Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a fajta megfelelne nekem?...

Ez a fajta megfelelne nekem? (kooikerhundje)

Figyelt kérdés

A holland kacsavadászt, kooikerhundje fajtát néztem.


[link]



Valahol azt írják közepes, valahol azt hogy aktív fajta. Eléggé szimpi lett, viszont nekem ránézésre border collie feelingje van, és a collie bár szintén nagyon tetszik, ennyire aktív kutyát nem tudnék bevállalni.



Napi 2-3 órát tudnék vele foglalkozni, hétvégén kirándulnánk, az ilyen kutyás futóversenyt vagy valamilyen sportot is kipróbálnék vele hobbi szinten. Kutyasuli is tervben van.

Tehát "komolyabb" dolgokat várnék el annál hogy elkísérjen sétálni meg simizni lehessen, de napi birkaterelésre vagy maratonfutásra lehetőleg ne legyen igénye :D


Szóval jó lenne ez a fajta szerintetek? Vagy tudtok javasolni? Mindenképp közepes testűt szeretnék.



2022. febr. 16. 11:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%

Azt azért tudd, hogy vadászkutya, kacsavadászatra lett kitenyésztve. Mielőtt megvennéd nézz utána a fajtára jellemző tulajdonságoknak, nehogy rossz szokás legyen a hiányból. Apportírozós játékot is vedd bele a napi programjába.


De amúgy mi honnan tudjuk, hogy neked milyen fajta felel meg? Ismerünk már régóta?

2022. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

Ez a kutya aktív.Erre érdemes oda figyelni,nem véletlen,hogy nem rohangál vele boldog-boldogtalan és nem túl népszerű.:)

Jellemzően azok a fajták lesznek mindig népszerűek amelyek könnyen alkalmazkodnak minden (akár városi) környezetbe és/vagy alacsony,könnyen kielégíthető mozgásigényűek.


Ha találsz is Magyarországon jó tenyésztőt (van is egy pár,voltak a nemzetközi kiállításon is decemberben a hungexpon) ne számíts rá,hogy egy már elég baráti 500.000 forintos ár alatt fogja kínálni.Főleg ha szuka érdekelne.

2022. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha napi 2 kb. 30-60 perces sétát be tudsz iktatni, és amellett otthon is játszol vele, tanítgatod, labdát dobálsz neki, akkor biztosan elégedett lesz. Főleg, ha hétvégente túrázni, kutyasulizni is viszed. Csak ez tényleg 10-15 évre szóljon, ne az legyen, hogy pár hónap után megunod, mert te inkább otthon ülnél. Akkor vállald be, ha tényleg szeretsz túrázni, mozogni és nem érzed majd tehernek.


Amúgy azért a kutyák akármennyire aktívak is legyenek, a gazdi ritmusához is tudnak alkalmazkodni. Nekem eleinte iszonyat hiperaktív volt a terrierem, aztán szépen megszokta a napirendet és már nem tombol otthon, mert tudja, hogy úgyis megyünk majd sétálni, napközben pedig pihi vagy “csendes játék” van, amíg én dolgozok (home office). Bár egy kertben tartott kutyánál nem tudom, hogy megy ez, nekem benti van.

2022. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
50%

3-as napi 2x-ri 30-60 perces mozgással kétlem, mellette komolyan kell foglalkozni vele. Mint írtam vadászkutya! Kutyasuli is oké, de az ilyen fajtának egyéb képzés is kellene, mert benne van a genetikájában.


Persze alkalmazkodhat a gazdi ritmusához, csak akkor a hiány miatt ki fog alakulni rossz szokás is. Kérdés kertes ház, lakás, ha kertes van-e egyéb állat, pl. szárnyas. A terriered beletörődött, a terrier is vadászkutya, ezeknek a kutyáknak az életritmusuk más, és ha ezt nem kapják meg boldogtalanok lesznek, azt te nem biztos, hogy észre fogod venni. Pl. ha airedale terriered van, annak róka és borzvadászatra használták az őseit, aztán keresztezték egy vidravadász kopóval is, aminek eredménye, hogy imádja a vizet, és a vidrával is jól megküzd. De csak egyszer érezze meg egy betévedt róka illatát,séta közben és utána érzékelhető lesz a boldogtalanság is, de gondolom városon belül van sétáltatva, ott ritka hogy betéved róka.


Aki vadászkutyát akar venni, annak legyen aktív sportja, több km-es aktív sportja, mert ezek a kutyák munkakutyák. Oké a kutyas futósport, ne versenyben gondolkozz, csak szimplán sportba, majd ha a kutya is imádja akkor gondolkozz versenybe.

De ez a fajta igen temperamentumos, és gyakran megkérdőjelezi a gazdi szabályrendszerét is, magyarán lázadó típus. Mozgásra egy teljes órás mozgást írtak, de sanszosabb, hogy többre van szüksége. És imádja a kinti létet. Magyarán a szabadba szeret lenni.


Ha valaki kutyát akar venni, előtte tájékozodni kell a fajtáról, hogyan tenyésztették ki, mire tenyésztették, aztán pro és kontrával szépen írni egy listát, hogy azokat az igényeket, hogyan tudod kreatívan megadni neki, avagy nem.


Aztán ha minden klaffol, és már mindent tudsz a fajtáról, és már minden felszerelésed, és pénzbeli forrásod megvan, nemcsak a kutya ára, hanem tartalék orvosra, na akkor jó neki kezdeni.


Ha érdekel akkor először olvass róla, utána egyeztesd össze, hogy minden igényét ki tudod-e elégíteni, és ha minden oké, akkor uzsgyi.

2022. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
52%
Ja és egyáltalán nem szívesen marad egyedül ez a fajta, csak hogy tudd.
2022. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet velük hobbi szinten is sportolni, ez minden hasonló kutyafajtára igaz, ha nem kifejezetten munkavonalra tenyésztik. Úgy tudom, Magyarországon csak egy tenyésztő van.
2022. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
#4 mibe törődött bele a kutyám? Abba, hogy amíg dolgozok, nyugton legyen? Ja gondolom te nem dolgozol és egész nap a kutyáddal játszol. Szegény kutyámnak tényleg olyan rossz élete van a napi sétákkal, a nagy kerttel, 500 játékával, hétvégi agilityvel és túrákkal. Ez szinte állatkínzás kategória, nem igaz? Szégyellem is magam, hogy megtanult a kutyám nyugton is lenni és nem szedi szét a házat. Egy jólnevelt kutya igenis rágja a bútorokat és tépje szét a kanapét.
2022. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%
Te megfelelnél neki?
2022. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%

7-es nem ezt mondtam, csak azt, hogy ha a vadászkutya felfedezi a saját ösztöneit, és nem művelheti, akkor boldogtalan lesz.


A kutyád nem írtad milyen terrier, de a terrierek is szeretnek mozogni, magyarán lakásba kevesebb futkározási lehetőségük van,mint kertes házba, erre értettem, hogy beletörődött a kutyád. :)


Arról nem tehetek, hogy félreértesz, nyilván személyesen értetted volna, mert a hangsúly nem olyan. Egyáltalán nem mondtam, hogy állatkínzás, de ezeknek a fajtáknak lakásban azért másabb életforma, ezt írtam, nem azt hogy állatkínzás. Persze van példa border collie-ra is hogy lakásban tartják, valahol nem veszik észre, de van amikor biztos van nagyon mehetnékjük is. Neked nem szokott lenni?


Van, hogy meglátom a jó időt, a hegy csúcsát és már azt érzem de tök jó lenne ott sétálgatni. Szimplán így értettem.


Egyszer beszélgettem egy terrieressel, de hosszabb nem mozgásnál a kutya már húzta. :)


4-es vagyok! Le is pontozhattok nyugodtan.

2022. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%
Egy kutyatréner mindig azt mondja, hogy a kutyát a saját ritmusodhoz válaszd. Ha a kutya aktívabb ott már problémák is előfordulhatnak, vagy a kutya alkalmazkodik az ösztöneivel ellentétesen, és az nem igazán jó a kutyának. Amúgy IT guy is jót írt! Kérdezd meg magadtól, hogy te megfelelsz-e neki. De tényleg olvass utána a fajtára jellemző viselkedésnek,mert hiába írom itt mert én gyorsan utána olvastam, de azt is lenullázták. Ez a kutya pl. nem szeret egyedül lenni.
2022. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!