen. Inkább azt akarják ezzel az időbeliséggel kifejezni, hogy fontos figyelembe venni kutya választáskor, hogy milyen az életmódod, milyen környezetbe kerülne a kutya, mit tudsz neki biztosítani, és ne erőltess egy aktív, sok foglalkozást igénylő kutyát olyan élethelyzetbe, amiben nem érezné jól magát, rombolna, unatkozna. Ez amúgy nem jelenti azt, hogy fajtán belül nincs mondjuk olyan egyed, aki tud alkalmazkodni egy passzívabb életvitelhez, de célszerű olyan helyről kutyát választani, ahol ismerik is a kutyáikat, és tudnak tanácsot adni, segíteni, és nem sóznak rád egy hozzád nem passzoló egyedet csak hogy szabaduljanak minél előbb, vagy ha ez nincs meg, te rendelkezz kellő ismerettel, hogy tudj felelősen kutyát választani, hogy az mindkettőtöknek jó legyen hosszú távon.

Nem németjuhász, egy ausztrál juhász kutya tenyésztőről néztem hónapokkal ezelőtt egy videót, az ő kutyáik aktívak, viszont egy kiskutyájuk kényelmesebb életmódú gazdához került, mesélték, hogy először szkeptikusak voltak, hogy fog beilleszkedni egy ilyen kutya, de pozitív csalódás volt, az a kiskutya tökéletesen alkalmazkodott a gazdájához. Ugyanakkor ez nem minden kutyára igaz, mert sok kutya kerül menhelyekre, fajtamentésekhez, mert ösztönerősebbek, és a gazdik nem tudják nekik a megfelelő foglalkozást biztosítani, beleválasztottak, nem gondolták át, vagy bár átgondolták, de a kutya sokkal erősebb ösztönű az átlagnál, és az aktív családon is kifogott.

2022. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!