Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya panellakásban megoldható...

Kutya panellakásban megoldható valahogyan, ha nem akarok állandóan kutyát sétáltatni? Benti kutya mosdó van?

Figyelt kérdés
2022. febr. 16. 15:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

🦮 Minden kutyának szüksége van egy gazdára,de nem minden embernek való kutya! 🐕‍🦺


-Séta,mozgás a szabadban napi rendszerességgel

-Egészséges,neki való étel

-Tiszta,rendezett,egészséges környezet és megfelelő hőmérsékletű tető a feje felé

-Szükség esetén akár azonnali és/vagy rendszeres állatorvosi ellátás

-Rendszeres féreghajtás és élősködők elleni védelem


Ezek a minimumok amik a kutyatartáshoz kellenek.Ha nem megy nem kell erőltetni csak mert egy kutyafajta "cuki" vagy láttál egy tök jó tiktok videót kutyákkal..

Felelősséget készülsz vállalni,amibe bele tartozik az is,hogy a kutya igényeire oda figyelsz.Neki igénye az,hogy napi rendszerességgel sétáljon.Ha nincs kerted akkor főleg,a kutya nem szeret az otthonába,a saját életterébe piszkítani.

2022. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
Remélem ez a kérdés csak provokáció. Ha nem, akkor ajánlom elolvasni az állatvédelmi törvényt, ami szabályozza, hogy egy állatot a fajtájának megfelelő módon kell tartani. A panellakásba bezárás nem ez a kategória.
2022. febr. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Akik lepontoztak valószínűleg félreértették a válaszomat. Nem a lakásban tartás ellen van kifogásom, hanem az ellen ha a kutya a szükséges lemozgatás idejére sem hagyja el a lakást, ahogyan a kérdező írta.
2022. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre nem tudjuk, pontosan mit ért a kérdező. Én meg írtam egy példát, hogy azért nekünk is vannak olyan napok, amikor magának a kutyának nincs kedve sétálni, mert pl. szakad az eső, és olyankor nem is megyünk nagy sétára, csak addig vagyunk kint, míg pisil, kakil, aztán úgy száguld a kutya hazafelé, mint hogyha puskából lőtték volna ki. Az enyém nem szeret esőben sétálni, ettől még nincs rosszul tartva, hogy erre én tekintettel vagyok, és nem erőltetem olyankor, engem nem zavarna, hogy elázok, a kutyámat igen. :-D
2022. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%

Kutyanak szuksege van ingerekre, jatekra, mozgasra, szocializaciora.


Mellesleg természetellenes, hogy bent vegezze a dolgat.


Ha nem akarsz setalni akkor tarts macskat vagy egyeb kisallatot. Kutya nem ilyen eletvitelhez valo.



Viselkedes zavarai lesznek, mozgashianytol elhizik, ízületi problemak mivel semmi mozgasa nincsen.


Konkretan megfosztod a kutya eletetol.



Kerlek ne tarts kutyat.

2022. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Jó, akkor jobb helye lesz a menhelyen 2 négyzetméteren.
2022. febr. 20. 16:12
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam már.Minden kutyának kell egy gazda,de nem minden ember alkalmas arra,hogy gazda legyen.

Te nem vagy alkalmas rá édes mindegy,hogy hol van az a kutya.

Miért kellene csöbörből-vödörbe esnie? Igen,jobb ott neki 2nm-en majd menni fog érte valaki akinek nem hirtelen felindulásból kell a kutya úgy,hogy nem is tud neki megfelelő életét biztosítani.

Már pedig ha se kert,se séta akkor az nem megfelelő élet egy kutyának.Sanszos,hogy hasonló helyből lett kimentve,már miért kellene neki vissza kerülni egy ugyan ilyenbe..


Ezen nem megsértődni kell,hanem tudomásul venni.Jelenleg te nem vagy alkalmas a kutya tartásra.

Ha állatot akarsz van sok másik amivel nem kell sétálni menni és jó neki a lakásban egész nap.

2022. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok!


Kérdező a menhelyeken is ki vannak engedve a kutyák legalább naponta 1x-2x így kimozoghatják magukat,tudják kiket lehet össze engedni ők játszhattnak egymással.Illetve most már sok menhelyen járnak önkéntesek sétáltatni.


Nálunk lévő menhelyen pl vannak kinti kifutók,de mikor kenneleket takarítják amúgy is ki vannak engedve a kutyák,sok az önkéntes sokat sétálnak a kutyák.


Szóval azért nem 24ből 24et a kennelben töltenek.



Nem vagy alkalmas kutyatartásra,hogy nem sétáltatnád és fentebb írtam milyen hátránya származhat a kutyának ha nincs sétáltatva,mozgatva.


Kutyát az vegyen,fogadjon örökbe, aki szeret sokat sétálni,kirándulni,egyszóval vmilyen szinten aktívan él.


Aki csak döglik a tv előtt vagy a laptop előtt és nem szeret mozogni annak kutya sem való.


Macska,nyúl,hörcsög stb lehet választani az életviteledhez megfelelő állatot.

2022. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdező válasza alapján tényleg nem lenne jó gazdi.
2022. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
34%

Nem csak a pisilés miatt kell kutyát sétáltatni. Szerencsétlen állat egész nap a négy fal között meg fog bolondulni.

De jah, a k.anyjukat azoknak, akik "kicsapják" a kertbe, mert panelben minden (!) kutyával jobban foglalkoznak, ugyebár...? :))

2022. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!